wmaraci reklam
lidertakipci

Hangi Yöntem Kullanılmalı ?

9 Mesajlar 780 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
sitem dini bir site reklamları siteme yerleştirirken özen göstermeye gayret ediyorum gerek konu ile alakasız olsun gerek bazılarında görsel koymuyorum ve şuanda gelir getiren siteyi reklama boğmamak için esnek bir tasarım yaptım malum insanlar reklam konusunda siteye bakıp giriyorlar ve bu alanda isim vermiyeceğim 4 tane büyük sitede hitleri cok yüksek olmasına ragmen adsense reklamı kullanmıyorlar ve kendi sitem yeni olmasından dolayı sponsor veya reklam vermek isteyen yok olsada camiada herkezle iş yapan birisi değilim biliyorum sen kendin kazancan ama başkasına kazandırmayacan nasıl olur ? diyebilirsiniz ama dini konularda malzeme yapıp bunun şirketleştirilmesinden cok memnun olan birisi değilim.(din üzerinden para kazanma da diyebiliriz )Allah rızası için yapılması gerekli tabi bazı durumlar da gelir gelmesi hep benden cıksın mantığına da karşıyım tabi bunlar tartışma konusu Şimdi kendi sitemde tek bir konu üzerinden en azından google reklamlarına tıklanarak bir bölümden para kazanmak istiyorumŞöyleki anlatayım siteme bazı şeylerle alakalı dersler bölümü yaptım alt yapı ve dersler ekleniyor ve bu derslerden hiçbir para almayacağım bügün bu alanla ilgili oldukca makul kazanan ve kitaplara tıkır tıkır satışını yaptıklarını biliyorum kendim bile 7-8 tane kitab aldım .Sitemde bu dersleri yaynlayacağım sayfaya üyelik bölümü koyucam üçretli üyelik tarzı bir şey yaptırıp 5 lira insanlardan isticek de değilim ama en azından bu sayfaya üye olan kardeşlerimiz üye olurken tık bırakmak zorun da olmalarını istiyorum.Adsense politakaları doğrultusunda bunu nasıl yapmam gerekli üçretli üçretsiz bilgi ve önerilerinizi bekliyorum.Bu arada sistemin alt yapısı woordpress

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme
wmaraci
reklam

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
şimdi dini bir site sahibisiniz, kendinisi Reklam veren kişi yerine koyun zorunlu olarak birileri sizin reklamlarınıza tıklıyor ve sizin cebinizden birilerinin cebine para giriyor helal edermisiniz? eğer etmezse kul hakkı hakkında bir yazı koydunuz mu sitenize?

Dini bir siteden para kazanmak istiyorsanız ticaret yapın
ot satın, çörek otu yağı satın, kitap satın birşeyler satın daha çok kazanırsınız. kolay gelsin.
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

cleiner adlı üyeden alıntı

şimdi dini bir site sahibisiniz, kendinisi Reklam veren kişi yerine koyun zorunlu olarak birileri sizin reklamlarınıza tıklıyor ve sizin cebinizden birilerinin cebine para giriyor helal edermisiniz? eğer etmezse kul hakkı hakkında bir yazı koydunuz mu sitenize?

Dini bir siteden para kazanmak istiyorsanız ticaret yapın
ot satın, çörek otu yağı satın, kitap satın birşeyler satın daha çok kazanırsınız. kolay gelsin.

kul hakkı elbette oluyor .şöyle düşünelim sonuçta google politikalarını ihlal etmeden yazdım oraya ve birde bir cok sitede insanlar reklamlara sence ilgisi cektiği için mi tıklıyor ? kac tane dini yayın yapan siteler var bunlardada aynı durum mevcut madem böyle diysunuz alternetifiniz nedir ot kitap ve benzeri ticaret dışında

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Benim için kul hakkı olması yeter o işe bulaşmamak için; Benim siteme giren kullanıcıların hepsi bağımsız iradeleri ile reklamlara tıklıyor. 2006 yılından beri aktif adsense hesabım var 1 defa bile illegal tıklama yapmadım.

para kazanmanız için satış yapmanız dışında bir fikrim yok, bağış bölümü olabilir. Kaliteli bir web sitesi olursanız muhakak hizmetin devamı için yardım edecekler olacaktır. bkz. sorularlaislamiyet.com
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

cleiner adlı üyeden alıntı

Benim için kul hakkı olması yeter o işe bulaşmamak için; Benim siteme giren kullanıcıların hepsi bağımsız iradeleri ile reklamlara tıklıyor. 2006 yılından beri aktif adsense hesabım var 1 defa bile illegal tıklama yapmadım.

para kazanmanız için satış yapmanız dışında bir fikrim yok, bağış bölümü olabilir. Kaliteli bir web sitesi olursanız muhakak hizmetin devamı için yardım edecekler olacaktır. bkz. sorularlaislamiyet.com

ozaman nasıl bir yöntem kullanmam gerekli suanda profosyonel manada değil sitem ama durum şu ben bu yazdığım soruları her önüne geleninin okumasını istemiyorum ve sadece üyelere olsun ve bu üye olanlardan da büyük bir beklentim yok ama ileride adım atıcam şeylerin bir takım masraflarını karşılamak adına bir şey düşünmüştüm bu konuda fikir ve yönlendirme yaparsanız cok iyi olacak dediğiniz gibi kul hakkına girmemek lazım .

