wmaraci reklam
lidertakipci

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

15 Mesajlar 1.875 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

teknolojikforum teknolojikforum AdSense Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 169 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba,

Bugün formumuz da siteler için olmazsa olmaz olan ''Seo uyumlu makale nasıl yazılır?'' konusuna değineceğiz. Seo ve seo uyumlu makaleler siteler için büyük önem taşımaktadır. Seo uyumlu makale yazarsanız Google'da üst sıralara çıkarsınız ve sitenizin ziyaretçi sayısı bir hayli artar. Ziyaretçi sayısı da bir site sahibi için en önemli şeylerden bir tanesidir. Daha fazla uzatmadan Seo uyumlu makale yazmak konusuna maddeler halinde değinmek istiyorum.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır?

1. Seo uyumlu makale yazmak için en önemli şart anahtar kelime ve başlıktır. Önce yazacağınız makale için uygun bir başlık seçmeniz gerekmektedir. Başlık seçerken kendi kendinize ''ben bu konuyu nasıl arardım?'' Tarzı sorular sorun ve başlığınızı öyle seçin. Başlığınız rekabetçi olursa daha iyi bir yazı yazmanız gerekmekte, eğer rekabetçi olmazsa zaten Google'da kimse öyle bir yazı aramaz ve başta çıksanız bile pek bir önemi olmaz. Eğer rekabetçi olmayan başlıklar seçmek istiyorsanız, güncel konulara değinmekte fayda var. Yani kimse yazmadan ilk olarak siz yazmış olursunuz.

2. Makalenize uygun bir başlık seçtiğiniz takdirde o başlığı yazınca sizin sitenizin çıkması için başlığı makale içine serpiştirmeniz gerekmektedir. Yani şuan ki yazım ''Seo uyumlu makale nasıl yazılır?'' Bu bizim en önemli anahtar kelimemiz, bunu başa ortaya ve sona 3-4 kez yerleştirmek yeterli olacaktır. Eğer daha fazla yerleştirirseniz bu sefer ziyaretçiniz yazıyı okurken sıkılır ve Google bakımından da bu olay pek hoş karşılanmaz.

3. Yazılarınız 150 kelimeden az olmaması gerekir. Ne kadar az kelime o kadar geri sıralar demektir. 50 kelimelik bir makalenin Google'da ilk sırada çıkmasını bekleyemeyiz. Çıksa bile rekabetçi olmayan bir anahtar kelimede çıkar zaten. Yalnız fazla kelime yazın derken olayı abartıp 1000 kelime falan yazmayın sakın. Okuyucuyu düşünün biraz. :)

4.
Makale yazarken sitenizi kötü tanımlayacak kelimeler yazmayın. Mesela wa?ez gibi. Google makalenizi tamamen indexleyeceği için bu tarz kelimeleri de görür ve buda sitenize zarar verir.

5. Bu en önemli kriterler arasında. Makalenizin %100 Özgün olmasına özen gösterin. Eğer özgün olmazsanız Google tararfından kötü yorumlanırsınız. ''Peki makalemin özgün olduğunu nasıl anlayacağım?'' Dediğinizi duyar gibiyim. :)
Bunun için buraya tıklayarak makalenizin kopya olup olmadığını anlayabilirsiniz. Yapmanız gereken linkteki siteye makalenizi kopyalayıp kontrol ettirmek.

6. Yazmış olduğunuz makalede önemli yerleri vurgulayın ve yazım hatalarına dikkat edin.

7. Yazılarınızı sosyal medyada paylaşın. Böylece hem ziyaretçi çekersiniz hemde çabuk index alırsınız.

''Seo uyumlu makale nasıl yazılır?'' Adlı yazımızın sonuna geldik. Bunlara dikkat ederek makale yazarsanız, tebrikler seo uyumlu bir makaleniz oldu! ;) Bir daha ki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.

KAYNAK: http://teknolojikforum.com/konu-seo-uyumlu-makale-nasil-yazilir.html Formumuza üye olursanız çok sevinirim :)
fantazik11

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

fantazik11 fantazik11 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 54 / 64
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam çok teşekkür ederim aradığım bir konuydu tavsiyeleriniz güzel gözüküyor uygulamaya başlayacağım :) Bu arada forum sitenizin temasına hasta oldum cidden güzel :) Başarılar dilerim.

• Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 169 / 49
  • Ticaret 2, (%100)

fantazik11 adlı üyeden alıntı

Hocam çok teşekkür ederim aradığım bir konuydu tavsiyeleriniz güzel gözüküyor uygulamaya başlayacağım :) Bu arada forum sitenizin temasına hasta oldum cidden güzel :) Başarılar dilerim.

Rica ederim. Genel olarak bunları uygulamak yeterlidir. :) Yeni açtığım forum sitem bile Seo uyumlu makale nasıl yazılır konusunda 2. sayfaya yerleşti. Sadece bu önergeleri uyguladım. Eğer wordpress falan varsa bu dediklerimi uygulayarak daha üst sıralara çıkabilirsiniz. :)

Forum sitesi içinde teşekkür ederim. İnşallah başarıya ulaşırım.

• Üyelik 07.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 54 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

teknolojikforum adlı üyeden alıntı

Rica ederim. Genel olarak bunları uygulamak yeterlidir. :) Yeni açtığım forum sitem bile Seo uyumlu makale nasıl yazılır konusunda 2. sayfaya yerleşti. Sadece bu önergeleri uyguladım. Eğer wordpress falan varsa bu dediklerimi uygulayarak daha üst sıralara çıkabilirsiniz. :)

Forum sitesi içinde teşekkür ederim. İnşallah başarıya ulaşırım.

Şuan web sitenize üye oldum hocam ciddi ciddi takip etmeyi düşünüyorum.Cidden başaralı bir yazı yazdınız bakalım bizde uygulayacağız :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 169 / 49
  • Ticaret 2, (%100)

fantazik11 adlı üyeden alıntı

Şuan web sitenize üye oldum hocam ciddi ciddi takip etmeyi düşünüyorum.Cidden başaralı bir yazı yazdınız bakalım bizde uygulayacağız :)

Teşekkürler. Günlük olarak düzenli yazı girmeye devam edeceğiz. Seo ile ilgili, faydalı olur İnşallah :)

• Üyelik 07.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 54 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

teknolojikforum adlı üyeden alıntı

Teşekkürler. Günlük olarak düzenli yazı girmeye devam edeceğiz. Seo ile ilgili, faydalı olur İnşallah :)

İnşallah hocam :)
teknolojikforum

kişi bu mesajı beğendi.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
SEO uyumlu makale nasıl yazılır yerine ziyaretçileri memnun edecek makaleler yazmaya başladığınız an SEO 'dan nasibinizi alabilirsiniz.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com

• Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 169 / 49
  • Ticaret 2, (%100)

terzi312 adlı üyeden alıntı

SEO uyumlu makale nasıl yazılır yerine ziyaretçileri memnun edecek makaleler yazmaya başladığınız an SEO 'dan nasibinizi alabilirsiniz.

Ziyaretçilerimiz her zaman ön plandadır. Onları rahatsız etmeyecek şekilde arama motorlarında hoşuna gitmemiz lazım.

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
şunu belirtmek istedim, seo uyumlu makale hatta makale yazmak herkesin hakkı değil. Etiket kelime kullanma sayısı çok önemli ama kullanıcı rahatsız olmamalı onun matematiksel bir oranı vardır şu kadar kelime şu kadar sitede kalma süresi gibi

• Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 451
  • Beğeniler 169 / 49
  • Ticaret 2, (%100)

cguney15 adlı üyeden alıntı

şunu belirtmek istedim, seo uyumlu makale hatta makale yazmak herkesin hakkı değil. Etiket kelime kullanma sayısı çok önemli ama kullanıcı rahatsız olmamalı onun matematiksel bir oranı vardır şu kadar kelime şu kadar sitede kalma süresi gibi

Genel bilgi edinmek önemli. Matematiksel değerine kadar yazacak olsak bu makaleyi 2000 kelimede bitiremeyiz. :) Olay basit aslında
-Akıcı dil kullan ziyaretçiler okurken zamanın geçtiğini anlamasın.
-Anahtar kelimeleri kullanıcıları rahatsız etmeden 2-3 yere koy.
-Çok uzun ve kısa yazma. Orta yolunu bul.
-Bildiğin konuda doğru bilgiyi yaz. Noktalama işaretlerine uy. Özenle yaz.

Bunları yaptıktan sonra geri kalmış detayları çok önemsememek gerektiğini düşünüyorum. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al