Thyphoon adlı üyeden alıntı

Arkadaslar tum sitelerimin erisim sikintisi kalktigini soylemistim suan vpn ile mobilden denedim .com veya blogspot fark etmiyor mobil sablondada ozel sablondada baloncuk cikiyor sanirim sikinti bitti. Yalniz bunda amac ne anlayamadim ne ise yarayacak bu baloncuk reklam bilgilerini sattigini kabul mu ettiriyor :)

Mesela Google AdSense size reklam gösterirken daha önce gezdiğiniz sayfaları falan kaydediyor.

Atıyorum sürekli forex sitelerine giriyorsanız size forex reklamları çıkarıyor sürekli ya da Defacto yazıp kıyafet baktığınız zaman size sürekli mağazaların reklamlarını çıkarıyor.

Bunu yapabilmek için çerezleri kullanıyor fakat kişinin bilgisi dışında gerçekleşen bir olay.

Avrupa Birliği ülkeleride sanırım bundan dolayı rahatsız ve bir yaptırım uygulattı Google'a, artık bu bilgilerin kaydedildiğini kullanıcıların bilmesi gerekecek, aslında güzel bir uygulama.

Kişiye saygı zaten Avrupa Birliği ülkelerinde oluyor hocam. Bizde olmaması hatta bizim AB ülkeleri arasında yer almamamız bile çok üzücü bir durum. İnsanın içini burkuyor açıkçası.