wmaraci reklam
lidertakipci

SEO'cu abiler..

43 Mesajlar 4.426 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
google a reklam veren seo cu favorimdir :D
MBarisTR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Ortalık SEO'cu kaynıyor. çok güzel dedin bende uzunca bir süre bu soruyu sordum hatta forumda ceza bile aldım.

15 -20 liraya ilk sayfa garantisi verenlere tepki gösterip, insanların parasının boşa gitmesini engellediğim için :)

Bunların hepsi fasa fisocu

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Çok değişik bir soru :) Adidas dünyanın en iyi spor giyim ürünlerini satıyor neden herkesin üstünde Adidas yok gibi oldu biraz :)

Ben şahsıma göre yorumlayacağım bu konuyu.

SEO, SEO Danışmanı vs. vs. kelimeler rekabet düzeyi en yüksek anahtar kelimelerden bir kaçıdır. Bir SEO ajansı SEO anahtar kelimesinde istediği sıralara ulaşabilmesi için çok iyi ve stratejik bir plan kurması gerekiyor.

Bu planlama da bir uzman grubun yaklaşık 6 - 11 ayını alacaktır. Eğer SEO ve SEO Danışmanı anahtar kelimesinde bir firmanın iş yapabilmesi için bu demek oluyor ki en az 24 ay öncesinden sektöre girmesi gerekiyor ki SEO ve SEO Danışmanı anahtar kelimesinde ilk sayfaya gelebilirsin.

Şahsıma çevireyim okları. Ben şahsım adına SEO Danışmanlığı hizmeti versem bana da bu tür sorular elbette gelecektir. Ben geçmişimde yaptığım işleri göstersem bu bazı insanlar için teminat olmaz mı? - Bence olur.

Aynı şekilde yakında WMAracı'nda danışmanlık için kuracağım şahıs firmasında (nasip-kısmet inşallah) bu tür iş alımlarını yapacağım zaman adım yeterli olmaz mı mesela :)

İllaha iş alabilmek için bu anahtar kelimelerde ilk sayfa yada ilk sıralarda mı olmam gerekiyor :)

(şahsım adına verdiğim bir cevaptır. diğer SEO uzmanı arkadaşlarla karıştırılmamasını rica ederim :) )

Şunu da ekleyeyim ki yanlış anlaşılmasın. Ortalıkta "SEOcuyum" diye dolaşan ve gerçekten on yıllık aranması bile olmayan kelimelerde ilk sırada başarı yakaladığı zaman kendini SEO'cu ilan eden, footer link ile kısa başarı yaşayıp agresif olarak yapmaya çalışan, sadece tanıtım yazıları ve botlarla yapılan düzenli post gönderimiyle başarı yakalamaya çalışan ve altını çizerek diyorum ki bu işi ben iyi yaparım deyip maliyet-strateji-işlem-iş zamanı dahi ne olacağını bilmeden iş yapmaya çalışan arkadaşlar var.

Onları ben sektörün adını ağzına aldıkları için kaale bile almıyorum :) Onlar paketçidir. Ne yapacaklarını söylerler. "Abi 10 link eklerim, abi 5 pr linkim var vs. vs." bir nevi umut tüccarı gibi. (bu kelime "backlink paketi satışı yapanlar umut tüccarıdır" demek değildir.)

Çıkar karşına derse ki "Beyefendi sitenizi inceledim, sitenize şu şu sorunlar var. Bu sorunları çözdükten sonra tepkilerini ölçüp vereceği tepkiye göre şu şu çalışmaları gerçekleştirebiliriz" (ki bu sözümü çok çakma seocu okuyacak ve bundan sonra böyle deyip insanları kandırmaya çalışacak ki halk artık yemez) diyebilmeli ki o insan gerçekten SEO Uzmanı durumuna yakıştırılabilsin.

Çoğu SEO'cuyum diyen arkadaşta emin olun ki 2009 - 2011 arasında en çok verim alınmış çalışmaları yapıyorlar.

Tek fark şu "Biz şuan 2015 yılındayız". :)

Saygılar...
Bipixel MBarisTR

kişi bu mesajı beğendi.

