wmaraci reklam

E-Ticaret hakkında düşünceleriniz

9 Mesajlar 975 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YalnizKurt YalnizKurt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 61 / 10
  • Ticaret 1, (%0)
Forumda böyle bir konu açacağım asla aklıma gelmezdi ama bir merak sardı beni :) E-Ticaret yapmak karlı mıdır? Püf noktaları nelerdir? nasıl sorunlarla karşılaşılabilir? Satış yapabilmek için illa kendi ürettiğiniz ürünler olması gerekir mi?

Bu konudaki düşüncelerinizi paylaşır mısınız.

wmaraci
reklam

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)
Sabırlı olmanız lazım. Satacağınız ürünlerin kaliteli ve piyasa fiyatlarından uygun olması lazım. Reklam için belirli bir bütçeye sahip olmanız lazım. Kargo sistemini oturtmanız ve öncesinde sanal pos almanız taksit seçeneğiniz olması lazım. Ancak her sektör bilindiğinin tam tersine çokta revaçta değildir. İnternette en çok satılan ürünler fantezi iç çamaşırı, seks shop, giyim, bebek ürünleri, oyuncak, gümüş takılar gibi sıralayabilirim. Diğerleri ise yeni bir e-ticaret sitesinde çok zor... Limitsiz Dropshipping hizmeti veren firmalar var. https://www.google.com.tr/search?q=dropshipping+t%C3%BCrkiye&gws_rd=cr,ssl&ei=YpP6VaaRA4GesgGP0I14#q=limitsiz+dropshipping+t%C3%BCrkiye bi incele derim.
YalnizKurt

kişi bu mesajı beğendi.

yigitcankus yigitcankus balonsatis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Balon İmalat & Üretim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 824
  • Beğeniler 634 / 145
  • Ticaret 12, (%100)
E ticaret yapmak çok kârlı bir olayı, özellikle sistemsel çalışma mantığı yapıldığında çok çok kârlı bir durum.

Zararları tabi ki var, tedarikçin sana yamuk yaptı ürünleri göndermedi kargolamadı hoop müşteri seni bilir.

Kargo geç götürdü yanlış hesapladı hooop müşteri seni bilir :)
YalnizKurt

kişi bu mesajı beğendi.

Balon İmalat & Üretimi
www.balonsatis.com

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Şunu söyleyebilirim. Ulaşılabilirlik ve reklam konusunda kolaylık sağlaması için kendine ait bir e-ticaret sitesi açmaktansa git Sahibinden'den al bir kurumsal üyelik başla ticarete hocam. Komisyonlu çalışacaksın ama inan ki çok daha rahat ve başlangıç için doğru bir karar olduğunu göreceksin.
GeT sistemiyle de çalışırsan satışların direkt olur ve alınan malzemeyi göndermekle uğraşırsın. En azından satacağın ürünler, günde binlerce kişinin girdiği bir sitede olmuş olacak. Görülmesi çok daha olağan. Ve ürünlerin sahibinden üzerinden satılacağı için güven daha yüksek. Bir de olumlu geri dönüşler aldın mı tamamdır.

Site kurmasıymış, ürün eklemesiymiş, reklamıymış, yok seosuymuş, google reklamıymış, tanınmaymış uğraşma hocam. Ha reklamıyla biraz uğraşırım ben kendime ait olsun istiyorum dersen de ücret konusunda biraz bonkör olmalısın. Bir de sanal pos ile çalışacaksan şimdiden site ve sanal pos işlemleri için kenara iyi bir miktar para koy.

Son 2 aydır e-ticaret ile uğraşmaktayım, öldüm öldüm dirildim ve daha çok yol var. Benden söylemesi. :)

Kolay gelsin!
birfincanask YalnizKurt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 61 / 10
  • Ticaret 1, (%0)
''Zor bir iş, bunun için sağlam bir kafa ve para gerekiyor'' diyorsunuz yani :D peki ortalama ne kadar sermaye gerekiyor?

Ripped Ripped Serçe Development Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO & Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 94 / 94
  • Ticaret 11, (%100)

YalnizKurt adlı üyeden alıntı

''Zor bir iş, bunun için sağlam bir kafa ve para gerekiyor'' diyorsunuz yani :D peki ortalama ne kadar sermaye gerekiyor?

Sektöre bağlı. Ev eşyası beyaz eşya falan satacaksanız 2 Milyon TL ile bu işe girip siparişlere bütçe yetiştiremeyenler var. Ama şu an size tavsiyem bileklik,kolye vs. getirtip gittigidiyor ve instagram hesaplarından satış yapmanız.

Şöyle bir hesap yaparsak;

Aliexpress'den tanesi 1$-2$ dan 10 farklı çeşit 100 er adet bileklik alsanız 2bin tl eder. Gittigidiyor,sahibinden,instagram vs. gibi yerlerde tanesini 20 TL ye çok rahat satarsınız. 20.000 TL ciro elde etmiş olursunuz.

Peki Nasıl Satılacak ?

