wmaraci reklam
lidertakipci

İngilizce Öğrenmek

14 Mesajlar 1.550 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar içimde İngilizce öğrenme hevesi oluştu.:) Az çok cümlelerden bir şey çıkartıyorum. Benim isteğim rahatlıkla makale okuyacak hale gelmektir. Bunun için önereceğiniz taktik,yöntem,eğitim seti veya internet dersleri var mı?

Yorum yapan herkese teşekkürler.

wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Tıpkı bir bebek gibi öğrenirseniz en kolay yoldan öğrenmiş olursunuz.
Yani bir ingilizce kelime gördüğünüzde, biri ingilizce bir şey söylediğinde bunun Türkçe karşılığına "BAKMAYIN". Bunun temsil ettiği şeye bakın.

Örnek veriyorum;
Bir dizi/film izliyorsunuz ve alışveriş merkezine girip "Shoes" dediler ya da markete girip "water" dediler. Siz açıp sözlüğü "aaa shoes ne ki acaba?" ya da "water" ne ki acaba diye araştırmak yerine onların bu kelimeyi söylerken neyi işaret ettiğine bakın.

Bir bebek, dilini aynen bu şekilde öğrenir. Bir bebeğe suyu öğreteceğiniz zaman onun bebek dilindeki karşılığına bakmazsınız. Bebeğe "su, bu su" tarzı söylemde bulunursunuz. O da temsil ettiği şey ile o kelimeyi birleştirir ve öğrenir. İngilizce konuşan bir ailede doğan bebek de önce Türkçe öğrenip Türkçe karşılığından suyun ne olduğunu öğrenmez. Ailesi suyu işaret ederek "water" diye diye bebeğin zihninde su = water diye yer eder.

Yani kelimeleri kendi diline çevirmeyi değil, o kelimenin kendi dilinde neyi işaret/temsil ettiğini öğrenin.

Bu dil öğrenmenin en temel ve en güzel yoludur. Elbette dil yapısı için kitaplara bakmanız gerekiyor ama dil yapısını bilmeden de Türkçe konuşabildiğine göre İngilizce de konuşabilirsin. Tek yapman gereken biri İngilizce konuşurken onu detaylıca dinleyip, söyledikleri şeyi kendin anlamaya çalışmak.

Gramer öğrenmek için Youtube'daki İngilizce eğitim videolarını izleyebilir veya kitap alıp okuyabilirsiniz.
denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Tıpkı bir bebek gibi öğrenirseniz en kolay yoldan öğrenmiş olursunuz.
Yani bir ingilizce kelime gördüğünüzde, biri ingilizce bir şey söylediğinde bunun Türkçe karşılığına "BAKMAYIN". Bunun temsil ettiği şeye bakın.

Örnek veriyorum;
Bir dizi/film izliyorsunuz ve alışveriş merkezine girip "Shoes" dediler ya da markete girip "water" dediler. Siz açıp sözlüğü "aaa shoes ne ki acaba?" ya da "water" ne ki acaba diye araştırmak yerine onların bu kelimeyi söylerken neyi işaret ettiğine bakın.

Bir bebek, dilini aynen bu şekilde öğrenir. Bir bebeğe suyu öğreteceğiniz zaman onun bebek dilindeki karşılığına bakmazsınız. Bebeğe "su, bu su" tarzı söylemde bulunursunuz. O da temsil ettiği şey ile o kelimeyi birleştirir ve öğrenir. İngilizce konuşan bir ailede doğan bebek de önce Türkçe öğrenip Türkçe karşılığından suyun ne olduğunu öğrenmez. Ailesi suyu işaret ederek "water" diye diye bebeğin zihninde su = water diye yer eder.

Yani kelimeleri kendi diline çevirmeyi değil, o kelimenin kendi dilinde neyi işaret/temsil ettiğini öğrenin.

Bu dil öğrenmenin en temel ve en güzel yoludur. Elbette dil yapısı için kitaplara bakmanız gerekiyor ama dil yapısını bilmeden de Türkçe konuşabildiğine göre İngilizce de konuşabilirsin. Tek yapman gereken biri İngilizce konuşurken onu detaylıca dinleyip, söyledikleri şeyi kendin anlamaya çalışmak.

Gramer öğrenmek için Youtube'daki İngilizce eğitim videolarını izleyebilir veya kitap alıp okuyabilirsiniz.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler hocam. Fakat çevremde bana İngilizce öğretecek bu water bu milk diyecek birisi yok. Türkçe altyazılı dizi ve filmlerle az çok kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bunlar bena ne kadar fayda sağlar bilmiyorum.

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

mustafabenli adlı üyeden alıntı

Tavsiyeleriniz için teşekkürler hocam. Fakat çevremde bana İngilizce öğretecek bu water bu milk diyecek birisi yok. Türkçe altyazılı dizi ve filmlerle az çok kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bunlar bena ne kadar fayda sağlar bilmiyorum.

Diziler, filmler olabildiğince o dile adapte olmanızı sağlar.
Biraz da gayretle, eğitim setleri ile kendinizi geliştirebilirsiniz.
İngilizce eğitim kursları var. Onlara katılabilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)

Diziler, filmler olabildiğince o dile adapte olmanızı sağlar.
Biraz da gayretle, eğitim setleri ile kendinizi geliştirebilirsiniz.
İngilizce eğitim kursları var. Onlara katılabilirsiniz.

Olanaklar yüzünden kursa katılamam fakat dizi ve film izlemeye devam edeceğim. Önerebileceğiniz bir set var mı?

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

mustafabenli adlı üyeden alıntı

Olanaklar yüzünden kursa katılamam fakat dizi ve film izlemeye devam edeceğim. Önerebileceğiniz bir set var mı?

Youtube'a girip "İngilizce eğitim seti" yazarsanız birçok eğitim seti çıkar.
Hangisi size uygun anlatıyorsa onları dinlemeniz daha iyi olabilir.

• Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)

Youtube'a girip "İngilizce eğitim seti" yazarsanız birçok eğitim seti çıkar.
Hangisi size uygun anlatıyorsa onları dinlemeniz daha iyi olabilir.

Tamam hocam sağolun. Size çok teşekkür ederim.

junior junior WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 50 / 27
  • Ticaret 1, (%0)
Cengiz hoca var cok iyi egitiyor.
Burak ozturk var bide bunlara bak.
Parali uzaktan egitim istersen remzihoca var

yenerberktas yenerberktas Yener BERKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fen Bilimleri Öğretmeni
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
Rosetta stone paketi var mikrofonla konuşma üzerine ve resimler ile öğretiyor başlamışken tam öğrenmek istiyorsan güzel bir eğitim seti.

Yener BERKTAŞ

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Setmiş videoymuş bilmem ama birkaç tane eğitim sitesi vardı zamanında kullandığım. İlginç isimleri vardı şuan hatırlamıyorum ama çok yararlarını gördüm. Kendime 3-4 arkadaş bulmuştum. Ben onlara Türkçeyi öğretiyordum onlarda bana kendi dillerini. Kullanmasını bilene her yer nimet :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al