Okumayı bilmiyorsanız kişilere cevap yazmayın.

1-Konu sahibi fiber bağlantı olmadığından bahsetmiş.

2-Bakır kabloyla süperonline fiberi kıyaslıyorsunuz.

3-Bakır ve fiber ayrımını öğrendikten ve bu konuda tartışabilecek kapasiteye yüksekldikten sonra tekrar cevap yazın. Fiber kabloda hız net bi düzlemde gelir esneme olmaz. Bahsettiğiniz bakır bağlantıdada ise zaten hız 8 mbite kadardır ve bölge popilasyonu uzaklık port kalabalığı vs . onlarca etken sizi etkiler.

anonymated adlı üyeden alıntı

Bu tür konuların altında altyapı diyen arkadaşlar. Zaten tek altyapı o, kullanmayalım mı internet? Altyapı ile hiçbir alakası yoktur. Superonline aynı altyapıyı 100 kat daha iyi kullandığı için *****'e göre 100 kat daha iyi. Her açıdan. ***** kullanırken 5 mb'lik dosyayı 15 dakikada indiremediğimi hatırlıyorum. Hem de 8 mbit vaadettikleri pakette. Utanç vericiydi. Superonline'a geçtim. 240 mb'lik ekran kartı sürücümü 1 dakikada indirdim. Saniyede 8 mb download hızı da gördüm Superonline'da. 50 mbit vaadediyor Superonline. Peki hiç 50 oldu mu? Hayır. 50 vaadettiklerinde her zaman 52-53 mbit veriyorlardı. TTNet ise 8 vaadederken her ölçümümde 2.14'tü. Aradaki dağlar kadar farkı altyapı diyerek geçiştirmeyelim. Superonline ile ***** karşılaştırmak bile gereksiz zaten. Fark ortada.