wmaraci reklam
lidertakipci

1lik.net için uygun proje önerileri ?

20 Mesajlar 1.530 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Zuperman Zuperman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)

canyalos adlı üyeden alıntı

Bende o tarz birşey istiyorum ama, Siyasi yönden pek'de bilgili birisi değilim. Teşekkürler ilgin için.

Kitap okumayı seviyorsan öğrenirsin şahsen domain benim olsa ağır eleştiri ve bilgi paylaşabileceğim bir siteye çevirirdim :)

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.
wmaraci
reklam

canyalos canyalos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 1, (%100)

Sirvaliente adlı üyeden alıntı

Forum yapma da ne yaparsan yap.

Aslında demek istediğini anladım, o kadar çok forum sitesi kurulup kapandı ki hiçde parlak görünmüyor aslında ama Hani birlik denince aklına forum geliyor insanın :) Teşekkürler yorumun için..

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Ben olsam, sanırım sosyal yardım sitesi olarak tasarladım.
Örnek; Kızılay, Tomurcuk Vakfı, Çocuk Esirgeme Kurumu, vb. gibi sosyal yardım derneklerine bağış sistemi kurardım. Bunu da şu şekilde ayarlardım. 1lik paketler adı altında paketler hazırlardım. Mesela, 30 tane 1lik gibi. Bu paketi bağış yapan kişinin makbuzuna karşılık ona bir şey hediye edebilirdim.

Mesela bir fidan dikebilirdim. Küçük bir kupa gönderebilirdim. Düşününce bir sürü şey çıkacaktır elbet.

Hediye, ödüller 1lik paketlerin büyüklüklerine göre düzenlenebilir tabii ki.

Benim aklıma gelen bu, ve bunu gerçekleştirmeye çalışırdım. Hukuksal açıdan da parayı toplayan siz olmayacaksınız. Siz sadece aracı olacaksınız tanıtım ve bağış linklerini paylaşacaksınız. Bağış yapan kişi size makbuzu göstermesi yada iletmesi yeterli olacaktır.
canyalos

kişi bu mesajı beğendi.

La_Motta La_Motta . Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek seo ve adwords
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 48 / 83
  • Ticaret 14, (%100)
kardeş aklıma şu fikir geldi. "1lik.net - 1 TL ile ne yapabilirsiniz" tarzı bir blog kurabilirsin. haftada üç beş yazı yazabilirsin. 1 TL masraf ederek yapılabilecek hobi çalışmaları yayınlayabilirsin.

ayrıca yine bu site üzerinden satış da yapabilirsin. Blog yazılarının yanında ayrı bir bölüm oluşturup "Ne alırsan 1 TL" köşesi oluşturup satışa yönelebilirsin. Mesela 2. el kitaplar olur tanesi 1 TL den satarsın.

bu da böyle bir fikrimdir :)
canyalos

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 1, (%100)

Kaplan adlı üyeden alıntı

Ben olsam, sanırım sosyal yardım sitesi olarak tasarladım.
Örnek; Kızılay, Tomurcuk Vakfı, Çocuk Esirgeme Kurumu, vb. gibi sosyal yardım derneklerine bağış sistemi kurardım. Bunu da şu şekilde ayarlardım. 1lik paketler adı altında paketler hazırlardım. Mesela, 30 tane 1lik gibi. Bu paketi bağış yapan kişinin makbuzuna karşılık ona bir şey hediye edebilirdim.

Mesela bir fidan dikebilirdim. Küçük bir kupa gönderebilirdim. Düşününce bir sürü şey çıkacaktır elbet.

Hediye, ödüller 1lik paketlerin büyüklüklerine göre düzenlenebilir tabii ki.

Benim aklıma gelen bu, ve bunu gerçekleştirmeye çalışırdım. Hukuksal açıdan da parayı toplayan siz olmayacaksınız. Siz sadece aracı olacaksınız tanıtım ve bağış linklerini paylaşacaksınız. Bağış yapan kişi size makbuzu göstermesi yada iletmesi yeterli olacaktır.

Öncelikle teşekkür ederim ilginden dolayı. Yalnız o konuda hukuksal sorun yaşamazmıyım. Biliyorsunuz ülkemizde bu tarz konularda insanlar çok hassaslar olması gerekende bu birde. Yolsuzluk olayları var tabi. Çok dikkatlice düşünüp iyice araştırıp bu konuda hakkında çalışma yapılabilir aslında.

