wmaraci reklam

Sizce Forum olarak degişik birşey ne açmalıyım

18 Mesajlar 1.405 Okunma
smmexpress

techandworld techandworld Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Genel forum kurmanda fayda var ama ekip işi bunlar tabiki unutmamak lazım

Aynen hocam ekip işi ama ben tekim işte o yüzden genel forum zor gibi

wmaraci
reklam

Klzmoon Klzmoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek IU.UX / Motion graphic design
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
bir oyun üstüne odaklanacaksanız zulaoyun'adlı MMOFPS oyununa odaklanın derim. Kitlesi şu aralar baya artmaya başladı üstelik oyun türk yapımı.

bugraucar24 bugraucar24 WordPress Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WordPress Developer
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 288
  • Beğeniler 144 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
bence forum işi bu saatten sonra tutmaz ama denemekte fayda var

WordPress işleriniz uygun fiyata yapılmaktadır!

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

techandworld adlı üyeden alıntı

Aynen hocam ekip işi ama ben tekim işte o yüzden genel forum zor gibi

Bir iki sağlam ama cidden işi bilen olursa genel forum var bende aktif ederiz

wmaraci
wmaraci

RealDeCobray RealDeCobray WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster, Makine Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 29, (%100)
Hocam 7 Yıllık forum yönetim ve geçmişime dayanarak konuşmak istiyorum forum işi ekip işidir eğer ekibiniz yok ise hani bir süre sonra sitenizin kullanıcılarından gönüllü bir ekip oluşturabilirsiniz. Biz zamanında wolfteam oyunu üzerine bir forumda yönetici olduk ardından kendi forumumuzu açtık vs. vs. derken şuan günde 20k ya ulaşan tekil hitimiz var ve kesinlikle hiçbir çalışana ödeme yapma durumu yok herkes gönüllü yöneticilik yapıyor zaten forumun mantığı da o dur ama tavsiye eder misin derseniz oyun forumu tavsiye etmem zamanla içeriğiniz siz istemesenizde wareze dönüyor üyelerinizin paylaşımları adsense den banlatıyor vs. vs. hani gelir olarak oyun sektöründe çok temiz çalışsanız bile üyeleriniz o kadar temiz olmuyor yaş ortalaması düşük oluyor ve içerik kalitesi warez oluyor vs. vs. çok konuştum ama uzun lafın kısası forum size emeğinizin hakkı bir kazanç sağlamıyor bilginiz olsun.

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)

RealDeCobray adlı üyeden alıntı

Hocam 7 Yıllık forum yönetim ve geçmişime dayanarak konuşmak istiyorum forum işi ekip işidir eğer ekibiniz yok ise hani bir süre sonra sitenizin kullanıcılarından gönüllü bir ekip oluşturabilirsiniz. Biz zamanında wolfteam oyunu üzerine bir forumda yönetici olduk ardından kendi forumumuzu açtık vs. vs. derken şuan günde 20k ya ulaşan tekil hitimiz var ve kesinlikle hiçbir çalışana ödeme yapma durumu yok herkes gönüllü yöneticilik yapıyor zaten forumun mantığı da o dur ama tavsiye eder misin derseniz oyun forumu tavsiye etmem zamanla içeriğiniz siz istemesenizde wareze dönüyor üyelerinizin paylaşımları adsense den banlatıyor vs. vs. hani gelir olarak oyun sektöründe çok temiz çalışsanız bile üyeleriniz o kadar temiz olmuyor yaş ortalaması düşük oluyor ve içerik kalitesi warez oluyor vs. vs. çok konuştum ama uzun lafın kısası forum size emeğinizin hakkı bir kazanç sağlamıyor bilginiz olsun.

Evet hocam neyazıkki ziyaretçilerin warez içerik eklemesi evet adsenseden darbe atabiliyor.. Hocam aslında xenforonun en büyük avantacı adsense yerleşiminin çok iyi olması sadece 10 gün bir forum kurdum deneme adsensem vardı onu koydum okadar güzelki yerleşimi 10 günde iyi bir performans sagladı.. Aslında oyun konusundada çok haklısınız genel ticaret üzerine düşünüyorum aslında ama şimdiye kadar katkıda bulunan herkes çok mantıklı fikirler sundu... Şimdilik acele etmeden yavaşça ilerlemek sonrasında konuya odaklı foruma atılmak istedigimde herkesin fikirleride çok ÖNEMLİ teşekkürler

Ek Olarak:

ermaneray adlı üyeden alıntı

Bir iki sağlam ama cidden işi bilen olursa genel forum var bende aktif ederiz

Teşekkürler hocam aynen genel forum en mantıklısı ama içerik olarak kafam karışık ticaret üzerine bir forum açmayı düşünüyorum ama dedigim gibi acele etmeden her fikre bakarak haraket etmek amacım

