freelance iş ilanları

Gittigidiyor'u wordpresse dökmenin maliyeti ne olur?

22 Mesajlar 2.651 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Yeni gireceğim iş sezonuna ve ekonomik durumuma göre gerçekleştirmek istediğim uzun soluklu bir proje taslağı oluşturuyorum kafamda. Eğer başlangıç maliyetleri beklediğim kadar yüksek değilse bu işin temelini kısa sürede atmayı planlıyorum, tamamlanması belki 1 seneyi bulur, bilemiyorum.

İşin derinliğini ve çapını örnekleyebilmek için gittigidiyor örneğini verdim. Temel olarak yapmak istediğim şey bir sanal pazar oluşturmak. Wordpress olmasını istemekteki niyetim bu alanda çok fazla çalışan olması ve uygun fiyata işin başlangıcını yapabilecek olmamdır. Elimde bütçe olsa tamamıyla sıfırdan kodlama yaptırmak daha mantıklı aslında

Bahsettiğim büyüklükte bir sanal pazar projesi için wordpress üzerinden konuşursak ne kadar bütçe, kaç kişilik ekip veya düşünemediğim ne gibi yan desteklere ihtiyaç duyabileceğim hakkında fikre ihtiyacım var. Bu projenin maddi maliyeti, zaman ve emek maliyeti ne olabilir?

Wordpress yerine farklı sistemler de önerebilirsiniz, zaman içinde mutlaka araştıracağım. Kodlama ve tasarımdan gram anlamadığım için bu örnek üzerinden yürüyorum, belki sayenizde farklı noktalara ulaşabilirim

Şimdiden teşekkür ederim

wmaraci
reklam

fruzgar fruzgar ProPvPServerlar Kimlik Onayı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SD
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Dediğiniz gibi "uygun fiyata işin başlangıcını yapabilecek" wordpress ile ucuza yapabilirsiniz ama bence wordpress tercih edilmemeli. Her ne kadar blog olarak wordpress kullansam da e-ticaret sitesi için yeterince güvenilir olacağını düşünmüyorum. He bir de wordpress sitelerin yavaşlık problemi var. Her ne olursa olsun ne kadar temiz de kodlansa bir php kadar verimli çalışamayacağı kanaatindeyim.

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

fruzgar adlı üyeden alıntı

Dediğiniz gibi "uygun fiyata işin başlangıcını yapabilecek" wordpress ile ucuza yapabilirsiniz ama bence wordpress tercih edilmemeli. Her ne kadar blog olarak wordpress kullansam da e-ticaret sitesi için yeterince güvenilir olacağını düşünmüyorum. He bir de wordpress sitelerin yavaşlık problemi var. Her ne olursa olsun ne kadar temiz de kodlansa bir php kadar verimli çalışamayacağı kanaatindeyim.

Haklısınız ancak girişimcilikten öğrendiğim şudur ki; bir işe başlamak için yeterli paranın olmasını beklemek en büyük hata. İlk iş, işe yarar ve yürüyen bir sistem oluşturmak. Sistemin çarkları dönmeye başladıktan sonra, işinizi kabul ettirdikten sonra radikal değişiklikler yapabiliyorsunuz

Bu iş içinde aynı şekilde düşünüyorum. Başlangıç için çalışan bir sistem oluşturup, gelir elde etmeye başladıktan sonra olması gerekenleri yapmak çok daha kolay olacaktır. Yoksa bu projeyi hayata geçirmek için ihtiyacım olan onbinlerce lirayı toparlayana kadar iş gözümde büyüyebilir, anlık kazançlara odaklanabilirim veya başka sebeplerden ötürü askıya alınabilir

Tam olarak anlatmak istediğim şey;

erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

fruzgar fruzgar ProPvPServerlar Kimlik Onayı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SD
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Haklısınız ancak girişimcilikten öğrendiğim şudur ki; bir işe başlamak için yeterli paranın olmasını beklemek en büyük hata. İlk iş, işe yarar ve yürüyen bir sistem oluşturmak. Sistemin çarkları dönmeye başladıktan sonra, işinizi kabul ettirdikten sonra radikal değişiklikler yapabiliyorsunuz

