wmaraci reklam

Öldürücü İnternet Hızı !!!

44 Mesajlar 8.614 Okunma
smmexpress

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

ReXTeor adlı üyeden alıntı

Vodafone net kullanıyorum 2 haftadır internet yok bulunduğum bölgede kimsenin umrunda olmadı 2 haftadır iptalle uğraştık.

Abi bir reklam filmi çekiyorlar...

Ya reklamın altında saatte 200 km hızla kayan bir uyarı bandı konuluyor(Kayıtlar istanbul ankara ve izmir de yapılmıştır vs diye)

Ya da göremeyeceğimiz bir punto veya renk ile bir köşede "bilmem ne bölgesindeki ölçümler..." vs. diye not düşüyorlar...
SenolK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Abi bir reklam filmi çekiyorlar...

Ya reklamın altında saatte 200 km hızla kayan bir uyarı bandı konuluyor(Kayıtlar istanbul ankara ve izmir de yapılmıştır vs diye)

Ya da göremeyeceğimiz bir punto veya renk ile bir köşede "bilmem ne bölgesindeki ölçümler..." vs. diye not düşüyorlar...

İptal için defalarca kez yanlış müşteri numarası vermiş bir şirkettir vodafone net.

dem dem Durma çalış ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)
Arkadaşlar ;

Bu hususta bir iki şey anlatayım.

İnternet girişleri ve çıkışları istanbul,izmir ve Ankara üzerinden oluyor , girişlerde ve çıkışlarda öyle güçlü ve büyük cihazlar kurulu ki kolay kolay yatmaz sistemler , bunu geçtim sistemler yattı diyelim ring topolojisi ile birbirine yedekli 8 yol var, bir sistem yatsa diğer yoldan uluslar arası giriş-çıkış yolunu bulur.Bu arada belirteyim Türkiye tarihinde *******un hiç bir giriş-çıkış sistemi bugüne kadar çökmemiştir.

Gelelim internetlerimiz belli bir süre sonra neden sık sık kopar.

***** bazen haftada bir, bazen haftada 2 , bazen de ay da bir kere hız güncellemesi yapar.

Bu durumda neler olur. Sizin hız paketini 1 MB- ile 8 MB arası diyelim. TTOYS kayıtlarındaki CRM hız profili ve NMS hız profili evinizin mesafesine göre bulunduğunuz ilin ******* müdürlüğü network NMS merkezindeki personellerce güncellenir. Yani evinizin santrale olan mesafesi 3 km ise hızınız 2 MB ancak kaldırır , bu nedenle daha önce bir "sık sık kopuyor" koduyla arıza kaydı verdiyseniz NMS personeli hızınızı otomatik hızınız olan 8 veya 6 MB hızdan 2 MB'ye çeker, ve sık sık kopma sorunu çözülür çünkü bir hattın sağlam ve kopma problemi yaşamaması için "noise margin" değerinin 15 dB üzerinde olması gerekir. Yani hattınız normal 4,5 MB seviyesini kaldırıyor ancak mevcut hızınız 6 MB ise "noise margin" değeri 7-8 dB değerinde olur. Bu nedenle 15 dB değeri altında olduğundan sık kopma problemi yaşanır. Ancak bu hattı 2 MB seviyesine getirirse NMS personeli , belki size daha düşük bir hız gibi gelebilir , ancak hattın noise margin değeri 20 dB'leri destekler , bu nedenle kopma olmaz. Ama her 2-3 günde bir modemi kapatmak hem modemin verimini hem de modemin ömrünü uzatacaktır.Yani düzgün bir şekilde çalışan modeminizde kopma olmasa da bunu yapmanızı öneririm.

Asıl mevzuyu biraz uzatarak anlattım şuraya geleceğim,

***** otomatikman belli aralıklarda yaptığı güncellemeler nedeniyle hattın CRM hız profili değişir.Telefon arıza , ***** arıza , telefon fatura sorgulama , internet fatura sorgulama için buralara bakılabilir.
Ancak NMS hız profili NMS personellerince değişir. Yani belli dönemdeki güncelleme nedeniyle CRM ve NMS hız profilleri farklı değerleri gösteriyorlar. hattınız mesela max 1 MB'yi kaldırıyorsa paket max hızınız olan 8 MB'ye otomatikman çekiyor , bu durumda modeminiz buluşmaz.Ancak hızınız 6 MB 'yi destekliyor ancak güncelleme sonrası otomatikman 8 MB'ye çekilirse bu durumda da noise margin değeri düştüğünden sık sık kopmalar meydana geliyor.Açıkçası bu güncellemeyi *****'in neden yaptığını bilmiyorum ama malasef bu da sistemin dengesini bozuyor.Bu nedenle ara ara kontrollerinizi speedtest veya ***** hız testinden test edin ve değeriniz düştüyse beklemeden arıza kaydı açın 444 0 375 nolu hattan. Öncesinde *****ten kota sorgulama yapıp kontrol edin çünkü 50 GB adil kullanım kotası aşıldığında hızınız otomatikman 3 MB altına düşer, her ayın 1inde yenilenir. Bu *****'in sorunu değil BTK'nın aldığı karar neticesinde uygulanır.

Eğer arıza kaydı açtıysanız size max 4 gün içerisinde dönüş yapılması gerekir.
wolfmoon

kişi bu mesajı beğendi.

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Uzun dönem Amerika'da yaşamış biri olarak, Türkiye'deki internetle oranın internetini kıyas dahi etmek istemiyorum, aşırı milliyetçilerden küfür yemek istemem.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

Alperen Atasever adlı üyeden alıntı

Uzun dönem Amerika'da yaşamış biri olarak, Türkiye'deki internetle oranın internetini kıyas dahi etmek istemiyorum, aşırı milliyetçilerden küfür yemek istemem.

:D Hocam durum vaziyet kabak gibi ortada zaten. O kesimden gelecek küfür sinek vızıltısından fazla bir etkisi olmaz.
AlperenAtasever

kişi bu mesajı beğendi.

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Ben hala 1MBps :(

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

:D Hocam durum vaziyet kabak gibi ortada zaten. O kesimden gelecek küfür sinek vızıltısından fazla bir etkisi olmaz.

SİZ anlatın şu internette herkes eşit düşünüyor herkes beğenmiyor sorun yok :D sayın
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

kasver kasver WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 67
  • Ticaret 0, (%0)
Geçen mausu kırdım sinirden gitti paralar

///!!!\\\

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Ülke yönetimi interneti sevmedikleri için birde flitlrelerin hasını uyguladıkları için Bize Hızlı İnternet Haram
BakalimBilelim

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

kasver adlı üyeden alıntı

Geçen mausu kırdım sinirden gitti paralar

Ya bir de ben öyle bir iki sayfa acarak internette takılanlardan değilim. 10 tane sayfa açarım. Sağ baştan başlayıp haberiydi, memurlar.net'iydi, maillerdi, forumlardı vs derken hepsini aynı anda incelerim.(Öteki türlü tek tek çok zaman alıyor)

2 sayfa açarken bile adres cubugundaki daireler başımı döndürürken diğer türlüsünü siz düşünün...
AlperenAtasever anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al