wmaraci reklam
lidertakipci

Reklam ve satış stratejim nasıl olmalı?

6 Mesajlar 831 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

PARS PARS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezi Teknisyeni
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 18 / 14
  • Ticaret 2, (%50)
Kendim yetiştireceğim bir meyve var.
Bunları sahibinden ve sanalpazar üzerinden satmayı düşünüyorum.
Ürünümü tanıtmak için de bir site açtım, tasarımını falan tamamladım.

Elimde şuanda ürün olmadığı için siteye içeriği şimdilik eklemeyeceğim.
Seneye yazın başında ürünlerimi elde edeceğim ve içeriği ekleyip reklam yapmaya başlayacağım.

Sizce ne kadar bütçe bana yetebilir. Facebook ve Google'ye düzenli reklam verip. Yemek tarifi, kadın siteleri vs. tanıtım yazıları vermeyi düşünüyorum.

Önerilerinize ihitiyacım var..
Şimdiden teşekkür ederim.
dervis11

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Şimdidem yetiştireceğiniz ürünler ile ilgili makale yazmaya başlayın makaleler yararlı bilgi ve özgünlükle dolu olsun.Bu makaleleri web sitenizde yayınlamasanız bile bilgisayarınızda şimdiden hazırlayın.Daha sonra meyveniz ile ilgili en yakın hedeflemeyi sağlayıp buna uyun blogları bulun.Ürününüz çıkmadan yaklaşık 2 hafta öncesinde harekete başlayın ve makaleleri belirli periyotlarla girin.Aynı zamanda bu süreçte belirlenen bloglardan tanıtım yazısı almaya başlayın.Facebook reklamları için ayıracağınız bütçe Google Adwords ile aynı miktarda olabilir.Google Adwords'den dilerseniz lokasyon tanımlaması saat tanımlaması cihaz tanımlaması gibi hedeflemeler yaparak hedef kitlenizi tam anlamıyla bulabilirsiniz.Hedef kitlenizi Facebook Business reklamlarından da Google Adwords'de olduğu gibi tanımlayabilirsiniz ancak Google Adwords'e ek olarak Custom Audience E-Mail desteği kullanarakk hedeflemeyi arttırabilirsiniz.Ürün ile ilgili diğer Facebook sayfalarında Gruplarında da paylaşımlar yaparak satış hacminizi arttırabilirsiniz.Aklınıza takılan soru olursa sorabilirsiniz.
PARS

kişi bu mesajı beğendi.

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
1 Şimdi bu ürün TÜRKİYEDE YOKSA = bunu video ile açıklamalısın (ETKİLİ OLMASI İÇİN ) insanlar hiç görmediği tadını bilmediği meyveyi yemez

2Yorum yap kendin anonim olarak aldım memnun kaldım tarzında bu doğrudan ziyaretçiyi etkiler merak uyandırır (merak uyandır )ve yorumlarda fikir sahibi olacağı yorumlar yap

3Canlı destek koy onlar hemen sorularını kolayca yönelte bilsin ve grafikleri kullan sakın ZAYIFLATIR falan yazma insanlara itici gelir reklam gibi algılarlar almazlar hiç sade grafikleri kullan

4Oylama sistemi koy bunların % 70 memnun olsun arada memnun olmayanda ekle (anket olacak) çünkü inandırıcı olsun

5Ödeme sistemleri ziyeretçi için çok önemlidir mobil ödeme bile koy herşey koy ve aynı gün kargo yap

6 İnsanları şaşırt giren herkese %10 indirim kazandınız reklam gibi değil daha sade bişey olsun ki adama güven versin

Geri bildirimde bulunma tel aksiyom bolca kullan içerik pazarlamadan yararlan video reklamı ver daha etkileyici olur onlara uzun ürünü tanıtıma direk ürüne gir yeme videosu çek canları çeksin ki içinde bir canlansın ürün

