wmaraci reklam
lidertakipci

Bütçeniz nedir ?

5 Mesajlar 847 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

izayin izayin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 6 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
"BÜTÇENİZ NEDİR"

Arkadaşlar bunu forumda sürekli olarak görüyorum ve bundan daha saçma bir soru yok.

Şu şekilde olsa anlarım, çok büyük bir proje yaptırılacaktır özeliklere ve fonksiyonlara göre fiyat çıkarılacaktır baştan ortalama bi tahmin için vs genede çok etik olmasada bu söz kabul edilebilir.

Ancak sen tut adam oraya yazmış ki wordpress kurdurucam, temadaki şu sorunu düzeltiricem, 500 kelimelik makale yazdırıcam. Cevaba bak "BÜTÇENİZ NEDİR" affınıza sığınarak söylüyorum içimden sanane lan bütçemden demek geliyor.

Bu soru tamamen nekadar koparabilirim bu adamın elinde nekadar para var, ben nekadarına kesik atarım sorusudur. Zira herşeyin bir fiyatı vardır. Neye kaptırabilirsem mantığıyla ticaret olmaz bu şekilde yaklaşan insanlarlada ticaret olmaz.

Siz fiyatı belli olan birşeyi bakaldan marketen alırken bütçeniz nedir deseler naparsınız allah aşkına? ben söverim açık konuşuyorum. Ha ev yaptırıcaksın tamam adam bütçen nedir diye sorar ama şuraya duvara bi sığa yaptırıcam bütçen nedir diye sorarsa güzelce ben sığarım.
mustafa94 freetorrent maviuan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

maviuan maviuan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 38 / 31
  • Ticaret 5, (%100)
Bütçeniz Nedir sorusu aslında şunu anlatır.Bir işi örnek veriyorum 100 liraya yapıyorsam eğer senin bütçen 50 lira ise işi reddedeceğim, fakat senin bütçen 200 lira ise sana +100 lira geçirmiş olacağım.
OmrAlgs

kişi bu mesajı beğendi.

izayin izayin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 6 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
Tamamen çakal sorusu işte hocam başka bişi değil.

semantik semantik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 6 / 84
  • Ticaret 22, (%100)
Cevaba bak "BÜTÇENİZ NEDİR" affınıza sığınarak söylüyorum içimden sanane lan bütçemden demek geliyor.

Ben söylüyorum, sorun yok. Daha ağırlarını söylediğim de oldu. Bu tür işlerde bütçemi sorana salatalık resmi gönderiyorum.

wmaraci
wmaraci

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Ben de arada sorarım bu soruyu genelde forumda olan işlerde. Yüz yüze görüştüğüm müşterilerime direkt fiyat veririm zaten. Bundaki amaç benim açımdan zaman kazanmaktır. Yani müşteri adayı bir proje ve ya site istediğinde benim aklımda zaten fiyat vardır. Karşının da aklındaki ortalama rakamı isterim ki acaba anlaşabilir miyiz yoksa ben sistemimi hiç anlatmasam mı diye karar veririm. Aklımdaki fiyat 2000 tl ise karşımdaki 1500 tl dediyse anlaşabileceğimizi düşünür sistemimi anlatır teklifimi veririm. Adam 5000 derse de 2.000 tl lik işe 5.000 demem etik olmaz benim açımdan.
Geçen bir konu altında açık teklif verdim Her şey dahil 2.000 TL diye. Başkası geldi her şey dahil 250 tL dedi. :) Müşterinin bütçesini bilsem yorum bile yapmam :)

Yeri geliyor kullanıcı diyor ki bütçem 50-100 tl normalde o fiyata yapmasam bile bakıyorum ki yapabilen ve ya yapmak isteyen çıkmıyor tamam diyorum ben yaparım bazen de ücret bile almıyorum. Birazda hatır işi oluyor.
Bence bu soruyu sanal alemde bu kadar yadırgamamak lazım. Ama her işte de sorulması uygun değil.
Kısaca benim için ön görüşme şartlarından biri diyelim. Çünkü çevrede ölü fiyatına iş yaptırmak isteyen çok, zaman kaybı olmaması açısından duruma göre sorduğum oluyor.
Androman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al