lostyazilim

Dmoz Dizine Ekleme.

32 Mesajlar 7.811 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

blogesinti blogesinti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Google Ads.
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 82 / 71
  • Ticaret 31, (%97)
Dmoz editörü olmadığına şüphe ettim.

wmaraci
reklam

Bimedya Bimedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Reklam projeleri
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 18 / 37
  • Ticaret 40, (%95)

blogesinti adlı üyeden alıntı

Dmoz editörü olmadığına şüphe ettim.

İyi günler.
Dmoz editörleri belirli kategoriye göre alır. Yani magazin sitesine oyun sitesi ekleyemezsiniz. En fazla (genelde) 3 kategori ye eklenir bir üyelik ve tüm kategorilere editör olma gibi bir şansım malum yok.. Ayrıca editörler eklediğinde siteler max. 2 ay içinde siliniyor...

Uzun lafın kısası; Editör değildir. Tamamen manuel olarak ekliyoruz. Belirli kategoriyi seçiyoruz ve sitenize yaptıgım calısma sonucu o kelimelere göre ekliyoruz.

prof prof Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek POLİS
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
ben de yapıyorum ama eklenmezsse %70 ini geri veriorum :D

• Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 18 / 37
  • Ticaret 40, (%95)

prof adlı üyeden alıntı

ben de yapıyorum ama eklenmezsse %70 ini geri veriorum :D

Aferin size.

wmaraci
wmaraci

prof prof Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek POLİS
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
benim sitemi ekle sana 100 tl verecem bana dönüş yap kabul edilsin 100 tl cebinde bil

Antorium Antorium Özel sektör Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Özel sektör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Diyelim ki, dizine ekletmek istediğim sitenin tema ve içerik düzenlemesi çok iyi, ayrı bir işlem yapılması gerekmiyor. Sadece dmoza eklenmesi lazım. Bunun için ne kadar ücret alıyorsunuz? Atıyorum 15 TL dediniz. Site kabul edilmezse ücretin tamamını neden iade etmiyorsunuz?
Ya da bir başka deyişle, dmoz şartlarına uymayan bir siteden de ücret talep eder misiniz?

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)

Antorium adlı üyeden alıntı

Diyelim ki, dizine ekletmek istediğim sitenin tema ve içerik düzenlemesi çok iyi, ayrı bir işlem yapılması gerekmiyor. Sadece dmoza eklenmesi lazım. Bunun için ne kadar ücret alıyorsunuz? Atıyorum 15 TL dediniz. Site kabul edilmezse ücretin tamamını neden iade etmiyorsunuz?
Ya da bir başka deyişle, dmoz şartlarına uymayan bir siteden de ücret talep eder misiniz?

Arkadaşım zaten bu işi paraylan yapması suç.

Youtube: NovaMobi Teknoloji

• Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 18 / 37
  • Ticaret 40, (%95)

Antorium adlı üyeden alıntı

En azından çamur atmadan soruyorsunuz. Bu yönünüz için teşekkür ediyorum. Piyasasına bakarsanız 40,50 liradan ekliyorlar, geneli moderatörler tarafından ekleniyor, yada bizimki gibi. Benimki 30 lira piyasanın altında. Kimse size %100 ekleme gibi bir şey söyleyemez.

Eklemeden önce site adresini isteyip sitenize göz atıyorum. %10 eklenir, %50 eklenir, %90 eklenir gibi. Kimseye %100 demem.. Diyemem.

Bu işten neden tamamını iade etmediğime gelirsek; Bizde böyle proejerden kazanıyoruz. Yani bu kumar gibi bişey.. Zaten size %20 eklenir dediysem, ve siz parayı verip ekle dediyseniz sorun sizdedir (: Dmoz'a hakimiz. Nasıl ekleyeceğini biliyoruz. Onun için böyle bi hizmet sunduk.

alimurat alimurat www.cesitbol.com Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Eğitimci
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 6, (%100)
15 tl ödeme yapayım, kabul edilirsem 20 daha. kabul edilmezse ödeme yok.... kabulse mesajınızı bekliyorum.

Antorium Antorium Özel sektör Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Özel sektör
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Bimedya adlı üyeden alıntı

En azından çamur atmadan soruyorsunuz. Bu yönünüz için teşekkür ediyorum. Piyasasına bakarsanız 40,50 liradan ekliyorlar, geneli moderatörler tarafından ekleniyor, yada bizimki gibi. Benimki 30 lira piyasanın altında. Kimse size %100 ekleme gibi bir şey söyleyemez.

Eklemeden önce site adresini isteyip sitenize göz atıyorum. %10 eklenir, %50 eklenir, %90 eklenir gibi. Kimseye %100 demem.. Diyemem.

Bu işten neden tamamını iade etmediğime gelirsek; Bizde böyle proejerden kazanıyoruz. Yani bu kumar gibi bişey.. Zaten size %20 eklenir dediysem, ve siz parayı verip ekle dediyseniz sorun sizdedir (: Dmoz'a hakimiz. Nasıl ekleyeceğini biliyoruz. Onun için böyle bi hizmet sunduk.

Rica ederim. Çamur atmak değil de ortada etik olmayan bazı durumların olduğu kanaatindeyim. Mesela, dediğiniz üzere %20 eklenir deyip, ücret alıp, sorunu karşı tarafa yüklemeniz etik değil bana göre. Sonuçta alacağınız ücret sitenin dizine eklenmesi ile doğru orantılı. Eklenme ihtimali düşük ve ya hiç olmayan bir site için ücret almayı doğru bulmuyorum.

Dmoza başvuru yapmak zaten zor değil. Neredeyse tüm site sahipleri doğru başvuru yapar ama sitelerinin bazı istatistikleri dolayısı ile kabul edilmezler. Yani başvurudan daha çok sitenin durumu önemli. Başvuru işlemleri için her hangi bir ücret alınıp / verilip ticaret oluşturulması bence yanlış.

Diyelim ki eklenme ihtimali %20-%49 olan bir siteyi ücreti alıp ekletmeyi başardınız. Eklenen site ile her hangi birisi karşılaştığında dmoza şikayet edebilir. Sonuçta dmozu hak etmek gerek. Dizinden kaldırılabilir.

Özetle, zorla dmoza site göndermek sadece geçici bir çözümdür.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al