RealDeCobray RealDeCobray WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster, Makine Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 188
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 29, (%100)
Hocam forum diyince akla turkmmo donanımhaber gibi yerler geliyor ciddi gelişmiş büyük siteler ama bir istisna olduğunu düşünüyorum nasıl bir istisna derseniz hani sektörde ilk gelenler tepeye oturur kazanır ama gerisi için o gelir çok çok çok zordur mesela ben forumexe sahibini tanıyorum orda zamanında yönetim teklifi aldım ama gidemedik belirli sebeplerden ötürü ama şunu biliyorum ki orasıda çok ciddi rakamlar kazanmıyor 2milyon üye olması hani o kadar çok emek olmasına rağmen cidden emeğe bakarsak çok komik rakamlar kazanıyor ki uzağa gitmeyeyim kendi forum sitem ayda 500 liralık sunucu kullanırken gelire bakacak olursak 5-20k arası değişen günlük tekil hite rağmen 600lira civarı anca geliyor hani gelen gideni götürüyor diyelim kar nerdeyse yok o yüzden gelir odaklı emek harcayacaksanız forum çıkmaz sokaktır aksine blog öneririm aynı içeriği blogta kulllansaydım çok ciddi para kazanabilirdim çünkü orda user olayı yok tüm içerik size ait adsense banı vs. olayı olmazdı ki alexada da bloglar forumdan hızlı gidiyor diyebilirim bizim forum alexada global 200k iken bizimle birlikte foruma başlayıp bizim forumdan 1.5 yıl sonra kurulan bir blog şuanda global 250kda yani ve çok ciddi bir geliri var. Çok konuştuk ama sadece tecrübelerimi aktarmak istedim forum olarak herhangi bir kullanıcı kitlesi ile ilgili görüş vs. isterseniz gördüğünüz gibi oldukça gevezeyim dönüş yapabilirim :) ne işe girerseniz girin hayırlısını dileyin. Bende sizin için hayırlısı olsun diyorum ve daha fazla uzatmıyorum :) iyi akşamlar

• Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Blog
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 525
  • Beğeniler 52 / 110
  • Ticaret 92, (%100)

RealDeCobray adlı üyeden alıntı

Hocam forum diyince akla turkmmo donanımhaber gibi yerler geliyor ciddi gelişmiş büyük siteler ama bir istisna olduğunu düşünüyorum nasıl bir istisna derseniz hani sektörde ilk gelenler tepeye oturur kazanır ama gerisi için o gelir çok çok çok zordur mesela ben forumexe sahibini tanıyorum orda zamanında yönetim teklifi aldım ama gidemedik belirli sebeplerden ötürü ama şunu biliyorum ki orasıda çok ciddi rakamlar kazanmıyor 2milyon üye olması hani o kadar çok emek olmasına rağmen cidden emeğe bakarsak çok komik rakamlar kazanıyor ki uzağa gitmeyeyim kendi forum sitem ayda 500 liralık sunucu kullanırken gelire bakacak olursak 5-20k arası değişen günlük tekil hite rağmen 600lira civarı anca geliyor hani gelen gideni götürüyor diyelim kar nerdeyse yok o yüzden gelir odaklı emek harcayacaksanız forum çıkmaz sokaktır aksine blog öneririm aynı içeriği blogta kulllansaydım çok ciddi para kazanabilirdim çünkü orda user olayı yok tüm içerik size ait adsense banı vs. olayı olmazdı ki alexada da bloglar forumdan hızlı gidiyor diyebilirim bizim forum alexada global 200k iken bizimle birlikte foruma başlayıp bizim forumdan 1.5 yıl sonra kurulan bir blog şuanda global 250kda yani ve çok ciddi bir geliri var. Çok konuştuk ama sadece tecrübelerimi aktarmak istedim forum olarak herhangi bir kullanıcı kitlesi ile ilgili görüş vs. isterseniz gördüğünüz gibi oldukça gevezeyim dönüş yapabilirim :) ne işe girerseniz girin hayırlısını dileyin. Bende sizin için hayırlısı olsun diyorum ve daha fazla uzatmıyorum :) iyi akşamlar

Hocam dikkatlicede okudum yazdıklarınızı aslında haklısınız bir nevide adsense banı çok oluyor forumlarda çünkü kullanıcının bir warez içerik yüklemesi bile banlatabiliyor.. Yalnız hocam Şöyle birşey var benim blog sitem var ve gayette başarılı ve aylık 1000 tl kazandırıyor..Blogum oldugundan foruma yöneldim aslında bayadır içimde bir uhte amacım aslında forumdan pek kazanmakta degil sadece wmaraci yada *** degil yada forumtr degil daha baska forumlarında bu şekilde yukarlara çıkabilcegini gösterebilmek... Bütçem 10 bin tlye kadar çıkabilir okadar kafaya taktım bu forum işini... fikir ve yorumunuz içinde teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al