birfincanask adlı üyeden alıntı

Hocam çok güzel anlatmışsınız olayı ama burda benim sıkıntım; iş bir yere kadar devletşe muhatap olmadan yurumelı kı bu masraf sıze kar donsun. Yoksa bu malı getırmek sıkıntı gumrukten dolayı, satsam desen vergısı var. muhasebecı ucretı var. Yanı buna bır cozum bulabılırsek harıkada.. ne etsem bılemıyorum..

Değerli kardeşim öncelikle şöyle bir durum var. İlk etapta hangi sektörden satış yapacaksan o sektörün Türkiye'de DropShipping hizmeti veren bir firma ile anlaş. Dropshipping hizmetinin mantığı şudur. Sen ürünleri görmezsin faturalandırmazsın. Komisyon usulü çalışırsın ve sipariş geldikçe parasını ödersin. Kargoda bayilik aldığın firmanın reklamı olmaz. Müşteri seninle muhattap olur. Yani ekstra bir masraf değil sadece site masrafı yapman gerekir. Onun dışında dersen ki ben yurt dışından ürün getirteceğim bunun için ister istemez bu dediğin şeyleri yapmak zorundasın. Aksi takdirde yasal boyutun altından kalkamayabilirsin. Hani bir kaç sefer idare edersin ancak bir sıkıntı oluştuğunda şikayet edildiğin takdirde devlet baba affetmez..