lostyazilim

Web sitede editörlük ?

12 Mesajlar 1.447 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
İyi akşamlar arkadaşlar.
Bir arkadaşım var kendisi editörlük yapıyor ve aylık 1000 tl gibi bir rakam kazanıyor. 5 ayrı siteye günlük 2-3 özgün içerik giriyor düzenli ve sürekli olarak. Nedir bu sitede editör çalıştırmanın olayı?

Site editörlüğü yapanlar var mı? Ya da editörle çalışanlar ? Ya da editör arayanlar?
Ne veriyorlar ne istiyorlar ya da nasıl bir çalışma prensibi var paylaşırsanız minnettar kalırım.

wmaraci
reklam

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Editör, editörlük yapan veya editörlük veren biri değilim.
Ama bildiğim kadarıyla şöyle anlaşma yapılıyor.
Günde 500-600 karakterlik 3 adet özgün ve seo ile uyumlu makale gir yani ayda toplam 90 makale gir sana makale başı 6 tl verelim diyorlar.
3x6= 18 tl günlük
18x30= 540 tl gibi ayda para kazanıyor.
Tabi bu örnek rakamlar atıyorum. Bunu 5 sitede yaptığında fiyat oldukça artıcaktır.
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

Smyrna35 adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Editör, editörlük yapan veya editörlük veren biri değilim.
Ama bildiğim kadarıyla şöyle anlaşma yapılıyor.
Günde 500-600 karakterlik 3 adet özgün ve seo ile uyumlu makale gir yani ayda toplam 90 makale gir sana makale başı 6 tl verelim diyorlar.
3x6= 18 tl günlük
18x= 540 tl gibi ayda para kazanıyor.
Tabi bu örnek rakamlar atıyorum. Bunu 5 sitede yaptığında fiyat oldukça artıcaktır.

5 ayrı siteyle çalışıyor kendisi bazılarına günlük 1 bazılarına günlük 2 içerik giriyorum abi dedi ama bana nedense güzel bir iş gibi geldi. Haksızmıyım ?

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
elbette güzel iş ama gerçekten aklını çok zorlaması gerekiyor . 5 site desek 2 özgün içerik desek günde 10 makale ; her birine 1 saat ayırsa 10 saat ; günde en az 9-10 saatinizi ayırmanız gerekiyor belkide
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz
wmaraci
wmaraci

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

5 ayrı siteyle çalışıyor kendisi bazılarına günlük 1 bazılarına günlük 2 içerik giriyorum abi dedi ama bana nedense güzel bir iş gibi geldi. Haksızmıyım ?

Elbette güzel bir iş uğraşıp çabaladıktan sonra birde tabi zamanın varsa.
Birde makale yazanların genel olarak fiyatlandırması şu şekilde 100 karakter 50 krş ile 1 tl arası değişiyor ortalama her siteye 200-300 karakterlik makale girse 3 adet bu fiyatlandırmaya göre hatta 5 siteye giriyorsa aldığı para az bile diyebilirim..

Örnek veriyorum 300 karakter giriyor dersek 3 tl den 3 er adet 9 tl ediyor bunu 5 siteye uygularsa 45 tl gibi bir rakam. Büyük ihtimal arkadaşın sürekli bir iş olduğu için bu editörlük işinde indirim bile sağlamış olabilir.
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Editörlük ile yazarlık bambaşka şeylerdir. Bahsettiğiniz yazarlıktır googledan biraz araştırın lütfen allah aşkına yani gazeteci var mı aranızda bilmiyorum ama ayak altına altınız şu editörlük unvanını
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

AvukatDenizCelik adlı üyeden alıntı

elbette güzel iş ama gerçekten aklını çok zorlaması gerekiyor . 5 site desek 2 özgün içerik desek günde 10 makale ; her birine 1 saat ayırsa 10 saat ; günde en az 9-10 saatinizi ayırmanız gerekiyor belkide

Yapma be deniz. 1 saat sürmez ya :D

Smyrna35 adlı üyeden alıntı

Elbette güzel bir iş uğraşıp çabaladıktan sonra birde tabi zamanın varsa.
Birde makale yazanların genel olarak fiyatlandırması şu şekilde 100 karakter 50 krş ile 1 tl arası değişiyor ortalama her siteye 200-300 karakterlik makale girse 3 adet bu fiyatlandırmaya göre hatta 5 siteye giriyorsa aldığı para az bile diyebilirim..

Örnek veriyorum 300 karakter giriyor dersek 3 tl den 3 er adet 9 tl ediyor bunu 5 siteye uygularsa 45 tl gibi bir rakam. Büyük ihtimal arkadaşın sürekli bir iş olduğu için bu editörlük işinde indirim bile sağlamış olabilir.

Aynen az bile bu hesaba göre. Ama dediğiniz gibi indirim yapmış olabilir.

WebDost adlı üyeden alıntı

Editörlük ile yazarlık bambaşka şeylerdir. Bahsettiğiniz yazarlıktır googledan biraz araştırın lütfen allah aşkına yani gazeteci var mı aranızda bilmiyorum ama ayak altına altınız şu editörlük unvanını

Aslında haklısınız editörlük ve yazarlık bambaşka şeyler bunun farkında olarak benim böyle bir hata yapmam editör ve yazar arkadaşlara ayıp etmişiz. Alındıysanız özürdilerim dalgınlık diyelim :)
WebDost

kişi bu mesajı beğendi.

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
Ben şu forumda gerçekten iyi bir editöre daha rastlayamadım. Çok kişi ile çalıştım ama yok...
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

Son Haberler www.haberdetaylari.com

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

drcag adlı üyeden alıntı

Ben şu forumda gerçekten iyi bir editöre daha rastlayamadım. Çok kişi ile çalıştım ama yok...

Hocam ayrıntıları pm atarsanız ve ne beklidiğinizi bildirirseniz sitenizi incelemek isterim.

yenerberktas yenerberktas Yener BERKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fen Bilimleri Öğretmeni
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
Herkes sitesine özgün içerik yazacak birilerini aradığından dolayı editörler yeri geliyor daha fazla kazanabiliyor ama editör ilanlarında sadece 1-2 alanın dışına çıktığı zaman inanmak zor oluyor.Bir eğitimci olarak eğitim üzerine makale yazarım dersem mantıklı oluyor ama ilanlarda eğitim, spor, kadın, moda diye sıraladıktan sonra editörler aramada sıkıntı yaşıyoruz. Tavsiyem sadece bildiğin birkaç alanda yazı yazarak daha iyi kazanç elde edeceğine inanıyorum.
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

Yener BERKTAŞ
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al