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Kul hakkı konusuna bakış açınız biraz garip değil mi?

Ortaya bir iş/ürün/site vs.. çıkarıyorsanız ve bu ortaya çıkardığınız üründen başkaları da istifade ediyorsa, sunumu yapanın da, sunumu alanın da hakkı birbirine geçmiş olur. Önemli olan bu hakkın helaliyle birbirine geçmiş olmasıdır

Google reklamları konusunda, illegal birşey yapmadıkça, ilgisi olmayan insanları reklamlara tıklamaya yönlendirmedikçe kimsenin hakkına girmiş olmazsınız bana göre.

Eğer ilgili kişiler reklama tıklayıp, dönüşüm sağlıyorsa ticaret yapana faydanız bile dokunacaktır, bu konuda endişe etmenize gerek yok
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

Doruk adlı üyeden alıntı

Kul hakkı konusuna bakış açınız biraz garip değil mi?

Ortaya bir iş/ürün/site vs.. çıkarıyorsanız ve bu ortaya çıkardığınız üründen başkaları da istifade ediyorsa, sunumu yapanın da, sunumu alanın da hakkı birbirine geçmiş olur. Önemli olan bu hakkın helaliyle birbirine geçmiş olmasıdır

Google reklamları konusunda, illegal birşey yapmadıkça, ilgisi olmayan insanları reklamlara tıklamaya yönlendirmedikçe kimsenin hakkına girmiş olmazsınız bana göre.

Eğer ilgili kişiler reklama tıklayıp, dönüşüm sağlıyorsa ticaret yapana faydanız bile dokunacaktır, bu konuda endişe etmenize gerek yok

Hocam kafamı karıştırdın yaw bu konuda kararsız kaldım peki tavsiyeniz nedir bu konuda sizce en mantıklı yöntem ne istişare yapalım birlikte

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

cuneytsonmez adlı üyeden alıntı

Hocam kafamı karıştırdın yaw bu konuda kararsız kaldım peki tavsiyeniz nedir bu konuda sizce en mantıklı yöntem ne istişare yapalım birlikte

Daha önce adsense ile gelir elde etmedim ama forumlardan bildiğim kadarıyla sitenizde görünmemesini istediğiniz reklamları filtreleyebiliyorsunuz. Sonuçta manevi değerlerin öne çıktığı bir site, öyle her reklam yayınlanmamalı

Sitenizde ziyaretçi akışı olmaya başladıktan sonra başvurunuzu yapın, onay aldıktan sonra da bahsettiğim filtreleme hakkında araştırma yapıp uygulayabilirsiniz.

Ücretli üyelik yerine, bağış için ayrı bir bölüm koyabilirsiniz siteye. Bu tam anlamıyla gönüllülük esasına dayalı bir para desteği olur size. Baktınız bağışların miktarı artmaya başladı, kendiniz gibi bu işe gönül vermiş ama bu işten gelir elde etme konusunda tereddütleri bulunan mütevazi arkadaşları site ekibize ekleyebilirsiniz. Bu şekilde hem siteye eklenen içerik sayısı artar, daha çok bilgi paylaşırsınız, hem de başkalarına gelir sağlamış olursunuz
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

Doruk adlı üyeden alıntı

Daha önce adsense ile gelir elde etmedim ama forumlardan bildiğim kadarıyla sitenizde görünmemesini istediğiniz reklamları filtreleyebiliyorsunuz. Sonuçta manevi değerlerin öne çıktığı bir site, öyle her reklam yayınlanmamalı

Sitenizde ziyaretçi akışı olmaya başladıktan sonra başvurunuzu yapın, onay aldıktan sonra da bahsettiğim filtreleme hakkında araştırma yapıp uygulayabilirsiniz.

Ücretli üyelik yerine, bağış için ayrı bir bölüm koyabilirsiniz siteye. Bu tam anlamıyla gönüllülük esasına dayalı bir para desteği olur size. Baktınız bağışların miktarı artmaya başladı, kendiniz gibi bu işe gönül vermiş ama bu işten gelir elde etme konusunda tereddütleri bulunan mütevazi arkadaşları site ekibize ekleyebilirsiniz. Bu şekilde hem siteye eklenen içerik sayısı artar, daha çok bilgi paylaşırsınız, hem de başkalarına gelir sağlamış olursunuz

Adsensem var filtreleme yapıyorum günlük takip ediyorum bağış bölümünü hiç düşünmemiştim ikinizide bu fikriniziden dolayı cok teşekkür ederim.Ekip konusunda şunan tekim ama neden olmasın aslında cok iyi fikir şuanda ziyaretci sayım yazdığım habere ve sosyal medya üzerinde paylaşımlarıma baglı 2 aylık siteyim bu ay çok calıştım ortalama sıfır bir site bir ayda yazdığım yazılarla 12 bin kişi geldi ve bir kısmı analatikten baktım doğrudan giriş yapıp takip edenlerde var.İlerde olabilir ozaman biraz daha beklemem gerekli sanırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al