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Aslına bakarsan güzel bir noktaya değinmişsin. Forumda tanıdıklarım var daha 3-4 ay önce seo nedir bilmezken birden seocu olup çıkıverdiler. Satış da yapıyorlar işin garibi. Üstelik birinci sayfa/sıra garantisi verenler de var. Be abicim sen kendi websiteni daha ilk 10 sayfaya sokamamışsın neyin tribindesin değil mi ? Ama gel gelelimki seo hizmeti alan insanların bilgilendirilmesi gerekiyor ilk önce. Forumdaki insanları araştırmadan iş yapanlar var.

wmaraci
wmaraci

neumann neumann web seo Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek uzman.
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 6 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
google organik bir yapıya sahip. Karmaşık bir algoritması var. Onun için Kendine göre sıralamayı etkileyen çok fazla değişkene sahip. Küçücük bir illegal, spam yazı, içerik sizi tepetaklak edebilir dizinde.

ayrıca, google kendi backlist sisteminde bazen sitelere kota koyabilmekte. Yani kendinden yönelen trafik akışını istediği gibi kotayla sınırlandırabilmekte. Bunun için beğenmediği en ufak bir içeriği bile baz alabilir.

En son seo danışmanları siteleri google dostu hale getirebilir, elinde bulunan site, forum ve çeşitli sosyal medya araçlarıyla link çıkışıyla backlink'in olumlu etkisi üzerine çalışma yapabilirler. Ama bir kelimede %100 1. Sıra garantisi veremez. Veriyorsa ya işinde en iyisi yada [...] gerisini siz söyleyin.

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
wmaracında ve *** da satış yapan bir seocu da bana 30.000 tl ye seni facebook kelimesinde 1. sıraya çıkarırım demişti sitesine baktım googlede yok ama bayağı satış yapıyordu:)

MBarisTR MBarisTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 993
  • Beğeniler 242 / 259
  • Ticaret 25, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

wmaracında ve *** da satış yapan bir seocu da bana 30.000 tl ye seni facebook kelimesinde 1. sıraya çıkarırım demişti sitesine baktım googlede yok ama bayağı satış yapıyordu:)

Rüya görüyor olabilir.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

s

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

Çok değişik bir soru :) Adidas dünyanın en iyi spor giyim ürünlerini satıyor neden herkesin üstünde Adidas yok gibi oldu biraz :)

Ben şahsıma göre yorumlayacağım bu konuyu.

SEO, SEO Danışmanı vs. vs. kelimeler rekabet düzeyi en yüksek anahtar kelimelerden bir kaçıdır. Bir SEO ajansı SEO anahtar kelimesinde istediği sıralara ulaşabilmesi için çok iyi ve stratejik bir plan kurması gerekiyor.

Bu planlama da bir uzman grubun yaklaşık 6 - 11 ayını alacaktır. Eğer SEO ve SEO Danışmanı anahtar kelimesinde bir firmanın iş yapabilmesi için bu demek oluyor ki en az 24 ay öncesinden sektöre girmesi gerekiyor ki SEO ve SEO Danışmanı anahtar kelimesinde ilk sayfaya gelebilirsin.

Şahsıma çevireyim okları. Ben şahsım adına SEO Danışmanlığı hizmeti versem bana da bu tür sorular elbette gelecektir. Ben geçmişimde yaptığım işleri göstersem bu bazı insanlar için teminat olmaz mı? - Bence olur.

Aynı şekilde yakında WMAracı'nda danışmanlık için kuracağım şahıs firmasında (nasip-kısmet inşallah) bu tür iş alımlarını yapacağım zaman adım yeterli olmaz mı mesela :)

İllaha iş alabilmek için bu anahtar kelimelerde ilk sayfa yada ilk sıralarda mı olmam gerekiyor :)

(şahsım adına verdiğim bir cevaptır. diğer SEO uzmanı arkadaşlarla karıştırılmamasını rica ederim :) )

Şunu da ekleyeyim ki yanlış anlaşılmasın. Ortalıkta "SEOcuyum" diye dolaşan ve gerçekten on yıllık aranması bile olmayan kelimelerde ilk sırada başarı yakaladığı zaman kendini SEO'cu ilan eden, footer link ile kısa başarı yaşayıp agresif olarak yapmaya çalışan, sadece tanıtım yazıları ve botlarla yapılan düzenli post gönderimiyle başarı yakalamaya çalışan ve altını çizerek diyorum ki bu işi ben iyi yaparım deyip maliyet-strateji-işlem-iş zamanı dahi ne olacağını bilmeden iş yapmaya çalışan arkadaşlar var.

Onları ben sektörün adını ağzına aldıkları için kaale bile almıyorum :) Onlar paketçidir. Ne yapacaklarını söylerler. "Abi 10 link eklerim, abi 5 pr linkim var vs. vs." bir nevi umut tüccarı gibi. (bu kelime "backlink paketi satışı yapanlar umut tüccarıdır" demek değildir.)

