freelance iş ilanları

Şarj aleti amper değeri yüksek olursa

7 Mesajlar 4.967 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

b3yaz b3yaz WMAracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Merhabalar, şuan elimde Asus Zenfone 6 var, şarj aleti 1.35 amper olması lazım. Benim şarj cihazı bozuldu yeni alacağım cihazın amperi 2 falan olursa bu sorun olurmu sizce?

wmaraci
reklam

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Bildiğim kadarıyla cihazın varsayılan olarak kullandığı amperden yüksek sarj aleti kullandığınızda bazı sorunlar meydana gelebiliyor.
Mesela batarya ısınması, batarya şişmesi gibi bazı temel sorunlar oluşabiliyor bunun yanında da batarya ömrünü kısaltıyor.
Tabi benim bildiğim bu şekilde ordan burdan duyduklarım bunlar doğruluk payını bu durumu yaşayan var ise anlatabilir.
Düzenleme:
Birde bazı kaynaklara baktım şöyle yazıyor.
isterse 10A yazsın önemli değil.önemli olan gerilimi.yani volt değeri.
gerilim aynı olup aynı kalite standartlarındaki şarj aletlerinde akım farklılıkları sadece sarj süresini etkiler.mesela sen 2A (yani 2000mah) lık yeni şarj aleti ile bataryasında 2000mah yazan telefonu 2000/2000= 1 Saatte sarj edersin fakat 0.7A (yani 700mah) yazan sarj aletiyle aynı bataryayı 2000/700=2.85 saatte sarj etmiş olursun.(tabi bu durum telefonun içindeki regüle devresinin müsade ettiği kadarıyla değişebilir.)

Belkide amper yükseliği zarar veriyor denmesi her zaman bazı sorunlarda da olduğu gibi bizim halk hikayelerimizden biridir.

• Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)

Smyrna35 adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Bildiğim kadarıyla cihazın varsayılan olarak kullandığı amperden yüksek sarj aleti kullandığınızda bazı sorunlar meydana gelebiliyor.
Mesela batarya ısınması, batarya şişmesi gibi bazı temel sorunlar oluşabiliyor bunun yanında da batarya ömrünü kısaltıyor.
Tabi benim bildiğim bu şekilde ordan burdan duyduklarım bunlar doğruluk payını bu durumu yaşayan var ise anlatabilir.
Düzenleme:
Birde bazı kaynaklara baktım şöyle yazıyor.

Belkide amper yükseliği zarar veriyor denmesi her zaman bazı sorunlarda da olduğu gibi bizim halk hikayelerimizden biridir.

Yorum ve araştırmanız için teşekkür ederim. Bende ilk mesajınızdaki gibi söylentiler duymuştum da ne kadar doğru bilmiyorum. Heralde 2 amperlik bi alet alırım bakalım ne olacak

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Amperi yüksek olması hızlı şarj anlamına gelir. Ama telefonun bunu desteklemesi gerekiyo. Olurda hızlı şarj desteklemeyen akllı bir telefona taktınız hiş sıkıntı çıkarmayacaktır. İçindeki güç kotrol ünitesi Amperi istediği seviyeye indirecektir. Fazla amper ise telefonun içinde ısıya dönüşecek.

Ardiuno ile ilgili projeler gelişrtidiğim için iyi biliyorum mesela aşağıda ardiuno güç girişi üzerinde 12 V DC akımı 5 V DC düşüren ve diğer açıkta kalan enerjiyi ısıya çeviren entegreler yer almakta.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
arabadaki çakmaklıklada şarj ediyorum evdeki orjinal şarj aletiylede cafedeki şarj aletleriylede
evdeki pc ilede şarj ediyorum telefonumu hepsinin amperi farklı
ama telefonlar adı üstünde akıllı
hiç bir sorun olmaz şarj edebilirsiniz

• Üyelik 02.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2048
  • Beğeniler 69 / 125
  • Ticaret 18, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Amperi yüksek olması hızlı şarj anlamına gelir. Ama telefonun bunu desteklemesi gerekiyo. Olurda hızlı şarj desteklemeyen akllı bir telefona taktınız hiş sıkıntı çıkarmayacaktır. İçindeki güç kotrol ünitesi Amperi istediği seviyeye indirecektir. Fazla amper ise telefonun içinde ısıya dönüşecek.

Ardiuno ile ilgili projeler gelişrtidiğim için iyi biliyorum mesela aşağıda ardiuno güç girişi üzerinde 12 V DC akımı 5 V DC düşüren ve diğer açıkta kalan enerjiyi ısıya çeviren entegreler yer almakta.

Yorumunuz için sağolun, o zaman şimdi bizim telefonlar hızlı şarjı destekliyormudur?

ermaneray adlı üyeden alıntı

arabadaki çakmaklıklada şarj ediyorum evdeki orjinal şarj aletiylede cafedeki şarj aletleriylede
evdeki pc ilede şarj ediyorum telefonumu hepsinin amperi farklı
ama telefonlar adı üstünde akıllı
hiç bir sorun olmaz şarj edebilirsiniz

Ben genelde kendi şarjımla şarj ediyorum. Arabanın çakmalığı, otobüslerdeki usb girişler falan hiç fayda etmiyor. Bende sorun olacağını sanmıyorum ama bakalım.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

b3yaz adlı üyeden alıntı

Yorumunuz için sağolun, o zaman şimdi bizim telefonlar hızlı şarjı destekliyormudur?

Bilemiyorum satıcınıza bunu sorun. Desteklemiyorsada sıkıntı yaratmaz.
AlperenAtasever

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al