freelance iş ilanları

Facebook 1 Milyara Gidiyor

33 Mesajlar 4.814 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ultrahako ultrahako Don't be evil Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Bende satılıyor sandım Facebook :D

wmaraci
reklam

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir kadro ile %100 Türk yapımı bir sosyal ağ sitesi yapabiliriz....

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.

cakir1 cakir1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
adamlar cdn hizmeti alıyor o kadar :) yakında kendi dc'lerini kurarlar...

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

Deli Ruzgar adlı üyeden alıntı

tamamda kaç tb diske sığdırıyolar bu kadar bilgiyi sadece buna şaşıyorum
ya da kaç tane sunucuda barınıyor bu facebook.
ama facebook karşıtı olsamda adamların başarısı süper
bence bizde kendi sosyal ağımızı kurup faceyi tarihe gömebiliriz
çok sağlam sermaye ve sıkı takip gerekebilir ama yapılmayacak diyede bişey yok.
güzel bir sosyal ağ sitesi yazsam bütün wmaracının destekleyeceğine inanıyorum

Evet, istesek gerçekten çok güzel bir sosyal ağ platformu yapabiliriz ancak destek yok, varsa bile çok az. Bunu geçtim, yapılan tüm sosyal ağ platformları birbirine çok benziyorlar. Ziyaretçi gözüyle bakacak olursam örneğin babamın gözüyle;

**** adlı Türk sosyal ağ platformuna giriyorum ve üye oluyorum. Karşımda arkadaşım olmayan kişilerin dahi paylaşımları pat diye çıkıyor. İlk dakikada soğuyor insan. Bunları da geçiyorum...

Bütün özellikler Facebook'taki gibi aynı. Ee? Şimdi ne farkı var? Facebook babama daha güvenli geleceği için pek fazla durmayacak ve hemen çıkacak. Sanmayın ki babam;

Bu siteyi yapan Türk'müş destek verelim diyecek çünkü genellikle Türk sosyal ağ platformlarının adı ya yabancı ya da içerikleri yabancı oluyor (scriptten dolayı). Türk olduğunu dahi anlayamaz ki, hadi anladı diyelim ama memnun olmayacak. Neden mi? Dediğim gibi hiçbir fark yok!

Hiç saymadım ancak tahmin ediyorum ki Türkiye'de günde yaklaşık 100+ civarında sosyal ağ açılıyordur. Ama nasıl?

Bir domain + bir de uyduruk hosting + bedava ve hiç editlenmemiş aralarda yabancı kelimeler geçen sosyal ağ scripti

Eee? Bunda ne var? Herkes açar, bahsettiğim babam bile açar. :D

Ben de istiyorum, ülkemizde çok güzel sosyal ağ siteleri olsun ancak ülkemizde hem aceleye getiriliyor hem de tek hedefleri Facebook oluyor. Facebook ile yarışmak yerine kendi hedeflerini belirleyerek gitse..?

Eğer aramızdan biri gerçekten bu yolda sert adımlarla gitmek istiyor ve tüm zorluklarla başa çıkmak istiyorsa kesinlikle yardımcısıyım ancak "Haydee, ben sosyal ağ açtım üye olun!" adlı konu açanlara da uyuz oluyorum! Gerçekten.

Böyle bir konu açmak yerine araştırsan ve güvenilir arkadaşlar bulup bir ekip kursan, tabii bunlar kolay değil ancak sosyal ağ kurmak da öyle domain ve hosting almakla da bitmiyor ki :) Yani sosyal ağ açılmadan hemen forumlarda konusunu açmak yerine, abartmıyorum 5-6 ay üzerinde uğraşılsa mükemmel şeyler çıkar ortaya.

Şimdi diyeceksiniz sen niye yapmıyorsun diye. Fazla büyük konuşmayayım ancak yapacağım, şu önümdeki 2-3 sene geçsin sağlam adımlarla ülkem adına güzel şeyler yapacağım, inş. yapabilirim :)

Fazla konuştum ... :o
TuncaySahin ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14601
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)
Nurçin'in bu temiz ve net yorumu üzerine varmı eklemek isteyen?

Önceden de söylemiştim şimdide söylüyorum. Nurçin arkadaşımızın hedeflerinden şaşmadığı sürece çok başarılı olacağına inanıyorum. Umarım yakılmam.

Facebook'a gelecek olursak; her ne kadar birçok kişi facebook'u sevmiyoruz vs. deselerde hatta haklarında "Facebook'un Türkiye'de kapatılması için çalışıyorlar, bunu başaracaklar" gibi başlıklarla büyük gazete ve televizyonlarda haberleri yapılan örgüt / grup / platformlar olsa da unutmayın; O kişiler bile bu örgütlenmeyi facebook üzerinden yapıyorlar. Hatta o kadarına ki bu tür haberlerin içeriğinin birçoğunda bize destek vermek için "fb.com/hebelehübele 'yi beğenin paylaşın!" gibi cümleler görmek mümkün. O yüzden başarılı projeler yapmak için bende uzun ve ayrıntılı planlamanın yanında birde rakipleri iyi tanımak, iyi analiz etmek ve farklı ama gerçekten farklı şeyler sunmak gerekli.

