wmaraci reklam
lidertakipci

Sokaktan kedi alıp beslemek

24 Mesajlar 3.758 Okunma
wmaraci reklam

yigit590 yigit590 Click here Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 25 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Sokaktan kedi alıp beslemek onunla yaşamak sizce ne kadar doğru?.

https://goo.gl/Ns1z26 http://ortaksan.com
wmaraci
reklam

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Gayet doğru bir şey... Onların sadece yemeğe,suya değil sevgiye de ihtiyacı var.
pg13

kişi bu mesajı beğendi.

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Direk alıp beslemen zararına olabilir. Almak istediğin kediyi önce kontrolden geçir aşılarını yaptır. Eve alamıyorsan da onlar için kapı önüne süt koyabilirsin.
pg13 faruk16

kişi bu mesajı beğendi.

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Aynen gördüğün kediği eve almak olmaz , önce bi veterinere gösterirsen iyi olur.

wmaraci
wmaraci

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Aşıladıktan sonra bir problem olmayacaktır. Bende yaklaşık 1 yıl önce 2-3 haftalık yavru bir kediyi evime aldım. 2-3 tane aşısı gerekiyormuş onları yaptırdıktan sonra evimde beslemeye başladım. Şuan 1 yaşında ismide Efe :)
Buda yaklaşık 6-7 aylıkken ki fotoğrafı:

Ek Olarak: Buda son hali geçen gün çekmiştim. Yazın sıcaktan dolayı,kışınsa sıcak bulduğu her yerde sürekli uyuyor :D

pg13 ArdaEgridere pc332

kişi bu mesajı beğendi.

47003 47003 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 46 / 205
  • Ticaret 16, (%100)
Bakın bu da bizim Linamız :) Kendileri sokak kedisidir :)

NETEOR ArdaEgridere pc332

kişi bu mesajı beğendi.

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
3,5 yıl önce bir kedi getirdi kızım eve, daha ufacık kedi. kızımı kırmadım aldık eve besledik. eşim hernekadar da korksa kediden biz kediyi çok seviyorduk. çok iyi besledik sosis salam vs, bir ara okadar sosisten bıkmışki top gibi patileriyle sosisi sağa sola vuruyordu. aradan 6 ay geçmişti ama biz Wc ye balkona alıştıramadık, nereye denk getirirse tuvaletini yapardı. bir karar almak zorunda kaldık ve bunu doğaya salmaya karar verdik, çok büyük bir yanlış yapmıştık, çünkü kediye hiç sokak göstermedik koybolur diye, kediye ip baglayıp gezdirmek bana ters , o bir köpek değil ki. neyse biz bunu saldık sokağa, aradan 2 hafta geçti bunu gördük, çok korkmuş durumdaydı hırpalanmış , malalenin çocuklarından duydum yabani kediler dövüyormuş bunu ...
vicdanım eridi geberdim.. ama birtaraftanda wc muhabbeti geliyordu aklıma. eşimle papaz oluyordum. aradan biraz daha zaman geçti bunu gördüm, ama kemik gibi kalmış çok zayıf. hemen eve gidip tavuk kızartıp indirip yedirdim. yine birkaçgün sonra bakkala giderken ölüsünü gördüm...... :( :( sonra düşündüm biz hayvanlara iylik yaptığımızı zannetmişiz. ben kötülük etmişim. madem bilmiyorsun alıp besleme ..

ben ettim siz etmeyin .. en azından sokakları tanısın hayvan gezdirin. ip baglayıp gezdirin....

Klavyende Yatıyordu ...

Fronar Fronar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 17 / 42
  • Ticaret 71, (%100)
Beslenir yahu niye beslenmesin. Biz de sokak kedisi aldık kız arkadaşımla şimdi görenler hayret ediyor.

Aldığımızda böyleydi bu arkadaş, ilk getirdiğimiz gün avucuma sığıyordu o kadar ufaktı:

Video:

http://sendvid.com/kmhgw84y

Heves etmiştik tasma takalım hoş durur diye ancak tasmayı bile taşıyamıyordu. Gün geçtikçe daha da iyiye gitmeye başladı, kilo aldı. :)

Şimdi ise 3 yaşında ve hala çok yaramaz.

Video:

http://sendvid.com/6f7421su

Bir aralar pipimizde bir sorun yaşamıştık, çok kaşınıyordu dayanamayıp kaşıyorduk. Doktor ablamız böyle bir çözüm getirmişti:

Eve giren arıyla oyun oynamaya kalktık ve patimiz şişti:

"Sahibim saçma sapan hareketler yapıyor, engel olamıyorum"

"Arada bir dilimi dışarıda unutuyorum, sahibim eliyle tekrar ağzıma sokuyor dilimi"

"söylemesi ayıp biraz deli yatarımda"

"Artık şişko ve mutlu bir kediyim, bana garfield'a benziyorsun diyorlar ama nedenini hala çözemedim"

ogzhntr pc332 47003

kişi bu mesajı beğendi.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Güzel kedi fotografları telefonum modeli kaldırmıyor yoksa bende çeker atardım güzel fotograflar daha gecen kşın bir yavru kedi geli verdi dukkanımızın kapısına öldü ölecek nerdeyse o derece kötü 2 gün depoda sıcak tutucak şekilde birşeylere sararak bıraktık yemek vss herşeyi temin ederek sonra zamanla büyümeye başladı şimdi kocaman oldu maşallah gecen ay bir anne kedinin yaklaşık 5 6 civarı yavrusu oldu bakmaya başladık sonra 1 haftalık izne ayrıldım geri döndüğümde kedilerden sadece 2 tanesinin kaldıgını gördüm mahallenin çocukları almış birde bir bayan almış hadi çocuk neyse adı üstünde çocuk ama büyükler ne yapıyorsunuz? Bir evlada annesinden ailesinden daha iyi kim bakabilirki insan yada hayvan fark etmez madem kediye yardımcı olmak istiyorsunuz gelin sabit kaldıgı yere hergün yemek verin besleyin sevin sevin sonra evinize gidin onlarda kendi evlerine gitsinler günün her saatinde hemen hemen 1 saat dolmadan önüme çıkıyorlar akşama kadar hem iş hemde ayak altında sagda solda gezinen kedilerle takılıyoruz :)) Sakın Sakın Sakın Yavru kedileri ailelerinden ayırmayın belli bir büyüme zamanına gelmeden.
Not: Bİrde Sokakta kedilerle yan yana durunca yoldan gecenler şöyle diyor yahu şunlara birşeyler verin sevaptır bana söylemeyin lütfen buyrun siz alın siz besleyin en sevmedigim şeydir zaten biz bakmasak 3 5 kedi dibimizde durmaz herzaman ülkemizde akıl vermek bedava icraat ise meşakketli bir iş girişen pek yok ne yazıkkı...

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

webtechnolog webtechnolog WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / K
  • Meslek Web Tasarım - Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 32 / 17
  • Ticaret 6, (%100)
Herkes sokaktan sahiplenmeli bence. Madem fotoğraflar konuşuyor biz de sokaktan sahiplendiğimiz Maya kızımızın fotoğraflarını ekleyelim :)

Sokaktan sahiplendiğiniz her kediyi evde bakmanız mümkün değil tabi. Önce veterinere götürüp iç parazit ve dış parazit aşılarını yaptırmanız gerekiyor.

Elimde çok daha güzel gözüken ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar var ancak ofisteyim ve ofiste ki bilgisayarımda bunlar mevcut.
igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

www.realwebtasarim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al