wmaraci reklam
lidertakipci

Ssl için Ek ıp ücreti istenmesi

22 Mesajlar 2.005 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BT1 BT1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad 1** 1**
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 1 / 111
  • Ticaret 61, (%100)
Ahmet arkadaşla çalıştım 3 yıllık SSL peşin ödedim sorunsuz şekilde kurdu.

wmaraci
reklam

wdrleo wdrleo Back-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Full-stack Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 39 / 81
  • Ticaret 14, (%100)

Robbo adlı üyeden alıntı

Oluyorsa No Problem :) Peki bu varken neden parayla ssl alınır ?

İkisi farklı hocam. Cloudflare web sitelerini ddos gibi ataklara karşı korumak için geliştirilmiş bir sistemdir. Free-ssl sunduğunu sanmıyorum, sunuyorsa da kendi sunucuları üzerinden sunuyordur. Yani SSL kaynağının size özel olacağını sanmıyorum.

SSL için statik ip yani sabit ip gereklidir. Bu IP için o ücret gayet normal. Bu ipler Türk *******'dan alınıyor.

Buraya tıklayın, *****in statik ip ücretlerini göreceksiniz.
Hosting firmaları tekli ip yerine, ip blogu alıp bunun üzerinden satış yaptığından fiyat o kadar ucuza geliyor kanaatindeyim.

Robbo Robbo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

wdrleo adlı üyeden alıntı

İkisi farklı hocam. Cloudflare web sitelerini ddos gibi ataklara karşı korumak için geliştirilmiş bir sistemdir. Free-ssl sunduğunu sanmıyorum, sunuyorsa da kendi sunucuları üzerinden sunuyordur. Yani SSL kaynağının size özel olacağını sanmıyorum.

SSL için statik ip yani sabit ip gereklidir. Bu IP için o ücret gayet normal. Bu ipler Türk *******'dan alınıyor.

Buraya tıklayın, *****in statik ip ücretlerini göreceksiniz.
Hosting firmaları tekli ip yerine, ip blogu alıp bunun üzerinden satış yaptığından fiyat o kadar ucuza geliyor kanaatindeyim.

Anladım Sağolun 5 tl ye ssl satan adam. Host firmasını söylediğimde , Yok pahalı yok ************** , başkalarında böyle şey yok diyip duruyordu. Ondan dedim başka yerlerde durum nasıl diye.

www.Robocu.com

• Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 39 / 81
  • Ticaret 14, (%100)

Robbo adlı üyeden alıntı

Anladım Sağolun 5 tl ye ssl satan adam. Host firmasını söylediğimde , Yok pahalı yok ************** , başkalarında böyle şey yok diyip duruyordu. Ondan dedim başka yerlerde durum nasıl diye.

Özkula ile bundan yaklaşık 2 yıl önce çalıştım hocam. Hemde anlık trafiği 60k olan bir sitenin barınması için çalıştık. Şöyle söyleyim hiçbir ücret talep etmeden sunucunuzun loadını 4'ten 8'e arttıran bir adam, sırf sunucu ayakta kalsın diye + litespeed kurulumu yapan birisi ve halen hizmet veriyor :) ************** olma ihtimali sıfır diyebilirim.

Ona bakarsak :) Turhost gibi üstün firmalar SSL sertifikasını standart olan, willcard değil 90 TL küsürden satıyor 1 yıllık :) Bu durumda fiyata göre insan yargılayacaksak sizin SSL'i satacak kişi rahatlıkla **************nın bayrak çekeni olabilirdi :)
Ayrıca web adamdaki ssl fiyatlarına bakıyorum RapidSSL 28.90$ yıllık yani 72 TL :)
Webadam'a baktım şuan özel ip adresini 25 TL / Yıllık şeklinde satıyor.

:) Sonuçta serbest piyasa işte fiyatlar değişiyor ama fiyatların düşük/yüksek olması insanları "**************" diye nitelendirme hakkı vermez. Arkadaşın bu yaptığı son derece yanlış.

Bu serbest bir piyasa; örneğin Adidas bir ayakkabı alıp 300 TL ödersiniz :) oysa kunduracılara gittiğinizde bir spor ayakkabıyı 50 TL'ye de rahat alabilecekken. Bu iş buna benziyor :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Özkula ile bundan yaklaşık 2 yıl önce çalıştım hocam. Hemde anlık trafiği 60k olan bir sitenin barınması için çalıştık. Şöyle söyleyim hiçbir ücret talep etmeden sunucunuzun loadını 4'ten 8'e arttıran bir adam, sırf sunucu ayakta kalsın diye + litespeed kurulumu yapan birisi ve halen hizmet veriyor :) ************** olma ihtimali sıfır diyebilirim.

