wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretsiz olarak SEO sorularınızı yanıtlıyoruz! - Cryptosam

114 Mesajlar 13.896 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cryptosam cryptosam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo ve web tasarım üzerine çal
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

ahmetce33 adlı üyeden alıntı

erken index almak konusundaki yorumlarınız nedir neler yapılmalı

Düzenli içerik girilmeli. Özellikle sabah saatlerinde girilmiş içerikler gözlemlediğim daha hızlı index alıyor. Kısaca içerik girin ve index hızı iyi noktaya gelene kadar ara ara google gibi getir kısmını kullanıp indexletin.

Akademig adlı üyeden alıntı

Sitenizden bi konuda soru sordum. Tşk ederim güzel hizmet

Yanıtlandı. Teşekkürler.

elegan adlı üyeden alıntı

bana göre seo da önemli olan rakibi incelemek ve ona göre hareket etmek, bunu en iyi nasıl yaparız?

Ahrefs, semrush, majestic 3 araç kullanıyorum analiz için. Öneririm.

krm adlı üyeden alıntı

Seo kelimesinde uzun süre ilk sırada kalarak kendini fazlasıyla kanıtlamış birisin.
Bu konu 50 sayfayı bulur Samet :)

Kolay gelsin.

Teşekkürler görüşün için :)

aaksu adlı üyeden alıntı

Baska firmaya ait bir konuda sordum ama istedigim cevabi alamadim. Yaklasik 5 yillik bir sitem var. 900den fazla ozgun icerigi var ve anahtar kelimelerde ilk sayfada cikabiliyorum genelde. Fakat hitten memnun değilim. Rakiplerim hit bazında oldukca yukarda. Site son 2 yildir inaktif bu arada. 1 aydir yeni icerik giriyorum. Hiti artirmak icin ne gibi calismalar yapmaliyim. Link mi almaliyim yoksa tanıtım yazisi mi? Sozluk sitelerinde, sosyal medyada ve forumlarda tanitim yapanlar var. Bunlardan hangisi daha faydali olur? Sitelerin banner alanlarina reklam versem bir artisi olur mu? Sitenin sirasi fena değil. Olumsuz etkisi olacak calismalardan uzak durmak istiyorum. Bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim.

Bence öncelikle rakibini semrush ile incele. Hangi kelimelerde hangi pozisyonda, arama hacimleri ortalama neler bunlara bak derim. Sen karıncaların sosyal yaşamı konulu yazı yazarsın o hayvanlarda sosyal yaşam diye bir yazı yazar. 2. yazı daha kapsamlıdır ve daha çok hit alır. Bu şekilde bir problemin var bence. Ne tür içerikler girmiş, neler yapmış kapsamlı incele derim.

Seo işlemlerine gelince, sıralamaların iyi ama hitin yoksa sosyal medya paylaşımların ve işlemlerin ufak tefek linkleme işlemlerin yetecektir. Ama sana önerim: http://www.cryptosam.com/2015-yili-icin-seo/ şu yazıyı incelemen. Tüm sektörler ve tüm dillerdeki sitelere uyarlanabilir. Yani okuyup uygula derim. Şu ana kadar o yazıdaki maddeler ile hep fayda sağladım. Yalnız dikkat etmen gereken forum tanıtımı yapın deyince kalkıp bir gecede 500 foruma link yapın demek değil. Nasıl yapılacağını bile anlattım. İnceleyip yol haritanızı çizin derim.

wmaraci
reklam

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Wallpaper indirme sitesi açmayı düşünüyorum belirli özelliklere sahip ve belirli kitleye hitap eden (adult kesinlikle değil). Görsel ağırlıklı olacak, tutup her görsele 300 kelime makale girmeyeceğiz, dolayısı ile seo çalışmasını nasıl yapmam gerekiyor ? Görsellere alt tagi , görsel özellikleri yazmam yeterli mi ? Ayrıca 10k küsür görsel mevcut elimde , hepsi 3-10 mb arasında değişiyor boyutları, dolayısıyla ilk etapta yandex diske yükleyeceğim ve her görselin altına indirme linki vereceğim. Bu da görsel sayısı kadar link çıkışı demek oluyor , zararı var mı ? Sosyal paylaşım sitelerinin hepsinde imlemeden sonra tanıtım yazısı ve backlink muhabbetlerine ne zaman başlamam gerekiyor ? Çok soru sordum ama yakalamışken sormam lazımdı :) Teşekkürler :)

