freelance iş ilanları

Android Uygulamalarındaki Tehlike

14 Mesajlar 3.225 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar,bugün değinmek istediğim bir konu var.Ben bir linux aşığıyım,haliyle android‘ide severim.Demin Play Store‘de gezerken bir şey dikkatimi çekti.Android programı sayesinde tansiyon ölçülüyor!

Ne kadar da güzel bir program abi,ani bir durum olsa tansiyonumu ölçebilirim diyormusun? Tahminen cevabın evettir arkadaşım.Play Store‘de böyle mükemmel araçlar var.Arkadaşlar unutulmaması gereken önemli bir durum var herkesin parmak izi farklıdır bunu unutmayın.Yani şu ana kadar yaşan kaç milyar insan ile benim ki farklı.Bu parmak izleri binbir türlü casusluk için kullanılabilir.Çünkü benzersiz yapmadığınızı kanıtlayamazsınız! ve Play Store‘da böylesine casusluk programı çok fazla. Ülkemizde Play Store’a giripte bunu yükleyen çok fazla insan var.Bu programın indirme sayısı’da 5.000.000 gibi rakamlarda şaka gibi ya! Programın özelliklerine eminim ki herkes programın detaylarına bakmaz! Adam kalkıcak bir şaka programı aracılığı ile senin parmak izini alıcak. Lütfen böyle şeyler yapmayın arkadaşlar.İçinizde ” ne olacak beeeee” diyebilirsiniz,zamanında kimlik fotokopisi hatta T.C Kimlik numarası ile neler yapıldığını unutmayın!

Sizlere önerim asla böyle programlar indirip kimlik bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmayın! Bu program için yasal bir virüs bile diyebiliriz.Unutmayın Android telefon için gelmiş,geçmiş en iyi yazılım olabilir ama bu tarz programlar sayasında legal virüsler oluşup bizlerin bilgilerini başka yerlere sızdırıyorlar! Diğer konumda Play Store üzerinden tehlikelerden bahsedeceğim. Kendinize iyi bakın iyi akşamlar,tabi bunu okuduğunuzda saat kaçsa artık…

Kaynak: Kendi blogumdan alıntıdır teknopause .com
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Güzel paylaşım. Birçok kişiye bunlardan bahsediyorum ama paranoyak muamelesi görüyoruz. İnsanların inanmadığı, inanmak istemediği gerçeklerden biri de bu.

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Google Play bir uygulama yüklendiğinde Play yetkilileri bunu kontrol ettikten sonra mı indirmeye izin veriyor ?

wmaracı

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

Google Play bir uygulama yüklendiğinde Play yetkilileri bunu kontrol ettikten sonra mı indirmeye izin veriyor ?

Hayır hocam. Sadece basit bir virüs taramasından geçiriliyor. Ki zaten artık veri hırsızlığı yasal olarak da kolay
Virüse gerek yok.
cagatayguney

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Güzel paylaşım. Birçok kişiye bunlardan bahsediyorum ama paranoyak muamelesi görüyoruz. İnsanların inanmadığı, inanmak istemediği gerçeklerden biri de bu.

Kesinlikle katiliyorum,basit bir program icin neden tum fotograflarimi veya cagri gecmisim gibi bilgileri paylasayim. Bu arada yazi yazma konusunda cok iyi degilimdir hatalarim varsa affiniza siginiyorum arkadaslar
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

Bazi uygulamalar gereginin disinda cok fazla bilgiye erismek istiyor,bir zamanlar virus diyebilirdik ama su an yasallasti.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

cguney15 adlı üyeden alıntı

Kesinlikle katiliyorum,basit bir program icin neden tum fotograflarimi veya cagri gecmisim gibi bilgileri paylasayim. Bu arada yazi yazma konusunda cok iyi degilimdir hatalarim varsa affiniza siginiyorum arkadaslar

Haklısınız hocam. Açıkçası benim bir uygulamayı çok fazla izin istediği için indirmediğim çok olmuştur. Mesela ezan vakti pro denen uygulamayı çoğumuz biliriz. İşletim sisteminin istediği izinlerden daha fazlasını istiyor. Ve ön kamera ile çekim yapıp ortam dinlemesi yaptığı söyleniyor. Birçok kişi inanmak istemeyecektir buna. Dileyen gidip istediği izinlere kendisi bakabilir. Daha onlarca örnek var.

Bu arada yazım konusunda sorun yok. Geliştirmelisiniz ama fena değil :)
cagatayguney

kişi bu mesajı beğendi.

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Hem yüklenirken kontrol edilmiyor hem de güncelleme yapıldığı an.
Şimdi bir kişi uygulama yükledi ve sorunsuz, insanların güvenlerini sağladı, bir çok kişi bu uygulamayı indirdi. Sonra bu kişi asıl emeline ulaşmak için güncelleme adı altında bir kod yazdı ve herkesin bilgilerini almaya başladı. Biz bu uygulamayı ilk indirdiğimizde bize sorduğu şunlara şunlara izin veriyor, kabul ediyor musunuz sorusuna kabul dediğimiz an, yasal olarak gel telefonumun içindeki ne var ne yok al mı diyoruz ?

wmaracı

Serhan Serhan fisaoptik.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Optisyen
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 199 / 198
  • Ticaret 40, (%100)
Yanlış anladıysam düzeltin, parmak izimizi mi aldıklarını ve bunu kullanacaklarını savunuyorsunuz?
Android ekranlarında parmak izini aktaracak bir teknoloji halen bulunmamakta. iPhone 5S ve sonrasında bile sadece menü tuşunda olduğunu düşünülürse, eğer düşündüğün bu parmak izi olayıysa doğru dediğin söylenemez.
NETEOR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)

Serhan adlı üyeden alıntı

Yanlış anladıysam düzeltin, parmak izimizi mi aldıklarını ve bunu kullanacaklarını savunuyorsunuz?
Android ekranlarında parmak izini aktaracak bir teknoloji halen bulunmamakta. iPhone 5S ve sonrasında bile sadece menü tuşunda olduğunu düşünülürse, eğer düşündüğün bu parmak izi olayıysa doğru dediğin söylenemez.

şu an kullandığımız tüm akıllı cihazlarda bilgilerimiz belli bir yere kayıt ediliyor zaten,son çıkan telefonlarda bu tarz özellikler mevcut

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al