Ek Olarak:

La Motta adlı üyeden alıntı

kardeş aklıma şu fikir geldi. "1lik.net - 1 TL ile ne yapabilirsiniz" tarzı bir blog kurabilirsin. haftada üç beş yazı yazabilirsin. 1 TL masraf ederek yapılabilecek hobi çalışmaları yayınlayabilirsin.

ayrıca yine bu site üzerinden satış da yapabilirsin. Blog yazılarının yanında ayrı bir bölüm oluşturup "Ne alırsan 1 TL" köşesi oluşturup satışa yönelebilirsin. Mesela 2. el kitaplar olur tanesi 1 TL den satarsın.

bu da böyle bir fikrimdir :)

Öncelikle teşekkür ederim ilgine, Yalnız ülkemizde sende bilirsinki 1 TL'nin ekmek yada buna benzer çok az ilgi çekecek ürün grubu satın alınabiliyor. O sebep ile belirli bir noktadan sonra tıkanır bence konular. Kitap fikrine gelince elimde o tarz bir birikim olmadığı için bana biraz uzak kalır :)

• Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Tabii ki son paragrafımda buna değinmek istedim zaten az da olsa. Eğer ciddi düşünülürse bu proje o kısımları iyice araştırmak ve bir avukattan yardım almak faydalı olacaktır.

Kişisel düşüncem, ben projeyi yaparken bağışı kendim toplamazdım. Yani sitemde mesela "Tomurcuk Vakfı" bölümü olurdu. Giren kullanıcı vakıf hakkında bilgiler, fotolar, videolar, vb bilgileri inceler. Sitenin belirli bir bölgesinde ki paketleri inceler "5li 1lik Paket", "10lu 1lik Paket", "20li 1lik Paket", vb. ve bağış butonunu koyarım. Bu bağış butonu Tomurcuk Vakfının kendine bağış sayfasına yönlenir.

Ve altına notumu düşerim. Her yapacağınız birlikte paket değerinde ki bağışlarınızın makbuzunu bize ilettiğiniz takdirde hediyelerinizi ileticez vb gibi.

Adam 5li 1lik Paket olarak 5TL bağış yapacak. Tomurcuk Vakfı'nın adama vermiş olduğumu yada göndermiş olduğu makbuzu size iletmesi yeterli olacaktır. Saat, tarih ve bilgiler zaten makbuzda olacaktır.

Tabii ki bu sadece taslak ve düşünce. Bunun dediğim gibi iyi düşünmek ve tasarlamak gerekli.
canyalos

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 1, (%100)

Kaplan adlı üyeden alıntı

Tabii ki son paragrafımda buna değinmek istedim zaten az da olsa. Eğer ciddi düşünülürse bu proje o kısımları iyice araştırmak ve bir avukattan yardım almak faydalı olacaktır.

Kişisel düşüncem, ben projeyi yaparken bağışı kendim toplamazdım. Yani sitemde mesela "Tomurcuk Vakfı" bölümü olurdu. Giren kullanıcı vakıf hakkında bilgiler, fotolar, videolar, vb bilgileri inceler. Sitenin belirli bir bölgesinde ki paketleri inceler "5li 1lik Paket", "10lu 1lik Paket", "20li 1lik Paket", vb. ve bağış butonunu koyarım. Bu bağış butonu Tomurcuk Vakfının kendine bağış sayfasına yönlenir.

Ve altına notumu düşerim. Her yapacağınız birlikte paket değerinde ki bağışlarınızın makbuzunu bize ilettiğiniz takdirde hediyelerinizi ileticez vb gibi.

Adam 5li 1lik Paket olarak 5TL bağış yapacak. Tomurcuk Vakfı'nın adama vermiş olduğumu yada göndermiş olduğu makbuzu size iletmesi yeterli olacaktır. Saat, tarih ve bilgiler zaten makbuzda olacaktır.

Tabii ki bu sadece taslak ve düşünce. Bunun dediğim gibi iyi düşünmek ve tasarlamak gerekli.

Bu bağış yapan kişilere verilecek hediyeri bizim göndermemiz gerekir bunun bide ulaşım bedeli olacak. Olaki site tutarsa adwords gibi para gidecek cebimizden her bağış yapan için :) burada asıl bağışı ben yapıyor olacam .. Evet dediğiniz gibi fikir güzel topluma yararlı ama araştırıp genişletmek lazım .. Teşekkürler yeniden..

• Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Tabii ki, böyle bir proje de eğer güzel planlama ve organizasyon yaparsanız güzel sponsorluklar ve destekler göreceğiniz aşikar. Zahmetli ama yararlı. :)

Rica ederim, güzel projeler dilerim. :)
canyalos

kişi bu mesajı beğendi.

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)

canyalos adlı üyeden alıntı

Aslında demek istediğini anladım, o kadar çok forum sitesi kurulup kapandı ki hiçde parlak görünmüyor aslında ama Hani birlik denince aklına forum geliyor insanın :) Teşekkürler yorumun için..

Ben teşekkür ederim. Blog,yazı tarzı şeyler bence isme uygun olur.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

• Üyelik 12.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 1
  • Ticaret 1, (%100)

Sirvaliente adlı üyeden alıntı

Ben teşekkür ederim. Blog,yazı tarzı şeyler bence isme uygun olur.

Teşekkürler, Değerlendirecem..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al