daha çok avr bunları şuan büyük firmalar bile yapyıor
PARS kasver

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 18 / 14
  • Ticaret 2, (%50)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Şimdidem yetiştireceğiniz ürünler ile ilgili makale yazmaya başlayın makaleler yararlı bilgi ve özgünlükle dolu olsun.Bu makaleleri web sitenizde yayınlamasanız bile bilgisayarınızda şimdiden hazırlayın.Daha sonra meyveniz ile ilgili en yakın hedeflemeyi sağlayıp buna uyun blogları bulun.Ürününüz çıkmadan yaklaşık 2 hafta öncesinde harekete başlayın ve makaleleri belirli periyotlarla girin.Aynı zamanda bu süreçte belirlenen bloglardan tanıtım yazısı almaya başlayın.Facebook reklamları için ayıracağınız bütçe Google Adwords ile aynı miktarda olabilir.Google Adwords'den dilerseniz lokasyon tanımlaması saat tanımlaması cihaz tanımlaması gibi hedeflemeler yaparak hedef kitlenizi tam anlamıyla bulabilirsiniz.Hedef kitlenizi Facebook Business reklamlarından da Google Adwords'de olduğu gibi tanımlayabilirsiniz ancak Google Adwords'e ek olarak Custom Audience E-Mail desteği kullanarakk hedeflemeyi arttırabilirsiniz.Ürün ile ilgili diğer Facebook sayfalarında Gruplarında da paylaşımlar yaparak satış hacminizi arttırabilirsiniz.Aklınıza takılan soru olursa sorabilirsiniz.

Bilgilendirmen için çok teşekkürler ama ne kadar bütçe ayırqacağımı da keşke belirtseydiniz :)

armoniy adlı üyeden alıntı

1 Şimdi bu ürün TÜRKİYEDE YOKSA = bunu video ile açıklamalısın (ETKİLİ OLMASI İÇİN ) insanlar hiç görmediği tadını bilmediği meyveyi yemez

2Yorum yap kendin anonim olarak aldım memnun kaldım tarzında bu doğrudan ziyaretçiyi etkiler merak uyandırır (merak uyandır )ve yorumlarda fikir sahibi olacağı yorumlar yap

3Canlı destek koy onlar hemen sorularını kolayca yönelte bilsin ve grafikleri kullan sakın ZAYIFLATIR falan yazma insanlara itici gelir reklam gibi algılarlar almazlar hiç sade grafikleri kullan

4Oylama sistemi koy bunların % 70 memnun olsun arada memnun olmayanda ekle (anket olacak) çünkü inandırıcı olsun

5Ödeme sistemleri ziyeretçi için çok önemlidir mobil ödeme bile koy herşey koy ve aynı gün kargo yap

6 İnsanları şaşırt giren herkese %10 indirim kazandınız reklam gibi değil daha sade bişey olsun ki adama güven versin

Geri bildirimde bulunma tel aksiyom bolca kullan içerik pazarlamadan yararlan video reklamı ver daha etkileyici olur onlara uzun ürünü tanıtıma direk ürüne gir yeme videosu çek canları çeksin ki içinde bir canlansın ürün

daha çok avr bunları şuan büyük firmalar bile yapyıor

Onları yapacağım gittigidiyor ve hepsiburada ile de onlara tedarik konusunda anlaşma sağlamayı düşünüyorum. Meyve şuanda Türkiyemizde yetişiyor fakat herkes tarafından bilinen bir meyve değil. Ürünümü elde etmeyi bekleyeceğim :)

wmaraci
wmaraci

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)

PARS adlı üyeden alıntı

Bilgilendirmen için çok teşekkürler ama ne kadar bütçe ayırqacağımı da keşke belirtseydiniz :)

Bütçe konusunda benim birşey söylemem yanlış olur reklam sistemleri erişeceğiniz kişiye göre size fiyat teklifinde bulunurlar.Siz erişmek istediğiniz kişi sayısını belirlersiniz o da size günlük ve max bütçe olarak iki bütçe çeşidi sunar bunlara göre hareket edebilirsiniz.Tabiki bütçe sizin maddi durumunuza ve bu işe yapacağınız yatırım miktarına göre değişim gösterecektir :)

• Üyelik 18.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 18 / 14
  • Ticaret 2, (%50)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Bütçe konusunda benim birşey söylemem yanlış olur reklam sistemleri erişeceğiniz kişiye göre size fiyat teklifinde bulunurlar.Siz erişmek istediğiniz kişi sayısını belirlersiniz o da size günlük ve max bütçe olarak iki bütçe çeşidi sunar bunlara göre hareket edebilirsiniz.Tabiki bütçe sizin maddi durumunuza ve bu işe yapacağınız yatırım miktarına göre değişim gösterecektir :)

Aslında bakarsanız bu işten kazanacağım paralar hayali rakamlar adwords bana aylık 3000-7000 TL arası teklif öneriyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al