wmaraci reklam
lidertakipci

AdBlock Kullanım Oranı %41 Arttı

67 Mesajlar 10.283 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
Bende kullanmıyorum. Bende rahatım. :)

.
wmaraci
reklam

PanDooRa PanDooRa WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 144 / 50
  • Ticaret 14, (%100)

Ali Cevat adlı üyeden alıntı

Web site sahiplerine sesleniyorum,

Açılışta adblock kontrolü yapınız.
(Reklamı div içine alın. Şayet height==0 ise falan filan..)

Dilerseniz uyarı mesajı çıkartın, dilerseniz de adblock kullanıcıları için sadeleştirilmiş 1 adet sayfa yapın. Şayet block varsa kullanıcıyı oraya yönlendirin. Tüm sitede gezinmek için Adblock'u pasif edin vs. diye uyarı verirsiniz. Ne kadar ekmek o kadar köfte :D

Hocam nasıl engelleyeceğiz Adblocku bilgi verir misiniz biraz :)

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Ayrıca şunu da belirtmek isterim.

Yaptığımız ufak çaplı bir araştırmada,

Birçok kullanıcı, sitedeki reklamlara tıklanıldığında para kazanıldığını bilmiyor.
Onlar genelde reklamların siteye koyulması ile para kazanıldığını zannediyorlar.

Bu sebepten ötürü tıklama oranları düşük oluyor.
Üstüne birde "Adamlara bak arkadaş ne para kırıyorlar" vs. gibi sözler sarfediliyor :D

Bu kolay para hayalleri ile yapılan girişimlerin birçoğu da bundan kaynaklanıyor.
Sonra bir bakıyorlar ki işler göründüğü gibi değilmiş. Fiyaskoyla sonuçlanan bir sürü gereksiz proje.

Ek Olarak:

PanDooRa adlı üyeden alıntı

Hocam nasıl engelleyeceğiz Adblocku bilgi verir misiniz biraz :)

Birazdan bir script yazar paylaşırım. Çok kolay :)
brknt Soner oguzhan

kişi bu mesajı beğendi.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

Eksi35 Eksi35 İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Expert.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 14, (%100)
Bana kalırsa çok da umursamamak gerekiyor. Adblock kullananlar zaten reklamlara tıklayacak bir kullanıcı profili değiller.

Bende yayıncıyım, bu işten para kazanıyorum fakat Adblock kullanan kullanıcılara site erişiminin tamamının veya bir kısmının engellenmesini yanlış buluyorum. Adblock kullanan kitle profili asabidir, reklam görmek istemez, site içeriğini engellerseniz çıkar başka siteye gider. Zaten reklamlara tıklamaya çok uzaklar, bırakın kullansınlar. Bu tip kullanıcıların karşısına daha farklı reklam formatıyla çıkmak lazım.

wmaraci
wmaraci

Saxlorn Saxlorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 53 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Herhangi bir siteye girdiğimde, güzel bir dille kullanmamamı rica ettiklerinde 'Bu sitede devre dışı' yapıyorum. Birde çoğu site uygulamayı kapatmadan giremezsiniz diyor, bende bir güzel girmiyorum, alemin incisi bir onlar değil çünkü.

Adonise Adonise . Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 48 / 56
  • Ticaret 4, (%75)
Zırt pırt çıkan ve bir sayfaya eklenen aşırı reklamlar olmasaydı kullanım oranıda artmazdı ama insanlar doyumsuz olduğu için böyle bir sonuç çıkıyor. Bende reklam yayınlıyorum ve adblock kullanıyorum.

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
uygulama gerçekten çok yararlı ; bir film izleyecceğiz 50 tane rekalm çıkıyor . Bazı filmleri ailemizle izliyoruz bi reklam çıkıyor insan utanıyor . Bende kullanıyorum ; bazı arkadaşlara destek amaçlı olarak kapatıyorum fakat çoğunlukla açık. yakında adsense kalmayacak gibi gözükmüyor değil . Herkese bol kazançlar ; bol trafikler .

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Ben şahsen 3 yıldır bu eklentileri kullanıyorum, saçma sapan reklam eklemeyen (popup/aşırı reklam vs) sitelerin engelini kaldırıyorum her zaman.

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)

Karargaht adlı üyeden alıntı

Worpdress eklentisi var adını unuttum, adblock olsa bile reklamları gösteriyor. Ancak ben denedim siteyi epey yavaşlattı, kaldırım.

Bende kullanmıyorum artık adblock. Malum genelde film sitelerinde, cinsel içerikli sitelerde çıkıyor. Oralara da girmenin alemi yok. Adam gibi bir film sitesi bulup sadece ona yönelmek yeterli. Birde indirme siteleri var tabi

adblock olsa bile görüntüleyenini görmedim ama adblocku tespit edipte ekrana bir popup gibi pencere açılıyor "adblock tespit edildi lütfen kapatın" vs. vs. yazıyor kapatmadanda siteye girilmiyordu. 3-4 sitede denk geldim ama eklentisi nedir kodu nedir bilmiyorum. biliyorsanız paylaşabilir misiniz?

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
Ülkemizdede Adblock kullanılmasındaki en büyük sebepler ne yazık ki Türkiye'ye internetin ilk geldiği yıllarda ortaya çıkmaya başladı adsense'in ülkemizde yaygın olarak kullanılmadığı yıllarda neredeyse tüm sitelerde ya virüs, trojan vs. içeren ya da aşırı derecede rahatsız eden (popup, kendi kendine açılan 10larca sayfa vs.) reklamlar yüzünden kullanıcıların çoğunda haklı olarak reklam gördüğünde kapatma ya da tıklamama hissiyatı yerleşti.. gördüğüm kadarıyla çok fazla bir değişiklik yok reklam ziyaretçinin ilgisini çekse bile googledan o reklamdaki içeriği aratıpta girmeye çalışan sayısı çok.. :) burada reklam firmaları ya da artniyetli reklam yayıncıları dışında webmasterlarında hatası büyük.. halen ziyaretçiyi aşırı derecede rahatsız edecek reklam türleri mevcut misal bir film/dizi sitesinde bir şey izliyeyim diyorsun 2-3 kere tıklıosun popuptur trojendir aynı sıkıntılar halen mevcut, hele mobil uyumsuz sitelerde hiçbir içeriğe bu reklamlar yüzünden neredeyse erişilemiyor, ya içerik reklamla kapalı ya tıklamya çalışırsın popupla 2-3sayfa açılır.... velasıl kelam adblock ya da eşdeğeri bir sistemin gelmesi şarttı, halen webmasterlar olarak bu şekilde zararlı ve irrite edici reklam firmalarının reklamlarını kullanmaya devam edersek adblock kullananların sayısıda artmaya devam eder, gelirler düşmye devam eder ziyaretçiler reklamlara tıklamaktan çekinir.. velasıl kelam webmasterlar, reklam firmaları, yayıncılar, reklm verenler kim varsa bu rantta taşın altına elini koymaz çözüm üretmeye çalışmassa adblok vb. kullanım oranı dahada artar haklı olarak...
(adblock'un reklamcılara 21.8milyar $ kaybettirmesi )

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al