wmaraci reklam

Sizce Kitap Yazmalı mıyım ?

35 Mesajlar 3.818 Okunma
wmaraci reklam

qikiki qikiki Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 5, (%100)
Bence kitabı yaz ama yayınlama. Bende yazıyorum hatta yazdığım birkaç tane kitap var. Ama yayınlamak istemiyorum. Şimdi herkes kitap çıkarıyor ve ilgi çekmek, ünlü olmak için filan yazıyorlar. Mesela son dönemde klişe aşk hikayelerini genç kısım okuyor diye durmadan yazıp basmaya başladılar. Artık kitaplar yazarların yazmak istedikleri gibi değil de okuyucunun istediği gibi yazılıyor. Tabi sen yayınlamak istiyorsan yayınla derim. Sana kalmış bir şey.

wmaraci
reklam

emregurcan emregurcan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)

summer adlı üyeden alıntı

Wattpad'de başlayın okuması çok olursa zaten direk yayın evleri size ulaşıp çıkarmanız için onlar teklif ediyorlar. Birçok kitap böyle basıldı wattpad'de.

Aynen biliyorum , Büşra Küçük'ün kitabından örnek verebilirim ama neden o kadar tutulduğu hakkında bir fikrim yok

summer summer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Z** S**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 229 / 209
  • Ticaret 53, (%100)

emregurcan adlı üyeden alıntı

Aynen biliyorum , Büşra Küçük'ün kitabından örnek verebilirim ama neden o kadar tutulduğu hakkında bir fikrim yok

Valla hiç bi fikrim yok o kadar tutulmasından okumadımda. Bir sürü kitap var hikayenize güveniyorsanız orada yazarak başlayın.

• Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)

Valla hiç bi fikrim yok o kadar tutulmasından okumadımda. Bir sürü kitap var hikayenize güveniyorsanız orada yazarak başlayın.

Bahsettiğim gibi hikayem çok uzun , 1 buçuk seneyi insanlara bıktırmadan ve karakter değiştirerek nasıl anlatacağım diye düşünüyorum.

Ek Olarak:

CezaLet adlı üyeden alıntı

Tavsiyem, tiyatro oyunu yazın. Ben 2 sene art arda bir şenliğe oyun yazdım, birde yönettim. Tiyatro oyunu yazmak çok zordur, yani yazmakla ilgisi olmayan, hayal gücü olmayan biri için çok zordur. Sizin gibi biri içinse sadece zordur ve benim gibi :) Hangi yazarı koyarsanız koyun yine zordur derim, çünkü bu iş zordur ve herkes yapamaz :) Deneyen bilir zaten, böyle tıkanıp bakarlar ekrana. Heves edilip yapılan bir şey değil çünkü bu. İstemeniz gerek.

Her neyse, dediğim gibi tiyatro oyunu yazın, güzel bir hikaye bulun. Bir yere verin ve sergilensin. Bir yere verin diyorum çünkü 0 bir oyunu oynatmak isteyen yüzlerce yönetmen dolu etrafta. Şehir tiyatroları yani. Hiç olmadı benim bulunduğum yerdeki tiyatro atölyesine verebilirsiniz. Gelir izlersiniz ne yarattığınızı. Emin olun, en az kitap bitirmek kadar haz verecektir. Yazdığınız şey beden bulacak insanlar onu 2 saat boyunca takip edecek ve anlayacaklar. Birde ders çıkaracaklar, yorumlayacaklar, size başka gözle bakacaklar. Bunu tatmalısınız...

Tiyatro... 4 sene önce sahnede bayılıp yüzümün kanlar içinde kalmasından sonra tiyatroya olan ilgim sanırım azaldı. Oysa çok güzeldi sahnenin üzerinde olmak :)

wmaraci
wmaraci

summer summer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Z** S**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 229 / 209
  • Ticaret 53, (%100)

Bahsettiğim gibi hikayem çok uzun , 1 buçuk seneyi insanlara bıktırmadan ve karakter değiştirerek nasıl anlatacağım diye düşünüyorum.

Wattpad'de de parça parça yazabilirsiniz. Her hafta 1 bölüm olarak yazarsınız. Zaten çok okunduğunda Basılan parçayı 1. kitap yaparsınız. Kalan kısmıda 2. kitap olarak baskıya verirsiniz.

karincatasarim karincatasarim WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 13 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
açıkcası ben e-kitap okuyucusuyum. Normal kitaplara ara vereli 3 yıl oldu. E-kitapla başlamanızı öneririm.

• Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)

Wattpad'de de parça parça yazabilirsiniz. Her hafta 1 bölüm olarak yazarsınız. Zaten çok okunduğunda Basılan parçayı 1. kitap yaparsınız. Kalan kısmıda 2. kitap olarak baskıya verirsiniz.

Aslında mantıklı olabilir :)

Ek Olarak:

karincatasarim adlı üyeden alıntı

açıkcası ben e-kitap okuyucusuyum. Normal kitaplara ara vereli 3 yıl oldu. E-kitapla başlamanızı öneririm.

e-kitaba karşıyım , kitap dediğin elinle tutabilmelisin böyle her sayfasına bir hatıra gömerim ben herşeyin "e" olduğu bir devirde kitapların "e" olması ne kadar doğru bilemiyorum.

Ariass Ariass WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 14 / 58
  • Ticaret 10, (%100)
Önce noktalama işaretinden önce boşluk bırakılmayacağını öğrenin, sonra yan yana iki noktanın Türk imlasında anlamı olmadığını öğrenin. Ondan sonra yazabilirsiniz.

thanks god

• Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)

Ariass adlı üyeden alıntı

Önce noktalama işaretinden önce boşluk bırakılmayacağını öğrenin, sonra yan yana iki noktanın Türk imlasında anlamı olmadığını öğrenin. Ondan sonra yazabilirsiniz.

Klavyemin bozuk olduğunu öğrendikten sonra aynı şeyi söylemeye devam edecek misiniz acaba ? :)

Ariass Ariass WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 14 / 58
  • Ticaret 10, (%100)

Klavyemin bozuk olduğunu öğrendikten sonra aynı şeyi söylemeye devam edecek misiniz acaba ? :)

Şimdi o klavye, sondaki soru işaretini bitişik yazamıyor mu :)

thanks god
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al