wmaraci reklam

Sizce Bu Projeler İş Yapar mı?

21 Mesajlar 2.727 Okunma
smmexpress

altinzen altinzen http://www.altinzen.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad I** Y**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 36 / 15
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar

Uzun zamandır bir internet sitesi açmak için araştırmalar yapıyorum ve bir kaç denemede yaptım. amacım ek gelir elde etmek değil tamamen bu iş ile uğraşmak istiyorum. yani sevdiğim bir iş ve benim asıl işim bu olmalı diye düşünüyorum. ancak şu an ne tür bir iş ya da nasıl bir site açmam gerektiği konusunda pek emin değilim maalesef. kafamda onlarca fikir var ama hangisini yapmam gerektiği konusunda karar veremiyorum. daha önce e ticaret sitesi açmıştım ama e ticaret çok zor işin içine girince farkettim hele ki her kategoride ürün satıyorsanız. şu anda da altın piyasası ile ilgili bilgiler yayınladığım bir sitem var ama bu alanda da çok rakip var. kısacası şu an farklı bir iş yapmak istiyorum ve 5 6 bin tl kadar yatırım yapabilirim. bir karar vermeden önce sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. akıl akıldan üstündür. sizce nasıl bir site açmalıyım ya da ne tür siteler para kazandırıyor.
benim aklımdaki projelerin bazılarını yazıyorum onlarıda değerlendirip fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.
1 - kitap özetleri : kitapların özetleri ve okuyucu yorumlarının yayınlandığı bir site (ilerleyen dönemde kitap satış da yapılabilir)
2 - film sitesi : filmler hakkında bilgi ve yine izleyici yorumları ve fragmanlar
3 - sadece bir kategoride e ticaret (ama hangi kategoride burası çok önemli) benim düşündüğüm sadece bayan ayakkabı satışının yapıldığı bir site.
4 - emlak haberleri. emlakkulisi.com tarzı bir site ama daha sade ve kullanışlı
5 - mobil uygulamaların tanıtımının yapıldığı bir site. bunun için domain de hazır : kolay.mobi
Arkadaşlar sizlerde fikirlerinizi yazabilirmisiniz. bu kadar sermaye ile ne tür bir site açılmalı sizce. hepinize teşekkür ederim şimdiden

wmaraci
reklam

Androman Androman IRC... Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 15, (%100)
"ek gelir elde etmek değil tamamen bu iş ile uğraşmak istiyorum." cümlenize istinaden, 5-6 bin tl'ye, gidin güzel bir tatil yapın. bu sermaye size uzun vadede para kazandırmaz ki bu miktar sermaye bile sayılmaz. Bunun yanında, aylık 400-500 lira getirisi olan bir site almanız daha kârlı olacaktır.
Soner

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad I** Y**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 36 / 15
  • Ticaret 10, (%100)

Androman adlı üyeden alıntı

"ek gelir elde etmek değil tamamen bu iş ile uğraşmak istiyorum." cümlenize istinaden, 5-6 bin tl'ye, gidin güzel bir tatil yapın. bu sermaye size uzun vadede para kazandırmaz ki bu miktar sermaye bile sayılmaz. Bunun yanında, aylık 400-500 lira getirisi olan bir site almanız daha kârlı olacaktır.

Hocam haklısınız ama bu işin riski de çok. daha öncede yaklaşık 4 5 bin tl harcadığım bir site umduğum gibi olmadı maalesef ya da benim acemiliğime denk geldi. o yüzden çok fazla risk almak istemiyorum acıkcası.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

Androman adlı üyeden alıntı

Ne alakası var yani bunu neye dayanarak söylüyorsunuz. Çok da güzel kazanılabilir eğer sektörü ve girişimi iyiyse. Bir host-vps vs. ne kadar bir domain bir tema cart curt ne kadar tutacak sanki ? katılmıyorum size

altinzen adlı üyeden alıntı

Hocam haklısınız ama bu işin riski de çok. daha öncede yaklaşık 4 5 bin tl harcadığım bir site umduğum gibi olmadı maalesef ya da benim acemiliğime denk geldi. o yüzden çok fazla risk almak istemiyorum acıkcası.

