wmaraci reklam
lidertakipci

Laptop kendiliğinden kapanıyor :(

19 Mesajlar 3.624 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MehmetAliDag MehmetAliDag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Designer & Adwords
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Özellikleri;
Marka: dell
Model: studio 1558

Arkadaslar merhaba sorunum iki ay once ilk kez meydana gelmeye basladi. Once bilgisayarda İnternet uzerinden video izlerken ara sıra kendiliğinden kapanmaya basladi. Fani temizlenmesi gerekiyor diye düşündüm en basta neyse bu sorun son bes gundur ust üste tekerrür etmeye başlayınca bende servise getirdim. Garantisi yok diye tanıdık bir donanımci arkadasa sorunu anlatıp verdim. Laptopun icini açtı baktı tertip fanlar calisiyor ama ısınma sorunu var video izlerken 80 dereceyi geciyor. Cipinde arza var tamir edilecek dedi eyvallah dedim. Neyse cipi tamir etti aldım laptopu bir gun boyunca sorunsuz kullandım, cok iyi çalıştı ama yine bugun surekli kendiliğinden kapanıyor pc hatta video bile açamıyorum internette bir sayfada takilirken bile kapanıyor Öyle ki suan bu sorunumu telefondan yazmak zorundayım. Allah askına arkadaslar ne olucak simdi bu tertemiz bilgisayar niye kendiliğinden kapanıyor gözünüzü seveyim bir sey onerin bu sorunun önüne geceyim artık.

dagmehmetali@yandex.com
wmaraci
reklam

ExelDragon ExelDragon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 73 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba,

İşlemci performansını düşürün birde altına laptop soğutucu alın sorun muhtemelen düzelir.

Eğer cihazınıza virüs bulaştıysa oda cihazı full performansta kullandırıyordur böylece ısınıp kapanıyordur format atmanızı da öneririm.
MehmetAliDag

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Tesekkur ederim bunları deneyeceğim

dagmehmetali@yandex.com

Hawk Hawk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Dell markalarda genellikle bu sorun bende aynı sorunu yaşıyodum, bilgisayarıma format attım şuanda 0 kasma denebilecek kadar az ve kapanma sorunu yok.

Virüs bulaşmış ise ilk önce bir virüs programı ile taratıp,(Esed Nod32) worm gibi tehdit eden virüsler bulaşmışsa önerim ComboFixdir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

H a w k adlı üyeden alıntı

Dell markalarda genellikle bu sorun bende aynı sorunu yaşıyodum, bilgisayarıma format attım şuanda 0 kasma denebilecek kadar az ve kapanma sorunu yok.

Virüs bulaşmış ise ilk önce bir virüs programı ile taratıp,(Esed Nod32) worm gibi tehdit eden virüsler bulaşmışsa önerim ComboFixdir.

Ben format atamıyorum ama daha formata başlamadan bilgisayar gürleyip kendiliğinden kapanıyor. Housecall ile taramıştım birde combofix deneyeyim. Ne yapıcam bilmiyorum.

dagmehmetali@yandex.com

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Fan kirlenmiştir herhangi bir oto yıkamacıda kompresör kullanarak (15-20 CM mesafeden ) temizleyin sorun kalmayacaktır

www.Hizliisler.com

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

bbking adlı üyeden alıntı

Fan kirlenmiştir herhangi bir oto yıkamacıda kompresör kullanarak (15-20 CM mesafeden ) temizleyin sorun kalmayacaktır

Servisten yeni geldi zaten fan tertemiz ekran kartı cipinde sorun var dendi tamir edili zaten ama simdi hicbir sey yapamıyorum :(

dagmehmetali@yandex.com

furkandemirci furkandemirci SEO Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 929
  • Beğeniler 378 / 157
  • Ticaret 17, (%100)
Aynı sorun bende de var, video izlerken veya yüksek kalitedeki oyun oynarken aniden kapanıyor; tekrar açmak istediğimde ise sıcaklığından dolayı açılmıyor. Sarjını çekiyorum 5 dakika sonra tekrar açıyorum, soğutucu alırsanız sorun kesinlikle çözülecektir.

##

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 14 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

furkandemirci adlı üyeden alıntı

Aynı sorun bende de var, video izlerken veya yüksek kalitedeki oyun oynarken aniden kapanıyor; tekrar açmak istediğimde ise sıcaklığından dolayı açılmıyor. Sarjını çekiyorum 5 dakika sonra tekrar açıyorum, soğutucu alırsanız sorun kesinlikle çözülecektir.

Furkan yaşadığım sorunu aynen dile getirmissin ama
Benim sorunum sanki soğutucu ile çözüleceğini nedense hic sanmıyorum cunku artık bilgisayarda normal İnternet'e girince bile kapanıyor. Ve 15 dk bekletiyor beni tekrar açılması icin. Az once karsisina vantilator koydum bilgisayarın oyle kullanayım dedim hicbir gram fark olmadı. :(

dagmehmetali@yandex.com

furkandemirci furkandemirci SEO Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 929
  • Beğeniler 378 / 157
  • Ticaret 17, (%100)

MehmetAliDag adlı üyeden alıntı

Furkan yaşadığım sorunu aynen dile getirmissin ama
Benim sorunum sanki soğutucu ile çözüleceğini nedense hic sanmıyorum cunku artık bilgisayarda normal İnternet'e girince bile kapanıyor. Ve 15 dk bekletiyor beni tekrar açılması icin. Az once karsisina vantilator koydum bilgisayarın oyle kullanayım dedim hicbir gram fark olmadı. :(

Kapandığında PC ısınmış ise, soğutucu almalısın.

##
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al