Sahibinden,Gittigidiyor hesaplarına fazla fazla 1.000 TL satıcı hesabı ücreti çıksak,instagram'dan bot olmayan 10K-15K takipçi alsanız ve birkaç vine fenomenine hediye olarak yollayıp tanıtım yaptırsanız 1.000 TL de o gitse. Toplam 2 Bin TL reklam harcaması yapmış oldunuz ve bunun sonucunda ürünlerinizin reklamını en verimli şekilde yaptınız.Bundan sonrası satış ve kargo işlemleri.

Sanal Pos vs. işlerini bilmiyorum ama bu yöntem le en fazla harcasanız harcasanız 10 bin TL harcarsınız.Geriye kalan ücret de kar olarak size kalır.
birfincanask YalnizKurt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 61 / 10
  • Ticaret 1, (%0)

Ripped adlı üyeden alıntı

Sektöre bağlı. Ev eşyası beyaz eşya falan satacaksanız 2 Milyon TL ile bu işe girip siparişlere bütçe yetiştiremeyenler var. Ama şu an size tavsiyem bileklik,kolye vs. getirtip gittigidiyor ve instagram hesaplarından satış yapmanız.

Aliexpress'den tanesi 1$-2$ dan 10 farklı çeşit 100 er adet bileklik alsanız 2bin tl eder. Gittigidiyor,sahibinden,instagram vs. gibi yerlerde tanesini 20 TL ye çok rahat satarsınız. 20.000 TL ciro elde etmiş olursunuz.

Peki Nasıl Satılacak ?

Sahibinden,Gittigidiyor hesaplarına fazla fazla 1.000 TL satıcı hesabı ücreti çıksak,instagram'dan bot olmayan 10K-15K takipçi alsanız ve birkaç vine fenomenine hediye olarak yollayıp tanıtım yaptırsanız 1.000 TL de o gitse. Toplam 2 Bin TL reklam harcaması yapmış oldunuz ve bunun sonucunda ürünlerinizin reklamını en verimli şekilde yaptınız.Bundan sonrası satış ve kargo işlemleri.

Sanal Pos vs. işlerini bilmiyorum ama bu yöntem le en fazla harcasanız harcasanız 10 bin TL harcarsınız.Geriye kalan ücret de kar olarak size kalır.

Ne yalan söyleyeyim aklıma yattı valla :D bu konuda diğer arkadaşlar ne düşünüyorlar acaba?

birfincanask birfincanask Online Projeler, SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek E-Ticaret, SMMM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 147 / 23
  • Ticaret 10, (%100)

berbaran adlı üyeden alıntı

Sabırlı olmanız lazım. Satacağınız ürünlerin kaliteli ve piyasa fiyatlarından uygun olması lazım. Reklam için belirli bir bütçeye sahip olmanız lazım. Kargo sistemini oturtmanız ve öncesinde sanal pos almanız taksit seçeneğiniz olması lazım. Ancak her sektör bilindiğinin tam tersine çokta revaçta değildir. İnternette en çok satılan ürünler fantezi iç çamaşırı, seks shop, giyim, bebek ürünleri, oyuncak, gümüş takılar gibi sıralayabilirim. Diğerleri ise yeni bir e-ticaret sitesinde çok zor... Limitsiz Dropshipping hizmeti veren firmalar var. https://www.google.com.tr/search?q=dropshipping+t%C3%BCrkiye&gws_rd=cr,ssl&ei=YpP6VaaRA4GesgGP0I14#q=limitsiz+dropshipping+t%C3%BCrkiye bi incele derim.

Ripped adlı üyeden alıntı

Peki Nasıl Satılacak ?

Hocam çok güzel anlatmışsınız olayı ama burda benim sıkıntım; iş bir yere kadar devletşe muhatap olmadan yurumelı kı bu masraf sıze kar donsun. Yoksa bu malı getırmek sıkıntı gumrukten dolayı, satsam desen vergısı var. muhasebecı ucretı var. Yanı buna bır cozum bulabılırsek harıkada.. ne etsem bılemıyorum..

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)

birfincanask adlı üyeden alıntı

Hocam çok güzel anlatmışsınız olayı ama burda benim sıkıntım; iş bir yere kadar devletşe muhatap olmadan yurumelı kı bu masraf sıze kar donsun. Yoksa bu malı getırmek sıkıntı gumrukten dolayı, satsam desen vergısı var. muhasebecı ucretı var. Yanı buna bır cozum bulabılırsek harıkada.. ne etsem bılemıyorum..

Değerli kardeşim öncelikle şöyle bir durum var. İlk etapta hangi sektörden satış yapacaksan o sektörün Türkiye'de DropShipping hizmeti veren bir firma ile anlaş. Dropshipping hizmetinin mantığı şudur. Sen ürünleri görmezsin faturalandırmazsın. Komisyon usulü çalışırsın ve sipariş geldikçe parasını ödersin. Kargoda bayilik aldığın firmanın reklamı olmaz. Müşteri seninle muhattap olur. Yani ekstra bir masraf değil sadece site masrafı yapman gerekir. Onun dışında dersen ki ben yurt dışından ürün getirteceğim bunun için ister istemez bu dediğin şeyleri yapmak zorundasın. Aksi takdirde yasal boyutun altından kalkamayabilirsin. Hani bir kaç sefer idare edersin ancak bir sıkıntı oluştuğunda şikayet edildiğin takdirde devlet baba affetmez..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al