Hocam size tavsiyem eğer daha önce e-ticaret deneyiminiz olduysa e-ticaret den devam etmektir. Ama ben de aynen sizin dediğiniz gibi düşünüyorum. Her alanda olduğu gibi bu alanda da spesifikleşmek gerekir. Mesela siz olsanız bir ayakkabı için tek bir siteye bakmazsınız 3.4 sayfalara kadar gidersiniz belki. Müşteri kitlesi de aynen böyle yapıyor. Böylece iyi bir çalışma ve güvenilirlikle sizin siteniz iyi satışlar yapabilir. Tabi ki sermaye önemli ama bir tedarikçiyle anlaşırsanız bu sorun da ortadan kalkar. Çok basitinden bir opencart ya da diğer sistemlerden biri hatta wp bile olabilir. Ben e ticaretten yanayım.
seyfettin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad I** Y**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 36 / 15
  • Ticaret 10, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Ne alakası var yani bunu neye dayanarak söylüyorsunuz. Çok da güzel kazanılabilir eğer sektörü ve girişimi iyiyse. Bir host-vps vs. ne kadar bir domain bir tema cart curt ne kadar tutacak sanki ? katılmıyorum size

Hocam size tavsiyem eğer daha önce e-ticaret deneyiminiz olduysa e-ticaret den devam etmektir. Ama ben de aynen sizin dediğiniz gibi düşünüyorum. Her alanda olduğu gibi bu alanda da spesifikleşmek gerekir. Mesela siz olsanız bir ayakkabı için tek bir siteye bakmazsınız 3.4 sayfalara kadar gidersiniz belki. Müşteri kitlesi de aynen böyle yapıyor. Böylece iyi bir çalışma ve güvenilirlikle sizin siteniz iyi satışlar yapabilir. Tabi ki sermaye önemli ama bir tedarikçiyle anlaşırsanız bu sorun da ortadan kalkar. Çok basitinden bir opencart ya da diğer sistemlerden biri hatta wp bile olabilir. Ben e ticaretten yanayım.

Hocam öncelikle teşekkür ederim. e ticaret aslında hep aklımın bir köşesinde ama internet üzerinden ne satabilirm bu konuda net bir fikir yok kafamda.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

altinzen adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle teşekkür ederim. e ticaret aslında hep aklımın bir köşesinde ama internet üzerinden ne satabilirm bu konuda net bir fikir yok kafamda.

Pm den bir ufak öneri attım hocam.

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
En çok sevdiğin sektöre gir, bilmediğin sektöre girme derim.
Yalnız bana göre önemli bir noktayı es geçiyorsun. Site açmak en fazla 1 haftanı alır. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Önemli olan açtığın siteyi anahtar kelimelerde ilk 3'e sokabilmen. İlk 3'e girdikten sonra zaten iş kendiliğinden gelecektir. Daha önceki projelerinin tutmamasının sebebi bence bu. Öncelikle SEO bilgini belirle. Bir siteyi ilk 3 e sokabiliyor musun, yoksa bunun için SEO firmaları ile çalışman gerekir. Bu da büyük risk, ya sürekli onlara bağımlı kalırsın ya da kendi bilgin ile ilk 3 te kalmaya çalışırsın.
Tavsiyem; kolay.mobi bence tutar. Ama anahtar kelimelerde ilk 3'e girersen.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

En çok sevdiğin sektöre gir, bilmediğin sektöre girme derim.
Yalnız bana göre önemli bir noktayı es geçiyorsun. Site açmak en fazla 1 haftanı alır. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Önemli olan açtığın siteyi anahtar kelimelerde ilk 3'e sokabilmen. İlk 3'e girdikten sonra zaten iş kendiliğinden gelecektir. Daha önceki projelerinin tutmamasının sebebi bence bu. Öncelikle SEO bilgini belirle. Bir siteyi ilk 3 e sokabiliyor musun, yoksa bunun için SEO firmaları ile çalışman gerekir. Bu da büyük risk, ya sürekli onlara bağımlı kalırsın ya da kendi bilgin ile ilk 3 te kalmaya çalışırsın.
Tavsiyem; kolay.mobi bence tutar. Ama anahtar kelimelerde ilk 3'e girersen.

Neye göre ilk 3 :) e ticaret olacaksa reklamla çalışmak daha mantıklı zaten böyle bir sektörde ilk 3 rüyada bile görülemez ... ( kadın ayakkabası )

Mobile yönelik düşünceler üretmeye çalışın, internet korkunç bir hızla mobile kayıyor bir kaç yıla evde pcden nete giren bile kalmaz belki. Başka bir ülke olsak kitap işi mantıklıydı da Türkiye'de kitap okuyan yok hedef kelimeler belirleyip potansiyele baktınız mı , rakip var mı olan siteler ne durumda gibi gibi

Film işinde böyle siteler çok diye biliyorum http://www.filimadami.com/ burayı sürekli kullanıyorum canım sıkılınca girer etiketler arasında havama uygun film bakınırım bulunca da netten arar izlerim .

