wmaraci reklam
lidertakipci

Bilen biri olarak el atın

14 Mesajlar 1.694 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

daghanerdonmezz daghanerdonmezz daghanerdonmez.blogspot Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar ben Html'e veya bir kodlama diline girişmek istiyorum. Acaba hangisine girişmeliyim? Html'mi, bir kodlama dili mi (C# ve C++ arasında gidip geliyorum) yoksa ikisi birden mi? İkisini birden kaldırabilir miyim?

Deneyimim: Yok denebilecek kadar az Html ve 1 Haftalık C++ deneyimim var (1 hafta az gelmiş olabilir ama bütün gün youtube'dan ders izledim bu 1 haftada. Ama azıcık unuttum tabi) Ayrıca bu ikisiyle yapabilecelerimi yazarsanız sevinirim. Çünkü html le uğraşınca yazdığım kodları sadece tarayıcımda kendim görebiliyorum domain almayınca. Açıkçası amacım kayda değer bir şey yapabilmek.

wmaraci
reklam

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
HTML bilmeden diğer dillere atılma, saçma olur.
HTML ve CSS kodlamaya giriş niteliğindedir. Bu diller anahtar gibidir. Anahtar olmadan kapıyı açamazsınız.

• Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

PLobcyX adlı üyeden alıntı

HTML bilmeden diğer dillere atılma, saçma olur.
HTML ve CSS kodlamaya giriş niteliğindedir. Bu diller anahtar gibidir. Anahtar olmadan kapıyı açamazsınız.

Yorumunuzu göze alacağım. Teşekkürler. Başka öneri var mı?

Ek Olarak: Eğer html'e devam etmeye karar verirsem bana önerebileceğiniz bir öğrenme yolu var mıdır? Git al kitabını aç oku mu yoksa internetten falan videolarla daha etkili olur mu dersiniz?

pxjasius pxjasius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
hocam c++ la başlamamanızı tavsiye ederim html /css çok kolay bir dil zaten html sitenizin iskeletinizi oluşturur. css ilede bu iskeleti giydirirsiniz. html ve css derslerini youtube dan falan izleseniz temeli kavrarsınız ondan sonra photoshop bilmiyorsanız ona geçersiniz kendi web sitenizi yaparsınız bir kaç tane ondan sonra dilerseniz c++ a geçmenizi öneririm

ben öğrenirken bir tane paralı eğitim seti aldım internet üzerinden. açıkçası parayla eğitim seti almayıncada çok rahat öğrenilebilecek bir dil. ama istiyorsanız özelden link atabilirim nerden aldığım hakkında

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

pxjasius adlı üyeden alıntı

hocam c++ la başlamamanızı tavsiye ederim html /css çok kolay bir dil zaten html sitenizin iskeletinizi oluşturur. css ilede bu iskeleti giydirirsiniz. html ve css derslerini youtube dan falan izleseniz temeli kavrarsınız ondan sonra photoshop bilmiyorsanız ona geçersiniz kendi web sitenizi yaparsınız bir kaç tane ondan sonra dilerseniz c++ a geçmenizi öneririm

ben öğrenirken bir tane paralı eğitim seti aldım internet üzerinden. açıkçası parayla eğitim seti almayıncada çok rahat öğrenilebilecek bir dil. ama istiyorsanız özelden link atabilirim nerden aldığım hakkında

Hocam sağolun linke gerek yok. Biliyorum html'cisiniz siz ama yine de programlama bölümünden ses seda yok o yüzden size soruyorum c#'la c++ arasındaki fark nedir? Biri için visual studio biri için DevC++ programını öneriyorlar. Kolaylık zorluk derecesi önemli değil üstesinden elbet gelinir fakat hangisi daha işlevsel? Veya ileride ben şunu da biliyorum dediğimde vaay adam bunu da biliyomuş denir? Bu konu hakkında az çok bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim :)

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Veya ileride ben şunu da biliyorum dediğimde vaay adam bunu da biliyomuş denir? Başkalarının senin başarını takdir etmesini istiyorsan azda olsa azimli çalışma ve sonraki bu işe girişenlere yardımcı olman sana fayda saglıyacak ve insanların sevgisini kazandırıcaktır. yok eger vayy be sen neymişsin abi demelerini bekliyorsan git önce sql enjection ile başla shell leri ögren vss...sistem güvenlik alanına yönel..

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Hava istiyorsanız gidin hacking öğrenin o daha havalı :D

• Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

byemirbyorder adlı üyeden alıntı

Başkalarının senin başarını takdir etmesini istiyorsan azda olsa azimli çalışma ve sonraki bu işe girişenlere yardımcı olman sana fayda saglıyacak ve insanların sevgisini kazandırıcaktır. yok eger vayy be sen neymişsin abi demelerini bekliyorsan git önce sql enjection ile başla shell leri ögren vss...sistem güvenlik alanına yönel..

Yok takdir değil olay. Hani ne biliyim iş dünyasında bana + sağlıycak. Şöyle düşünün işverensiniz atıyorum grafik t. alıcaksınız işe. Önünüzde iki seçenek var biri hem grafik tasarımcı hem html biliyo hem de yeterli miktarda c++ var adamda. Öbürü sadece grafik tasarımcı. Seni sırf o özelliklerini kullanıcakları için değil biraz da niteliklerin için alırlar işe.

Bu mantıkla işte amaç ego değil yani :D

PLobcyX adlı üyeden alıntı

Hava istiyorsanız gidin hacking öğrenin o daha havalı :D

Ahahah Yok saolun. :D Gerçi benim bildiğim o dünyanın kapıları html'le açılıyo tam bilmiyorum..

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Türkiyede genelde şirketlerde bu şekilde oluyor sanıyorum bir makale okumuştum grafik işini grafikerler seo işini seo cu kodlama yapan kişide kendi işini yapsın sen hepsini ben biliyorum diye işe girersen tüm iş sana kalmış olur ve yaptıgın işten keyif alamaz ve verimli olmazsın pek öte yandan ülkemizde 3 5 eleman alacagım çok para verecegim diye az adamla çok iş yapan bir çok sirket var öte yandan zaten bu işlere başlıyanlar için öncelik zaten ilk adım olarak html css ile başlar sonra zaten önünü ve yeteneklerini gördükçe kendine alan seçer devam eder..

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

NodeJS NodeJS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 24 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
girişmekten önce öğren hocam bence daha uygun :D :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al