wmaraci reklam

Wordpress'in bu yavaşlığından gına geldi bana!!

42 Mesajlar 4.689 Okunma
wmaraci reklam

temp542 temp542 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Yapılacak iş öncelikle

https://hakanertr.wordpress.com/2012/11/20/p3-plugin-performance-profiler-eklentisi/

Bu konuyu okuyup p3 eklentisi ile sıkıntı eklentilerde mi değil mi anlamak olmalı.

Buradan sitenizi kasan ekletntileri bulabilirsiniz.

Eğer sıkıntı eklentrilerde değilse (ki 15 eklenti gercekten çok. Aslında bir çoğu gereksiz. ) hostu değiştirebilirsiniz.

Benim hostta da değişik bir sıkıntı var normalde çok hızlı ama sahur vakti 7 saniyede cevap veriyor. Ticket açtım "bizden kaynaklı sıkıntı yok" dediler. :) Ha ben olsam ne yaparım. Önce siteyi dışarı aktarrım. Db yi siler yeniden wp kurarım. sıfır eklenti ile sıkıntı var mı bakarım. Yoksa %1 000 kesinlikle sıkıntı hostdur.

Çözüm Bulamazsam vps'den önce bunu yapmayı düşünüyordum ☺
kendoka

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

cooljem cooljem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Organizatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 10 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

akmova adlı üyeden alıntı

valla hocam ben 2 farklı sitemde de bu temayı kullanıyorum. Super Cache eklentisini de sorunsuz kullanıyorum hatta diğer sitemde artık kullanmıyorum bile gayet hızlı ve sorunsuz çalışıyor neden sizde öyle bir sorun var anlamış değilim. Diğer eklentiler ile çakışma sorunu olabilir diye düşünüyorum.

İnanın bu bir mucize. Daha eklentiyi etkinleştirir etkinleştirmez Ayarları yapıp Ön belleklemeyi çalıştır dediğimde beyaz ekran çıkıyor. Ara ara kendine geliyor yine bir ayar değiştiriyorum save dediğimde çat beyaz ekran karşımda.

Kullandığım eklenti çok çok az zaten kaldırmıyor. Sizce eklentide olabilir mi ? bence yok çünkü bunların içinde temanında eklentileri mevcut.:rolleyes:

Compress JPEG & PNG images

Contact Form 7

Disqus Comment System

tagDiv Social Counter

Yoast WordPress SEO

WP-Mail-SMTP

WPBakery Visual Composer

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

temp542 adlı üyeden alıntı

Yok ya Alastyr kullanıyorum. Sorun olmasın diye iyi olanı seçtim yine sorunlar beni buldu [emoji20]

Alastyr de bende çok sorun yaşadım. Her ticket açtığımda sorun sizde dediler. Yok temanızdan vs.

Derken tak etti gidip hostu taşıdım. Alastyr de 10 saniye açılıyordu sitelerim. Ne yaptıysam olmadı.

Hostu değiştirince 10 numara oldu. Ama bir süre sonra ondada aksama başladı. Mail sürekli bozuluyordu. 3-4 kez iş kaybım oldu. Gelen müşteri maillerini kaçırdım. Hata bizde değil sizde dediler.

Daha iyi bir mail sistemi için aynı mail sunucu hizmeti almam gerektiği vs....

Bir kaç haftadır da sabahları site açılmamaya başladı. Geç açılma maillerde ağırlık vs.

Onuda değiştirdim... Şimdi gerçekten 10 numara oldu diyebilirim. Ki sitemde tam bir optimizasyon bulunmadığı halde gayet iyi oldu.

Şimdi resimleride optimize edeceğim. Bakalım...

Ama zaten sorunun Alastyr de olduğunu şurdan anlayın sitenize giriyorum. Site ağır ağır açılmıyor dikkat edin. Bekliyor 9-10 sn sonra birden şak diye açılıyor.

İşte o arada beklenen 7-8 saniye hostun cevap süresinin dandik olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum...

Not: Şimdiki hostuma uzun yıllardır bu host ile çalışan bir arkadaş aracılığı ile geçtim ancak bunların da hostu iyi hizmetleri biraz ağır.
Saygılar

Ek Olarak: Hele her seferinde sorun sizden kaynaklı diyen Alastyr adamı delirtiyordu... Birde Wp anlaşmalılar nasıl oluyor bende anlamadım!!!

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)

cooljem adlı üyeden alıntı

İnanın bu bir mucize. Daha eklentiyi etkinleştirir etkinleştirmez Ayarları yapıp Ön belleklemeyi çalıştır dediğimde beyaz ekran çıkıyor. Ara ara kendine geliyor yine bir ayar değiştiriyorum save dediğimde çat beyaz ekran karşımda.

