freelance iş ilanları

Cin Olmadan Adam Çarpan Garanti Bankası

12 Mesajlar 4.058 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

StaLker StaLker Cep Telefonu Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba bu yazıyı okursan bankalara karşı daha bilinçli olabileceksin. Şimdi okuyup okumamak sana kalmış.

Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyimki bu yazım tamamen webmaster meslektaşlarımı, forumlara takılan tüm kardeşlerimi bilinçlendirmek amaçlıdır başka hiç bir amacı yoktur.

Bankaların Yeni Üçkağıt Numarası

Geçen günlerde İŞBANKASI' merkez şubesinden hesap açtırmaya gittim ve bana hesap açtırabilmek için 30 TL sigortalama ücreti yatırmam gerektiğini söylediler tabi bende sazan'ımya gayet normal birşey sanıp 30 Lirayı bayıldım. Aradan bir kaç gün geçti bir webmaster arkadaşla buluşmuştuk bu olayı anlattım ve bana o ödemeyi yapmamam gerektiğini söyledi hemen müşteri hizmetlerini aradık 444 02 02 ve geçen konuşma;

• İşbankası: Merhaba ben Merve nasıl yardımcı olabilirim.

• Ben: Merve geçenlerde sizden hesap açtırdım benden 30 TL para istediniz Sigortalama ücreti olarak bunu ödemek zorundamıydım ben ?

• İşbankası: Hayır bu ücreti ödemek zorunda değilsiniz hesap açtırmak tamamen ücretsizdir.

Bu cevabı duyunca kendimi kötü hissettim tabiki 30 TL yi resmen hibe etmiştim.:cry:confused:

Garanti Bankasıda Aynı Yolu Uyguluyor.

05 Mayıs 2011 Bugün Garanti bankası üniversite şubesine gittim ve hesap açtırmak istediğimi söyledim beni gerekli memura yönlendirdiler.

Konuşma:

• Ben: Merhaba ben hesap açtırmak istiyorum.

• Garanti: Merhaba ne için kullanacaksınız hesabı ?

• Ben: internet bankacılığı için kullanacağım.

• Garanti: Peki! Yalnız 49 TL Sigorta ücreti var aynı zamanda 6 ayda bir kart ücreti olan 30 tl hesabınızdan kesilecektir.

• Ben: Anladım tamam ben sigorta istemiyorum hesabımı açın.

• Garanti: Maalesef hesabınızı sigortalatmazsanız hesap açamıyorum.

• Ben: Bakın hanımefendi ben bu sahneyi daha önce yaşamış biriyim:eek: böyle bir şey mecburi değil.

• Garanti: Hayır beyfendi 49 tl ödemezseniz hesabınızı açamıyorum.

• Ben: Peki sen bilirsin dedim ve çıktım.

Hemen müşteri hizmetlerini aradım kapının önünde.

• Garanti Müş.Hiz: Buyrun ben merve. (Hepsinin ismide Merve oluyo zaten.)

• Ben: Az önce hesap açtırmak istedim para istediler vs. olayı anlattım.

• Garanti Müş.Hiz: Hayır beyfendi öyle bir şey kesinlikle olamaz ben şubeyi hemen arıyorum siz gidip hiç bir ücret ödemeden hesabınızı açtırabilirsiniz.

dedi ve kapattık telefonu.

Garantiye dönüşüm çok pis oldu:

içeri girdim ve beni tanıdılar zaten beyfendi siz beni yanlış anlamışsınız ben size kart ücretini ödemeniz gerektiğini belirttim siz hesabınızı sigortalatmakta zorunlu değilsiniz vs.vs kendini aklamaya çalışıyo bayan.

• Ben: Hanımefendi sizce ben ne duyduğunu anlayamacak kadar embesil birinemi benziyorum ?

• Garanti: Bir duraklama. Şok Olma ve Tamam hesabınızı açalım efendim.

• Ben: Hayır hesap felan istemiyorum ben şikayet dilekçesi dolduracağım form verirmisiniz dedim.

Garanti Güvenlik Görevlisi hemen formu getirdi ve:

Merhabalar insanlara daha fazla geri zekalı muamelesi yapmayı bırakın bir hesap açmak için 49 TL isteyen bankayı reklam etmek benim en büyük vazifem olmuştur. Müşteri memnuniyetiniz için ÇOOK teşekkürler numara felan bırakmıyorum sakın aramayın beni Artık Garanti benim için bitmiştir. NOKTA

Numarayı yazdım ama :D Kısa sürede dönerler bana maceramıza devam ederiz.

