wmaraci reklam

WP Database içinde eklenti ayarları nasıl silinir?

5 Mesajlar 1.487 Okunma
smmexpress

kdrucr kdrucr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle sabahtan beri uğraştığımı belirtmek isterim ama sonuca tam olarak ulaşamadım. Sorun şu şekilde başladı.

Ben WP tabanlı sitemi 4.3'e yükseltmemle sitemde görünürde bir sorun yaşanmadı ancak admin paneline girdiğimde sadece boş sayfalarla karşılaştım. Ne oluyor derken temayı eklentileri tek tek kontrol ettim.

Sonunda wp super cache ile all in one seo pack eklentilerinin sorun çıkarttığını gördüm. Bunları etkisizleştirince problem ortadan kalkıyordu. Sonradan bir hata sonucu (wordpress reset) wp yi sıfırladım. Sıfırlayınca DB i felan silmiş eklentiler ve tema devre dışı kaldı. DB bağlı değilken tema ve bütün eklentiler kuzu gibi çalışıyor admin paneli herşey yerinde.

Sorun benim veritabanında siteye bağlayınca eklentiler cozutuyor.

Cache programlarının sorununu Başka bir cache eklentisine (WP Fastest Cache) geçerek çözdüm. Ancak olmazsa olmazlarımdan all in seo pack hala sorunlu.

SORU:
Veritabanında all in one seo pack ayarları var mıdır? Varsa nasıl silerim?

Teşekkürler..

Ekleme 1: Şu an veritabanında wp-options içerisine her eklentinin ayar eklediğini öğrenmiş bulunuyorum. Biz eklentileri silsekte bu kalıntılar veritabanı içinde saklanmaya devam ediyor. Clean Options diye 2 yıldır güncellenmeyen ve bu kalıntıları temizleyen bir eklenti buldum umarım işe yarar.

wmaraci
reklam

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)
adını unuttum bir eklenti vardı. Kurup tarama yapıyorsun sana tablo adlarını gosterıyor.

ornegın nx_bişeybişey yanında da google da arat butonu var, tıkladıgın zaman hangi eklentiye ait oldugunu ogrenıp ona gore silebiliyordun,

yapmadan once acemilik şansını ve riskleri 0a indirmek için yedek almayı unutmayın,

yada cpnael den phpmyadminden tabloları silebilirsiniz tek tek bakıp hangisinin hangi eklentiye ait oldugunu,
kdrucr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)

brkltprmk adlı üyeden alıntı

adını unuttum bir eklenti vardı. Kurup tarama yapıyorsun sana tablo adlarını gosterıyor.

ornegın nx_bişeybişey yanında da google da arat butonu var, tıkladıgın zaman hangi eklentiye ait oldugunu ogrenıp ona gore silebiliyordun,

yapmadan once acemilik şansını ve riskleri 0a indirmek için yedek almayı unutmayın,

yada cpnael den phpmyadminden tabloları silebilirsiniz tek tek bakıp hangisinin hangi eklentiye ait oldugunu,

Clean Options o dediğiniz program hocam. Deniyorum şu an ama 600 küsür tablo var sildim bazılarını en son baktım siteye giriş yapamıyorum :D . Yedekten yükleme yaptım. Şimdi başka bir eklenti buldum WP cleanFix diye ona bakıyorum. Teşekkürler

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)
Hayır hocam, dediğim o değil, ismini hatırlamyorum ama cleanoption değil :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Manuel olarak php myadmin den temizlik yaptım ve oldu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al