"Facebook'un bu devasa büyümesini yakalayacak bir proje Türkiye'den çıkar mı?" diye kendime soracak olursam direk "hayır" cevabını verebiliyorum. Zira emin olun Türkiye'de web projelerinin destek görmezi imkansızın bir adım arkasında. (şu an için ve önümüzdeki uzun bir müddet)

Deneyim demeyin, deneyin!

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaslar Facebooka Bizler Gibi Kişiler Değil Koç, Sabancı, Aydın Doğan Vs Kişiler Bir Sosyal Paylasım Sitesi Acarlarsa Türkiyeden Rakip Olabilirler, Yoksa Hayal Kurmaya Devam Ederiz Bu İş Para İşi Güç İşi...

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
bu iş ekip işi

ayrıca çevren olması lazım aslında nurçinin sözlerinin ardından ekleme yapmam yanlış olur çünki gereken bütün sözleri söylemiş :)

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.

FurkanTURAN FurkanTURAN www.furkanturan.org Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 528
  • Beğeniler 62 / 119
  • Ticaret 1, (%100)
http://www.thesocialnetwork-movie.com/
Bu adamda bu azim varken daha neleri şaşkınlıkla görürüz biz . :)

Büyükler her zaman doğruyu bilmez ..

Seomple Seomple Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret & Seo Danışmanlığı
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)

Orkun adlı üyeden alıntı

Ben şunu merak ettim 1 Milyar Kilobyte Kaç GB yada TB herneyse ne yapıyor?Beyin durdu kaç tane HDD leri var bunların :D

Her büyük şirketin şehri var hocam :) Bildiğin şehir kurmuşlar sadece makinalara özel.

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)

DarkGirl adlı üyeden alıntı

Evet, istesek gerçekten çok güzel bir sosyal ağ platformu yapabiliriz ancak destek yok, varsa bile çok az. Bunu geçtim, yapılan tüm sosyal ağ platformları birbirine çok benziyorlar. Ziyaretçi gözüyle bakacak olursam örneğin babamın gözüyle;

**** adlı Türk sosyal ağ platformuna giriyorum ve üye oluyorum. Karşımda arkadaşım olmayan kişilerin dahi paylaşımları pat diye çıkıyor. İlk dakikada soğuyor insan. Bunları da geçiyorum...

Bütün özellikler Facebook'taki gibi aynı. Ee? Şimdi ne farkı var? Facebook babama daha güvenli geleceği için pek fazla durmayacak ve hemen çıkacak. Sanmayın ki babam;

Bu siteyi yapan Türk'müş destek verelim diyecek çünkü genellikle Türk sosyal ağ platformlarının adı ya yabancı ya da içerikleri yabancı oluyor (scriptten dolayı). Türk olduğunu dahi anlayamaz ki, hadi anladı diyelim ama memnun olmayacak. Neden mi? Dediğim gibi hiçbir fark yok!

Hiç saymadım ancak tahmin ediyorum ki Türkiye'de günde yaklaşık 100+ civarında sosyal ağ açılıyordur. Ama nasıl?

Bir domain + bir de uyduruk hosting + bedava ve hiç editlenmemiş aralarda yabancı kelimeler geçen sosyal ağ scripti

Eee? Bunda ne var? Herkes açar, bahsettiğim babam bile açar. :D

Ben de istiyorum, ülkemizde çok güzel sosyal ağ siteleri olsun ancak ülkemizde hem aceleye getiriliyor hem de tek hedefleri Facebook oluyor. Facebook ile yarışmak yerine kendi hedeflerini belirleyerek gitse..?

Eğer aramızdan biri gerçekten bu yolda sert adımlarla gitmek istiyor ve tüm zorluklarla başa çıkmak istiyorsa kesinlikle yardımcısıyım ancak "Haydee, ben sosyal ağ açtım üye olun!" adlı konu açanlara da uyuz oluyorum! Gerçekten.

Böyle bir konu açmak yerine araştırsan ve güvenilir arkadaşlar bulup bir ekip kursan, tabii bunlar kolay değil ancak sosyal ağ kurmak da öyle domain ve hosting almakla da bitmiyor ki :) Yani sosyal ağ açılmadan hemen forumlarda konusunu açmak yerine, abartmıyorum 5-6 ay üzerinde uğraşılsa mükemmel şeyler çıkar ortaya.

Şimdi diyeceksiniz sen niye yapmıyorsun diye. Fazla büyük konuşmayayım ancak yapacağım, şu önümdeki 2-3 sene geçsin sağlam adımlarla ülkem adına güzel şeyler yapacağım, inş. yapabilirim :)

Fazla konuştum ... :o

benimde önümde sınavlarım var ve de yapacağım bir sürü iş var kardeşim dediğin gibi bende 2 veya 3 yıl birşey yapamam tek işim pc ile uğraşmak olsa üstünde yoğunlaşırım daha yaşım 18 vede ilerlemek için geç bir yaş değil diyeceğim o ki para ve de güç lazım tabikide sürekli üstünde çalışıp yoğunlaşacaksın.bir sürü yerde reklam yapacaksın.tasarım olsun yazılım olsun tamamiyle özgün olacak hiçbir siteye benzemeyecek başarılabilir aslında.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al