Okuduğun için teşekkür ederim artık bu konuda daha bilinçlisin ;)

wmaraci
reklam

Sam55 Sam55 CEO Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 11 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
hacı bende hepsine uyuz oluyorum mal gibi davranıyorlar yada o koltuklara o pozisyonlara neden MAL insanları oturtuyorlar anlamıyorum.

neyse sağlık olsun 444 ler her zaman işe yarıyor olmadı stress atıyoruz giden kaybedilenlerin üzerine :))

don't move !

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14609
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)
ben hesabımı açtığımda işbank sigarta vs. istemedi. ancak garanti dediğin gibi istemişti ve hesap açmaktan vazgeçmiştim :) yapıkredi de istememişti. ayrıca bu aylık yıllık ücret sigorta vs. hepsi ŞUBENİN kendi insiyatifine kalmış. hani aldıkları bu paralar şubenin kendisinde kalıyor merkeze filan gitmiyor..

maceranı zevkle okudum :)

Deneyim demeyin, deneyin!

StaLker StaLker Cep Telefonu Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar yaşadıklarımı anlatmak pek huyum değildir ama bu olay beni çok sinir etti ve herkesin bu konuda bilinçlenmesini istedim.

wmaraci
wmaraci

Hanedan Hanedan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
ßu ßankalardan Çektiğin NEEE senin StaLker : )

piryolu piryolu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Meslek sirri soylenmez:)
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Gecmis olsun.. Turkiyedeki banka Anlayisi sifir zaten, isvicrede elektronik bankacilikda yeni birsey cikardilar hesap makinesi benziyen bir alet bankanizin sayfasina giriyorsunuz ordan bir kod aliyorsunuz o kodu hesap makinesine benzeyen ciyaza giriyorsunuz ordan odemelerinizi ve takibini yapiyorsunuz :) bu kod her giris cikisda degisiyor 50 lira host parasi yolayip 30 lira masraf alan bankalar hatirliyorum :)

turkiyenin cok calismasi gerek cok..

mapce mapce Çalışmak Yorar Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 17, (%100)
hocam nasıl içimin yağları eridi anlatırken var ya helal olsun. iyi yapmışsın umarım kandırmaya çalışan eleman bir ceza falan alır. bu arada genelde öğrenci hesaplarından hesap işletim ücret id e alınmıyor. örneğin ben iş bankası kullanıyorum ve herhangi periyodik bir ödeme yapmıyorum, öğrenciye tamamen bedava.

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14609
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)

mapce adlı üyeden alıntı

hocam nasıl içimin yağları eridi anlatırken var ya helal olsun. iyi yapmışsın umarım kandırmaya çalışan eleman bir ceza falan alır. bu arada genelde öğrenci hesaplarından hesap işletim ücret id e alınmıyor. örneğin ben iş bankası kullanıyorum ve herhangi periyodik bir ödeme yapmıyorum, öğrenciye tamamen bedava.

malesef öyle değil haberin olmadan hesaptan kesiliyor. hesap özetlerini ayrıntılı incelemeni tavsiye ederim. ancak öğrenci belgesiyle başvuru yaptığında iade ediliyor (yinede tam iade edilmiyor örneğin 30tl kesinti yapılmışsa 28 29 tl gibi bişey iade ediliyor) ve 1 kere öğrenci belgesiyle başvuru yapmak ta yetmiyor. 6 ay da bir her kesildiğinde yeni bir dilekçe istiyorlar :|

mapce mapce Çalışmak Yorar Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 17, (%100)

nonloser adlı üyeden alıntı

malesef öyle değil haberin olmadan hesaptan kesiliyor. hesap özetlerini ayrıntılı incelemeni tavsiye ederim. ancak öğrenci belgesiyle başvuru yaptığında iade ediliyor (yinede tam iade edilmiyor örneğin 30tl kesinti yapılmışsa 28 29 tl gibi bişey iade ediliyor) ve 1 kere öğrenci belgesiyle başvuru yapmak ta yetmiyor. 6 ay da bir her kesildiğinde yeni bir dilekçe istiyorlar :|

merak etme dostum takibimi gayet iyi yapıyorum ve 3 senedir kullanıyorum bu hesabı. hiç hesap işletim ücreti ödemedim şu ana kadar.

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14609
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)

mapce adlı üyeden alıntı

merak etme dostum takibimi gayet iyi yapıyorum ve 3 senedir kullanıyorum bu hesabı. hiç hesap işletim ücreti ödemedim şu ana kadar.

ne güzel o zaman :) inş böyle devam eder.. (ben her 6 ayda bir fax çekme durumunda kalıyorum malesef :mad:)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al