lostyazilim

Asus zenfone 6 Tecrübelerim

22 Mesajlar 4.632 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

4411 adlı üyeden alıntı

Xperia Z1 ve Note 3 vardı.İkisini de sattım.Emektar Huawei Ascend P1 kullanıyorum.Bi ara Zenfone 6 alacaktım ama Zenfone 2 duyurulunca vazgeçtim.Zenfone 2 bekliyorum.Eğer beklentilerimi karşılamazsa Huawei Mate 7 alacağım.
Yalnız yine de sormak istediğim sorular var.Kamera kalitesine ait bir kaç görsel paylaşmanız mümkün mü?
Mümkünse farklı ışık ortamlarından olsun.Kardeşim için bu cihazı düşünüyorum çünkü.

https://www.youtube.com/watch?v=pH1Lo6Ty-bE

Bu video zenfone 6 ile çekildi.
MehmetTURK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
hd ekrana sahip olduğu için görüntüler ortamına göre değişebiliyor. 13 mp kamerası var ama zoomda netlemiyor çünkü ekran netlemeye izin vermiyor
ses açma düğmesine tıkladığımda medya, bildirim gibi yazılar çekçe bende :D

brsgltkn brsgltkn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek meslek yok
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 3, (%100)
@ZehraNur ben kod ile sesini arttırdım tavsiye ederim çok iyi çıkıyor sesi şuan
yine çift dokunuş ile ekranı kapatabiliyosunuz kod ile ,sanal tuş oluşturabilirsiniz fiziksel tuşları kullanmak istemiyorsanız..

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
8 aya yakındır zenfone 6 kullanıyorum ilk sıralarda messenger uygulaması bendede donuyordu fakat şu an bir sıkıntı yok herhangi bir şekilde format atmadım

wmaraci
wmaraci

ZehraNur ZehraNur -Kitap Yazarı- Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Yazar
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 39 / 61
  • Ticaret 10, (%100)

defensive adlı üyeden alıntı

8 aya yakındır zenfone 6 kullanıyorum ilk sıralarda messenger uygulaması bendede donuyordu fakat şu an bir sıkıntı yok herhangi bir şekilde format atmadım

Şuan bende de sıkıntı yok. Güncellemelerden çok şükür.

Ek Olarak:

brsgltkn adlı üyeden alıntı

@ZehraNur ben kod ile sesini arttırdım tavsiye ederim çok iyi çıkıyor sesi şuan
yine çift dokunuş ile ekranı kapatabiliyosunuz kod ile ,sanal tuş oluşturabilirsiniz fiziksel tuşları kullanmak istemiyorsanız..

Aa gerçekten bunlar mümkün mü özellikle de tuş kapama yöntemi... eğer nasıl yapılacağını anlatırsanız çok sevinirim

Sanırım root gerekiyor

- Çocuk kitabı yazarı - 

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
900 lira altı arkadaşıma biz de bi telefon bakıyorduk, şu an için bence en mantıklı telefon Lenovo Vibe x2 , indirime girmiş 898 lira. x daha ekle y al adamlarından değilim ama fiyat olarak atla deve de yok aralarında 90 lira farkla bambaşka bir telefon sahibi olabilirdiniz.

Eskiden alanlar için yapacak bir şey yok fakat iade süresi içindeyseniz ve 90 lira fark ödemek sıkıntı çıkarmazsa bence Lenovo Vibe x2 gidin bir deneyin derim, teknoloji marketlerde fiyatı hala 1200+ liralardan satılıyor dener bakarsınız, beğenirseniz hepsiburada.com da 898 lira dan sipariş geçersiniz. Gittik denedik ses kalitesi güzel ekran kalitesi güzel menü akışları çatır çatır donma kasma yavaşlama yok fiyatına göre mükemmel telefon. Uzun süre yenileme ihtiyacı duymadan kullanabilirsiniz. İşlemci, grafik işlemci,ekran kalitesi,4g desteği,ram her konuda açık ara fark var.