Kullandığım eklenti çok çok az zaten kaldırmıyor. Sizce eklentide olabilir mi ? bence yok çünkü bunların içinde temanında eklentileri mevcut.:rolleyes:

Compress JPEG & PNG images

Contact Form 7

Disqus Comment System

tagDiv Social Counter

Yoast WordPress SEO

WP-Mail-SMTP

WPBakery Visual Composer

bilemiycem inanın bir fikrim yok ancak benim kullandığım eklentiler temanın kendi 4 eklentisinden sadece WPBakery Visual Composer kullanıyorum. Bunlar dışında kendi kurduğum eklentiler;
All In One SEO Pack
WordPress Database Backup
Akismet
bu kadar ve sorunsuz işliyor dediğim gibi super cache yide kullanmıyorum artık hatta ama kullandığım zamanda da bir sıkıntı yaşamadım :)

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com
wmaraci
wmaraci

wazgecilmezim wazgecilmezim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 15 / 15
  • Ticaret 6, (%100)
Değerli arkadaşım bu işlerde profesyonel biri değilim ama sen gel benim dediklerimi yap önce sonra olmassa hotmu değişiyon ne istiyosan onu yap .

öncelikle wordpresinin yedegini al wp yi kopmle sil , yenisini en baştan kurar gbi kur , kullandıgın eklentileri azalt örnegin cache denilen o eklentiyi kurma , gerisine karışmıyorum , en önemlisi ise CloudFlare sitesine gir kayıt ol sana verdiği dns leri domainin ile guncelle ve inan bana farkı göreceksin

• Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

adlbelge adlı üyeden alıntı

Alastyr de bende çok sorun yaşadım. Her ticket açtığımda sorun sizde dediler. Yok temanızdan vs.

Derken tak etti gidip hostu taşıdım. Alastyr de 10 saniye açılıyordu sitelerim. Ne yaptıysam olmadı.

Hostu değiştirince 10 numara oldu. Ama bir süre sonra ondada aksama başladı. Mail sürekli bozuluyordu. 3-4 kez iş kaybım oldu. Gelen müşteri maillerini kaçırdım. Hata bizde değil sizde dediler.

Daha iyi bir mail sistemi için aynı mail sunucu hizmeti almam gerektiği vs....

Bir kaç haftadır da sabahları site açılmamaya başladı. Geç açılma maillerde ağırlık vs.

Onuda değiştirdim... Şimdi gerçekten 10 numara oldu diyebilirim. Ki sitemde tam bir optimizasyon bulunmadığı halde gayet iyi oldu.

Şimdi resimleride optimize edeceğim. Bakalım...

Ama zaten sorunun Alastyr de olduğunu şurdan anlayın sitenize giriyorum. Site ağır ağır açılmıyor dikkat edin. Bekliyor 9-10 sn sonra birden şak diye açılıyor.

İşte o arada beklenen 7-8 saniye hostun cevap süresinin dandik olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum...

Not: Şimdiki hostuma uzun yıllardır bu host ile çalışan bir arkadaş aracılığı ile geçtim ancak bunların da hostu iyi hizmetleri biraz ağır.
Saygılar

Ek Olarak: Hele her seferinde sorun sizden kaynaklı diyen Alastyr adamı delirtiyordu... Birde Wp anlaşmalılar nasıl oluyor bende anlamadım!!!

Haklısınız aslında benim de dikkatimi çekmişti. AKK'yi geçtiğim için internetim yavaş ondandır herhalde dedim. Sonra siz dedikten sonra tak etti [emoji4] Bende en son çare ya yine alastyr'den vps alacam ya Host değiştircem sanırım.

• Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

wazgecilmezim adlı üyeden alıntı

Değerli arkadaşım bu işlerde profesyonel biri değilim ama sen gel benim dediklerimi yap önce sonra olmassa hotmu değişiyon ne istiyosan onu yap .

öncelikle wordpresinin yedegini al wp yi kopmle sil , yenisini en baştan kurar gbi kur , kullandıgın eklentileri azalt örnegin cache denilen o eklentiyi kurma , gerisine karışmıyorum , en önemlisi ise CloudFlare sitesine gir kayıt ol sana verdiği dns leri domainin ile guncelle ve inan bana farkı göreceksin

Onu bi denicem sağol

Ek Olarak: İlk önce bazı eklentileri silip birde öyle denedim. Site 10 (40'a kadar yolu vardı bunun) saniye admin panel 15sn de falan anca açılırken şimdi Ana sayfa 3sn Admin panel 5sn'de açılıyor. Hızlı değil ama öncekinden çok farkı olduğunu söyleyebilirin.

Bazı tavsiyeler üzerine p3'ü tekrar yükledim. (önceden var mı ama tarama yaparken Allow Memory hatası aldı mı siteye giriş yapamıyorum ftp'den eklentiyi silmem gerekiyordu)
Tekrar hatasız bi arama yapmayı başardım; inceleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Tema ile eklentiler yarışıyor. Ama wordpress çekirdek süresi midir nedir almış başını gitmiş.
*Bu ne oluyor tam olarak?
*Bunu nasıl azaltabilirim?

Şimdiden teşekkürler

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
Biraz büyük hort olucak ama aynı sorundan bende mağdurum. Hort.

• Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)
Çözümüm host değiştirmek olmuştu :)

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Anlık cpu limiti bu tarz sistemlerde sorun oluşturan etken. Anlık sorgu sayısı çok olduğu için cpu limiti asiliyor ve sunucu yanıtı kesiyor. Siz aslında bunu bekliyorsunuz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al