Ona bakarsak :) Turhost gibi üstün firmalar SSL sertifikasını standart olan, willcard değil 90 TL küsürden satıyor 1 yıllık :) Bu durumda fiyata göre insan yargılayacaksak sizin SSL'i satacak kişi rahatlıkla **************nın bayrak çekeni olabilirdi :)
Ayrıca web adamdaki ssl fiyatlarına bakıyorum RapidSSL 28.90$ yıllık yani 72 TL :)
Webadam'a baktım şuan özel ip adresini 25 TL / Yıllık şeklinde satıyor.

:) Sonuçta serbest piyasa işte fiyatlar değişiyor ama fiyatların düşük/yüksek olması insanları "**************" diye nitelendirme hakkı vermez. Arkadaşın bu yaptığı son derece yanlış.

Bu serbest bir piyasa; örneğin Adidas bir ayakkabı alıp 300 TL ödersiniz :) oysa kunduracılara gittiğinizde bir spor ayakkabıyı 50 TL'ye de rahat alabilecekken. Bu iş buna benziyor :)

Bende Hosting firmasından memnunum şimdiye kadar mail sorunu hariç bir sorun yaşamadım yada hemen çözüldü.

Bu konuda bilgi almak istedim. ************** diyen de ben değilim :) 5 tl ye ssl satan adam bir sürü laf söyledi. Benle Bir ilgisi yoktur :cool:

www.Robocu.com

• Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 39 / 81
  • Ticaret 14, (%100)

Robbo adlı üyeden alıntı

Bende Hosting firmasından memnunum şimdiye kadar mail sorunu hariç bir sorun yaşamadım yada hemen çözüldü.

Bu konuda bilgi almak istedim. ************** diyen de ben değilim :) 5 tl ye ssl satan adam bir sürü laf söyledi. Benle Bir ilgisi yoktur :cool:

Biliyorum hocam lafım ona zaten :) yani desin ki o adam pahalıya satıyor, affınıza sığınarak kazıklıyor desin :) çok yüksek fiyat desin vs. ama "**************lık" farklı bir kavram. :) Bence siz hiç takılmayın bunlara eğer SSL alıyorsanız zaten buna ihtiyacınız vardır ve siteniz 60 TL'lik değeri hak ediyordur.
Bu arada ben şuanda Özkula ile çalışmıyorum, bu özkula değil xyz firması olsa yine aynı şeyi söylerdim :)

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Sağolun , Peki bu 5 tl ye satılan ssl alınır mı.

Niye 5 lira ?

http://www.***.net/alisveris-bolumu/1492601-9733***-da-bir-ilk-9733-5-8378-ye-ssl-sertifikasi-veriyoruz-once-is-sonra-odeme-9733-buyuk-firsat.html

www.Robocu.com

• Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 39 / 81
  • Ticaret 14, (%100)

Hocam kendi sitelerine baktığımda gördüğüm o ki sertifika COMODO sertifikası :)
RapidSSL değil, ee nolmuş yani diyebilirsiniz?

Öncelikle şöyle bir göstereyim kişinin kendi sitesini

Sonrada size şu linki vereyim, başka bir şey söylememe gerek yok;
Ücretsiz SSL : COMODO

Ha derseniz, 90 günlük şeyi nasıl 1 yıllık olarak satıyorlar. O konuda bir fikrim yok :)
KryssLuck

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 3 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam kendi sitelerine baktığımda gördüğüm o ki sertifika COMODO sertifikası :)
RapidSSL değil, ee nolmuş yani diyebilirsiniz?

Öncelikle şöyle bir göstereyim kişinin kendi sitesini

Sonrada size şu linki vereyim, başka bir şey söylememe gerek yok;
Ücretsiz SSL : COMODO

Ha derseniz, 90 günlük şeyi nasıl 1 yıllık olarak satıyorlar. O konuda bir fikrim yok :)

ücretsizmiymiş 90 gün :) Sen onu başta desene :D

www.Robocu.com

• Üyelik 12.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 39 / 81
  • Ticaret 14, (%100)

Robbo adlı üyeden alıntı

ücretsizmiymiş 90 gün :) Sen onu başta desene :D

Arkadaş konuda da belirtmiş, Possitive SSL diye. Comodo'nun farklı ssl versiyonları var. Baktığımda Positive için 30 gün free veren yerler vs. var :) Olayı ne bilmiyorum ama arkadaş satın alıp satıyorsa bile şöyle bir şey var ki bu ssl comodo olduğu için ucuz olur :)
Ha Comodo'nun ssl fiyatlarına baktığımda durum pekte öyle değil aslında. O yüzden tamamen soru işaretli bir durum arkadaşa sormak lazım işin aslını hocam :)

Fakat bence RapidSSL dışında alınacak bir SSL sertifikasının güvenliğe katkısı var mıdır bilmiyorum. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al