Çıkar karşına derse ki "Beyefendi sitenizi inceledim, sitenize şu şu sorunlar var. Bu sorunları çözdükten sonra tepkilerini ölçüp vereceği tepkiye göre şu şu çalışmaları gerçekleştirebiliriz" (ki bu sözümü çok çakma seocu okuyacak ve bundan sonra böyle deyip insanları kandırmaya çalışacak ki halk artık yemez) diyebilmeli ki o insan gerçekten SEO Uzmanı durumuna yakıştırılabilsin.

Çoğu SEO'cuyum diyen arkadaşta emin olun ki 2009 - 2011 arasında en çok verim alınmış çalışmaları yapıyorlar.

Tek fark şu "Biz şuan 2015 yılındayız". :)

Saygılar...

Abi işte anlamıyorlar ki. Adam 100 TL'ye 3 aylık SEO çalışması istiyor. Vallahi bazı müşterilerim var pamuk gibi. İnsanların anlamadığı şey şu;

- 3 link çaktım kafadayım
- Ya 2 güne çıkamaz mıyız ?
- Ya bende biliyorum da siyoyu işte vaktim yok.

Planlama ve strateji olmadan şans eseri çıkan adamlar da "Seo uzmanı" olarak gösteriyor kendini ya ne diyeyim ki abi sana :D.

Ek olarak ta : Dün SEO dersi verdiğimiz adamlar bize wiki aldım sitelerim uçuyor sen ne anlarsın SEO'dan diyorlar :D. En temizi işini bilen dürüst müşteriler ile çalışmak abi :D.
AydinOzturk

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

Bipixel adlı üyeden alıntı

Abi işte anlamıyorlar ki. Adam 100 TL'ye 3 aylık SEO çalışması istiyor. Vallahi bazı müşterilerim var pamuk gibi. İnsanların anlamadığı şey şu;

- 3 link çaktım kafadayım
- Ya 2 güne çıkamaz mıyız ?
- Ya bende biliyorum da siyoyu işte vaktim yok.

Planlama ve strateji olmadan şans eseri çıkan adamlar da "Seo uzmanı" olarak gösteriyor kendini ya ne diyeyim ki abi sana :D.

Ek olarak ta : Dün SEO dersi verdiğimiz adamlar bize wiki aldım sitelerim uçuyor sen ne anlarsın SEO'dan diyorlar :D. En temizi işini bilen dürüst müşteriler ile çalışmak abi :D.

Dürüst insan her yerde dürüsttür zaten bunu çok iyi biliyorsundur :) Amaçsız insan çok. Hızlı para kazanmak isteyen maymun iştahlı insan çok ne yapalım :)

Eğer çok iyi para kazanmak istiyorlarsa bence "en iyi bildiği işi en iyi şekilde yapmaları" olmalıdır.

Diğer taraftan da bilinçsiz arkadaşlarımız ve abilerimiz var. 3 kuruş daha az vereyim diyerek Mercedes'ten şahine, şahinden de 3 kuruş daha az vereyim diyip merkebe (eşeğe) binip ferrariye yetişmeyi bekleyen/umut eden kişiler var.

Böyle bir dünya keşke olsa :) Açık söylemek gerekirse çakma seocu dediğimiz kafilenin ben tükenmesini istemiyorum bana çok ama çok faydaları var sağolsunlar.

Bir iş anımda 8 farklı sitesine backlink paketi gibi çalışma yaptıran bir müşterinin;

6 adet sitesi TAM SPAM
2 adet sitesi de Manuel SPAM'a girmiş. Kurtuluş yolu neredeyse sıfır gibi görünüyor çünkü batırdıkça batırmışlar.

6 site Tam SPAM için 750x6= 4500 TL
2 adet manuel SPAM için = 750x2= 1500 TL

Toplamda 6000 TL'ye işe OK verdiler. 3. haftada (21 gün) işi teslim ettim şuanda işleri gayet yerinde ve ekstra olarak danışmanlık hizmeti veriyorum sitelerine ki bunun da şahidi @Bipixel arkadaşımdır :)

Olay aslında şu. İşini kim iyi yapıyorsa işler ona vermelidir. Dürüstlük her yerde kazandırır.

Saygılar...
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

erekaone adlı üyeden alıntı

Hay ağzın bal yesin :D Gerçekten işini iyi yapan insanlar yok mu var elbet ama bu sıralar herkes seo uzmanı oluverdi anlamadım gitti adam 40 liraya 1.sıra diyor şaka gibi :D

Bu işin tek bir çözümü var sertifikalı SEO uzmanlarıyla çalışılmalı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al