Bu iş içinde aynı şekilde düşünüyorum. Başlangıç için çalışan bir sistem oluşturup, gelir elde etmeye başladıktan sonra olması gerekenleri yapmak çok daha kolay olacaktır. Yoksa bu projeyi hayata geçirmek için ihtiyacım olan onbinlerce lirayı toparlayana kadar iş gözümde büyüyebilir, anlık kazançlara odaklanabilirim veya başka sebeplerden ötürü askıya alınabilir

Ben yapamazsınız veya yapılamaz gibi bir şey demek istemedim. Sadece imkanınız veya bilginiz varsa wordpress yerine php'yi tercih etmenizin size yararı olacağını belirtmek istedim. Tabiki wordpress başlangıç için çok güzel bir sistem olabilir ama tek bir ve kemik şart ile. Sitenin güvenliğinden emin olmalısınız. Ödemelerde bilgileri kendi websiteniz yerine daha güvenilir sistemleri tercih etmelisiniz. Ne de olsa wordpress hazır bir sistem şu ana kadar çok büyük açıkları bulunmamış olsa da gün gelir o küçük açıkları çok iyi kullanan birisi çıkar. Televizyonlarda da izliyoruz dünya devi firmalar hackleniyor, bilgiler çalınıyor...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

fruzgar adlı üyeden alıntı

Ben yapamazsınız veya yapılamaz gibi bir şey demek istemedim. Sadece imkanınız veya bilginiz varsa wordpress yerine php'yi tercih etmenizin size yararı olacağını belirtmek istedim. Tabiki wordpress başlangıç için çok güzel bir sistem olabilir ama tek bir ve kemik şart ile. Sitenin güvenliğinden emin olmalısınız. Ödemelerde bilgileri kendi websiteniz yerine daha güvenilir sistemleri tercih etmelisiniz. Ne de olsa wordpress hazır bir sistem şu ana kadar çok büyük açıkları bulunmamış olsa da gün gelir o küçük açıkları çok iyi kullanan birisi çıkar. Televizyonlarda da izliyoruz dünya devi firmalar hackleniyor, bilgiler çalınıyor...

Peki öyleyse, teşekkür ederim

pg13 pg13 Xcode. Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek BilişimTeknolojileri Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 321
  • Beğeniler 72 / 101
  • Ticaret 11, (%100)
wordpress bir blog scriptidir. her türlü site şablonuna uygun tema yapıldıysa da ana amacı dışında kullanmak doğru değildir. ne güvenli olur ne hızlı çalışır ne de veritabanı yapısı müsaittir.

şu wp den vazgeçin artık.

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

pg13 adlı üyeden alıntı

wordpress bir blog scriptidir. her türlü site şablonuna uygun tema yapıldıysa da ana amacı dışında kullanmak doğru değildir. ne güvenli olur ne hızlı çalışır ne de veritabanı yapısı müsaittir.

Eleştiriniz için teşekkür ederim. Peki başlangıç maliyetleri yüksek olmayan, çalışır bir sistem oluşturmak için öneriniz ne yönde olur?

pg13 pg13 Xcode. Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek BilişimTeknolojileri Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 321
  • Beğeniler 72 / 101
  • Ticaret 11, (%100)
o iş için tasarlanmış hazır scriptlere yönelin. ücretsiz bulamazsanız ücretli scriptlere yönelin. yine istediğiniz gibi birşey bulamazsanız amacınıza uygun özgün bir script yazdırın.

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)

pg13 adlı üyeden alıntı

Aynen Katılıyorum.

"Wordpress olmasını istemekteki niyetim bu alanda çok fazla çalışan olması ve uygun fiyata işin başlangıcını yapabilecek olmamdır." Doruk

Aslnd wp geliştiren pek insan yok genellikle wp yi kurup eklenti vs satın alanlar var.
Millet kaçmış kolaya duymus bi wp de bi wp.

Asıl geliştiriciler Php'de :)
Bir firmaya gidip özel bir standart e-ticaret sitesi yazdırmanız 5.000 TL'nin üstünde olur. Tabi bu işi paket haline getirip 2500 tl ye satanlarda mevcut.
pg13

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

pg13 adlı üyeden alıntı

o iş için tasarlanmış hazır scriptlere yönelin. ücretsiz bulamazsanız ücretli scriptlere yönelin. yine istediğiniz gibi birşey bulamazsanız amacınıza uygun özgün bir script yazdırın.

Bunları örneklemeniz gerekir fikir sahibi olabilmem için. Belirttiğim gibi kodlar ve tasarım hakkında bilgim sıfır düzeyinde

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al