Mobil uygulamalar için google playde dolanmak bakınmak daha eğlenceli hem vakit öldürüyor insanlar hem de yeni şeyleri yakalamış oluyorlar, rekabette olan bir konu teknoloji içerikli her site bu işi yapıyor zaten, sizi neden tercih etsinler ? extra yenilikler bile sunsanız yine büyük bir rekabetin içinde nasıl kendinize yer edineceksiniz tanıtım yapacaksınız ?

Öncelik olarak pazar potansiyellerine bakın hangi kelimeler üzerinden yürürüm hangisinde ne hit var, bu hit ne kazandırır ne sattırır gibi gibi

Sonra o pazara giriş yaparsanız rakipleriniz kimler olur ne durumdalar rekabet edebilirmiyim ? bu durumu analiz edin

Düşüncelerden önce bu verileri değerlendirin somut olarak hedefler netleşsin sonra ikilemde kalınca öneri alın bence.

5-6 bin lira iyi para yani 50 lirayla girmiştim ben, hazır site almak yerine sıfırdan değer yaratmak her zaman daha mantıklıdır kendi dizdiğiniz raf gibi neresinde ne var hakim olursunuz

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
LikeSend açıklamalarının hepsi için geçerli ilk 3 .
Hangi sektör olursa olsun bu işten iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız ilk 3 hedefiniz olmalı. Aşırı rekabetli bir anahtar kelimede ilk sayfada bile gelir elde edersiniz ama ilk 3'teki getiriyi elde edemezsiniz.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

LikeSend açıklamalarının hepsi için geçerli ilk 3 .
Hangi sektör olursa olsun bu işten iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız ilk 3 hedefiniz olmalı. Aşırı rekabetli bir anahtar kelimede ilk sayfada bile gelir elde edersiniz ama ilk 3'teki getiriyi elde edemezsiniz.

Hocam öyle bir şey yok ne 3 ne 5 sektörden sektöre kazanç değişir kazanç yöntemleri değişir bir çok şey değişir.

Ben sektörde ilk 15 de yokken xxk kazanç sağlıyordum ilk 50 de bile yokken xk kazanç sağlıyordum yani ilk 3 5 neye göre kime göre ?

Sektör sayalım :

film işinde ilk 30 site arasına hatta 50 site arasına giremeyen ama günde 20-30k hiti olan kafamda ki saç sayısı kadar site var hepsi de binlerce lira kazanıyor

Blog işinde onbinlerce blog var iyi kazanan binlerce blog var hepsi ilk 3 içinde mi ?

Haber işinde adını hayatınızda ilk defa duyacağınız ayda onbinlerce lira kazanan yine bir sürü site var bunların hepsi ilk 3 içinde mi ?

Bütün sektörleri kendiniz örneklendirin. Arkadaşın amacı en fazla kazanan olmak değil para kazanmak, bunun içinde söylediği kategorilerden hiç biri için ilk 3 içinde olmaya ihtiyaç yok. Sektörde para var mı siz ona bakın 50. sırada da olsanız size de kalır bir şeyler , bir konuda sıralamada olmazsınız da bir konunuz sıralamaya girer ya da 20 kategoriniz ilk 500 de yokken 5 kategoriniz kendi kendine sıralamaya girer yine ekmek yersiniz.

Yani hep 3 diye düşünürseniz yola çıkamazsınız, o 3 ler zaten kazandıklarından rekabet şansınız azdır dolayısıyla onları geçmeye çalışayım derken eldekinden de olursunuz.

500 tane e ticaret sitesi var böyle bildiğiniz darphane gibi para basan hani ilk 3 değilse kazanamazdı ?

Çok dar bakıyorsunuz bence olaylara.

Aylık 50 tekille 50k kazanmakta mümkün günlük 50k tekille aylık 5k kazanmakta, bir kelimede ilk sırada olup aylık 100 lira kazanamamakta mümkün 50. sırada olup 5k kazanmakta . Siz belki kendi işinize göre yorumluyorsunuz ondan böyle düşünüyorsunuz ama sayısız sektör var sayısız değişken var direk 3 diye kesip atılacak bir şey değil
donmezhasan pc332

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al