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Wallpaper indirme sitesi açmayı düşünüyorum belirli özelliklere sahip ve belirli kitleye hitap eden (adult kesinlikle değil). Görsel ağırlıklı olacak, tutup her görsele 300 kelime makale girmeyeceğiz, dolayısı ile seo çalışmasını nasıl yapmam gerekiyor ? Görsellere alt tagi , görsel özellikleri yazmam yeterli mi ? Ayrıca 10k küsür görsel mevcut elimde , hepsi 3-10 mb arasında değişiyor boyutları, dolayısıyla ilk etapta yandex diske yükleyeceğim ve her görselin altına indirme linki vereceğim. Bu da görsel sayısı kadar link çıkışı demek oluyor , zararı var mı ? Sosyal paylaşım sitelerinin hepsinde imlemeden sonra tanıtım yazısı ve backlink muhabbetlerine ne zaman başlamam gerekiyor ? Çok soru sordum ama yakalamışken sormam lazımdı :) Teşekkürler :)

Başına 1 cümlede olsa bir şeyler girebilir, en azından resim adlarını, title ve description gibi alanları özgün yapman yararınadır.

Görsellere alt tagi , görsel özellikleri yazmam yeterli mi ? bunları zaten yazmalısın bence.

Ayrıca 10k küsür görsel mevcut elimde , hepsi 3-10 mb arasında değişiyor boyutları, dolayısıyla ilk etapta yandex diske yükleyeceğim ve her görselin altına indirme linki vereceğim. Bu da görsel sayısı kadar link çıkışı demek oluyor , zararı var mı ? : Kendi sitene ekle derim kesinlikle resimleri. Projen büyük ise cdn77 veya maxcdn yi incele cdn. siten .com gibi subdomain kur ve oraya yükle derim.

Linkleme için herşey http://www.cryptosam.com/2015-yili-icin-seo/

Yabancı içerikler için yazıyı uyarlayabilirsiniz. Tüm dillerde ve tüm site türlerinde yöntemler benzerdir. Yabancı saç şekilleri sitemde de, kurumsal sitelerde de benzer yöntemleri uyguluyorum 2015 yılında ve sonuç alıyorum. Denenmiştir anlattıklarım.
Kolay gelsin.

lithium lithium Think Different. Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 27 / 6
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba hocam. Seo calismasi yaparken once alt sayfalari guclendirip anasayfaya mi gecilmeli yoksa anasayfayi guclendirdikten sonra mi alt sayfalara calisma yapilmali.
Bir de tanitim yazilari ne sekilde olmali. Yani yazida anahtar kelimeleri linklemek mi sadece onemli olan yoksa icerigin de cok duzgun olmasi mi gerekir. Simdilik sorularim bunlar simdiden tesekkur ederim

wmaraci
wmaraci

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 257 / 262
  • Ticaret 150, (%100)
Merhaba yeniden kolay gelsin ;
benim sitem film sitesi diyelim sağlık sitesinden tanıtım yazısı alsam faydalı olurmu
sitemle alakalı olması şartmıdır link alımı yapacağım sitenin

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

sealofnova sealofnova www.muhabbetkusu.biz Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 676
  • Beğeniler 8 / 56
  • Ticaret 23, (%100)
alexa değerlerini nasıl düşürebiliriz.

Önerdiğiniz yöntemler var mı ?

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Merhabalar,
öncelikle bu hizmeti sunduğunuz için teşekkür ederim.

# H tagları kullanımı nasıl olmalıdır? Mesela her yazımda h1 tagı kullansam sorun olur mu?
# Yazılarda etiket kullanımı nasıl olmalıdır. Mesela ben 300 kelimelik bir yazıma 4 adet etiket giriyorum. Sorun olur mu?
# Ben mesela yeni bir site kurdum. Sitem 1 aylık felan. Yavaş yavaş SEO yapmak istiyorum ama tereddütte kaldım açıkcası. Yeni sitelerde SEO'nun yan etkisi olabilir mi?

