wmaraci reklam

Bilgisayar Programcılığı okuyanlar?

22 Mesajlar 3.986 Okunma
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Eğer yazılım alanında sıfır bilgin varsa zorlanırsın. Hatta baya zorlanırsın. İki yıllık bölümlerin arasında en zorlarından biri. Tabi bu okuduğun üniversiteye göre değişir. Üniversitede en temel bilgileri verirler. Bu bilgileri internetten de öğrenirsin. Burada her şey sen de bitiyor. Merak etmen, araştırman ve kendini geliştirmen gerekli.

DGS'yi kazanırsan 3. sınıftan başlamazsın. En az 3 yıl daha okursun. Bu durum muaf olduğun derslere göre değişebilir. Benim arkadaşım medikal okuyup DGS ile elektrik elektronik mühendisliği kazandı. 5 yıl okuyor 2 yılın üzerine.

İş konusuna gelince kendini geliştirmezsen eğer asgari ücretten fazlasını bekleme. İlk işe girdiğinde en fazla 1000 lira verirler. Sen işi öğrendikçe bu para 2000'e kadar çıkar. İşine göre fazlasını bile alabilirsin.

2 yılı bitirdikten sonra üzerini açıktan tamamlamak istersen 3. sınıftan başlayıp işletme, iktisat gibi bölümleri okursun. Bu bölümlerden mezun olunca Bilgisayar Programcılığı diploman yanar, önlisans yerine lisans diplomasına sahip olursun.

wmaraci
reklam

majorty majorty SEO Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci (CENG)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 95 / 93
  • Ticaret 66, (%94)

Emre Taner adlı üyeden alıntı

DGS istediğin yere yerleşebilirsen 3. sınıftan mı başlıcaksın?

Hazırlıktan.

EmreTaner EmreTaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 44 / 128
  • Ticaret 5, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Eğer yazılım alanında sıfır bilgin varsa zorlanırsın. Hatta baya zorlanırsın. İki yıllık bölümlerin arasında en zorlarından biri. Tabi bu okuduğun üniversiteye göre değişir. Üniversitede en temel bilgileri verirler. Bu bilgileri internetten de öğrenirsin. Burada her şey sen de bitiyor. Merak etmen, araştırman ve kendini geliştirmen gerekli.

DGS'yi kazanırsan 3. sınıftan başlamazsın. En az 3 yıl daha okursun. Bu durum muaf olduğun derslere göre değişebilir. Benim arkadaşım medikal okuyup DGS ile elektrik elektronik mühendisliği kazandı. 5 yıl okuyor 2 yılın üzerine.

İş konusuna gelince kendini geliştirmezsen eğer asgari ücretten fazlasını bekleme. İlk işe girdiğinde en fazla 1000 lira verirler. Sen işi öğrendikçe bu para 2000'e kadar çıkar. İşine göre fazlasını bile alabilirsin.

2 yılı bitirdikten sonra üzerini açıktan tamamlamak istersen 3. sınıftan başlayıp işletme, iktisat gibi bölümleri okursun. Bu bölümlerden mezun olunca Bilgisayar Programcılığı diploman yanar, önlisans yerine lisans diplomasına sahip olursun.

Açıkcası ilgili olduğumu düşünüyorum.2-3 Sene önceden başladı ilkim visual basic ile etiket programı vs yazmıştım youtube için.7.8. sınıf game maker vs kullanarak proje ödevim için oyun projesi yapmıştım.Html ile basit sayfalar oluşturma vs üyelik sistemi entegre ediyordum.Kendi çapımda .css eksikliği yüzünden tema kötü oluyordu ama işlevseldi.

Bunlar sizleri çin ufak şeylerdir büyük ihtimal artık ama yani ilgili olduğumu anlatmak için söyledim.

Hangi dilde kendimi geliştirmeliyim sizce?

Ben öyle bir şey duymuştum dersleri saydırmakla alakalı sanırım o.

ETC Mobile Apps
Mobil uygulama yapılır.

majorty majorty SEO Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci (CENG)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 95 / 93
  • Ticaret 66, (%94)

Emre Taner adlı üyeden alıntı

Ben öyle bir şey duymuştum dersleri saydırmakla alakalı sanırım o.

Eğer kazandığın bölün ingilizce ise önce hazırlığı okursun sonra 1.sınıftan başlarsın ve bazı derslerden muaf olursun. Ama direkt türkçe bölüm kazanırsan 1.sınıftan başlarsın ve bazı derslerden muaf olursun. Bazı okullar 2 ve ya 3ten baslatabiliyor ama onla ilgili detaylı bilgi internette pek yok. Okulları arayıp sorman gerekiyor. Ama çoğu okul 1.sınftan başlatıyor

wmaraci
wmaraci

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Gelin, yazılım mühendisi olun hocam.

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
2 yıl önce Bayburt myo tutmuştu 1 hafta gidip bırakmıştım pişman oldum bu sene devam etmeyi düşünüyorum.

• Üyelik 13.06.2024
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Ticaret , (%)
Bilgisayar programcılığımı yoksa bankacılık ve sigortacılık mı?

b3yaz b3yaz WMAracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Eğer matematik ile biraz alakan varsa gidebilirsin bence. Ha yoksa dgs yi salla bence veya özelde okursun. Birde kaçıncı sınıftan başlayacağın var o da okuldan okula değişiyor.

tomysawyer tomysawyer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 24 / 52
  • Ticaret 2, (%50)
Bahçeşehir üni kazandım arkadaşlar varsa şimdiden tanışalım :D

EmreTaner EmreTaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 44 / 128
  • Ticaret 5, (%100)
Bakalım konuyu güncel tutup diğer yorumlarıda öğrenmek istiyorum

ETC Mobile Apps
Mobil uygulama yapılır.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al