Teşekkürler.

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

lithium adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam. Seo calismasi yaparken once alt sayfalari guclendirip anasayfaya mi gecilmeli yoksa anasayfayi guclendirdikten sonra mi alt sayfalara calisma yapilmali.
Bir de tanitim yazilari ne sekilde olmali. Yani yazida anahtar kelimeleri linklemek mi sadece onemli olan yoksa icerigin de cok duzgun olmasi mi gerekir. Simdilik sorularim bunlar simdiden tesekkur ederim

Alt sayfadan ana sayfaya geçilmeli. Parçadan bütüne. Her alt sayfaya ana sayfa gibi yaklaşılmalı.

Tanıtımlarda içerik çok düzgün olmalı. Linklemeler sürekli sabit sayfanıza değil değişimli olmalı. Otoriter farklı sitelerede çıkış yapılmalı. Şurada nasıl olacak verdim. http://www.cryptosam.com/2015-yili-icin-seo/

ahmetce33 adlı üyeden alıntı

Merhaba yeniden kolay gelsin ;
benim sitem film sitesi diyelim sağlık sitesinden tanıtım yazısı alsam faydalı olurmu
sitemle alakalı olması şartmıdır link alımı yapacağım sitenin

Konular uyuşmuyorsa sadece ana sayfada görünecek şekilde link alımı daha etkilidir. Diğer türlü spam ve çöp olur. Ha şu olur sağlıkla ilgili filmler dersiniz vs alakalandırırsınız.

sealofnova adlı üyeden alıntı

alexa değerlerini nasıl düşürebiliriz.

Önerdiğiniz yöntemler var mı ?

Kıstas olarak almayın. Vpslerden refresh ve alexa toolbar kurulup her 3 saniyede bir refresh ile çok kolay manipüle edilebilir. Yani alexa = hit değil. 100k civarına her site bu şekilde manipüle ile rahatça iner.

tashift00 adlı üyeden alıntı

Merhabalar,
öncelikle bu hizmeti sunduğunuz için teşekkür ederim.

# H tagları kullanımı nasıl olmalıdır? Mesela her yazımda h1 tagı kullansam sorun olur mu?
# Yazılarda etiket kullanımı nasıl olmalıdır. Mesela ben 300 kelimelik bir yazıma 4 adet etiket giriyorum. Sorun olur mu?
# Ben mesela yeni bir site kurdum. Sitem 1 aylık felan. Yavaş yavaş SEO yapmak istiyorum ama tereddütte kaldım açıkcası. Yeni sitelerde SEO'nun yan etkisi olabilir mi?

Teşekkürler.

*Her sayfada 1 h1, 2 h2, 3 h3 kullanılabilir. Yani ortalama değerleri ben böyle kullanıyorum.
*Etiket dediğiniz şekilde sorun olmaz. Ben genelde h1, h2 h3 başlıkları etiket giriyorum. Yazıda da geçtiği için spam olmuyor ve indexleniyor.
*Hiç bir yan etkisi düzgün yapılırsa olmaz. Çoğu zaman daha siteyi aktif etmeden çalışmalara başlıyorum. Ama belirli bir kural uygulayarak. Onlarıda şurada http://www.cryptosam.com/2015-yili-icin-seo/ anlattım.
tashift00

kişi bu mesajı beğendi.

dragonwx dragonwx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 121 / 127
  • Ticaret 15, (%100)
Merhabalar, bir siteyi google dan silip tekrar güncel olarak kullanmaya index almasına izin verirsek seo açısından kötümü olur görüşünüzü belirtirseniz sevinirim.

İnstagram Butik Hesabı Alınacaktır....

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

dragonwx adlı üyeden alıntı

Merhabalar, bir siteyi google dan silip tekrar güncel olarak kullanmaya index almasına izin verirsek seo açısından kötümü olur görüşünüzü belirtirseniz sevinirim.

İçerik fazla ise sıfırlamayla uğraşmak yerine sıfır bir domain ile başlamayı tercih ederdim. Domain çok kaliteli ise uğraşılabilir. Seo bakımından kötü değilde süreç uzar diyelim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al