RolandDeschain RolandDeschain Sağlık Makalecisi Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Genetik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 21 / 18
  • Ticaret 4, (%100)
Zenfone 5 var bende, zaman zaman fazla ısınabiliyor ve arkadaşın dediği gibi ses sistemi o kadar iyi değil. Son güncellemenin ardından radyosu çalışmamaya başladı, netten arattım başka kişilerde de olmuş o ama çözüm filan bulamadım. Böyle küçük dezavantajları var daha sayılabilecek ama fiyatına göre iyi. Yalnız Asus isminden daha iyisini bekliyor insan.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ben de kendi tecrübelerimi yazayım :)

1. Alt takım tuşlarının ışığı yok ve ben buna bir türlü alışamadım. Halen geceleri sıkıntı yaşıyorum.

2. Telefon çok yavaş açılıyor.

3. Lollipop güncellemesi aldı ama beş para etmez.

4. Bazen ekran kilidini açmaya çalıştığınızda dokunmatik kafayı yiyor.

5. Çantanız yoksa taşımak gerçekten güç olabiliyor. Boyutları tablete çok yakın.

6. Telefon hızlı ama akıcı bir sistem arayüzü yok.

ZehraNur ZehraNur -Kitap Yazarı- Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Yazar
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 39 / 61
  • Ticaret 10, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

Ben de kendi tecrübelerimi yazayım :)

1. Alt takım tuşlarının ışığı yok ve ben buna bir türlü alışamadım. Halen geceleri sıkıntı yaşıyorum.

2. Telefon çok yavaş açılıyor.

3. Lollipop güncellemesi aldı ama beş para etmez.

4. Bazen ekran kilidini açmaya çalıştığınızda dokunmatik kafayı yiyor.

5. Çantanız yoksa taşımak gerçekten güç olabiliyor. Boyutları tablete çok yakın.

6. Telefon hızlı ama akıcı bir sistem arayüzü yok.

Evet tuş kısmı zaten en sevmediğim yönü. Lollipop da yükledim değişen sadece bir kaç değişiklik o kadar. Evet özellikle dışarıda mesaj atmak çok zor :) İki elin boşta olması lazım. Hatta bu sebeple zenfone 5 ile değiştirmeyi düşünmüştüm ama sonra int hızından dolayı vazgeçtim :)

Ek Olarak:

RolandDeschain adlı üyeden alıntı

Zenfone 5 var bende, zaman zaman fazla ısınabiliyor ve arkadaşın dediği gibi ses sistemi o kadar iyi değil. Son güncellemenin ardından radyosu çalışmamaya başladı, netten arattım başka kişilerde de olmuş o ama çözüm filan bulamadım. Böyle küçük dezavantajları var daha sayılabilecek ama fiyatına göre iyi. Yalnız Asus isminden daha iyisini bekliyor insan.

Allah'tan sık sık güncelleme yaptırıyor, mesela messenger donuyordu teli de donduruyordu o sorun kayboldu gibi gibi..

Ek Olarak:

LikeSend adlı üyeden alıntı

900 lira altı arkadaşıma biz de bi telefon bakıyorduk, şu an için bence en mantıklı telefon Lenovo Vibe x2 , indirime girmiş 898 lira. x daha ekle y al adamlarından değilim ama fiyat olarak atla deve de yok aralarında 90 lira farkla bambaşka bir telefon sahibi olabilirdiniz.

Eskiden alanlar için yapacak bir şey yok fakat iade süresi içindeyseniz ve 90 lira fark ödemek sıkıntı çıkarmazsa bence Lenovo Vibe x2 gidin bir deneyin derim, teknoloji marketlerde fiyatı hala 1200+ liralardan satılıyor dener bakarsınız, beğenirseniz hepsiburada.com da 898 lira dan sipariş geçersiniz. Gittik denedik ses kalitesi güzel ekran kalitesi güzel menü akışları çatır çatır donma kasma yavaşlama yok fiyatına göre mükemmel telefon. Uzun süre yenileme ihtiyacı duymadan kullanabilirsiniz. İşlemci, grafik işlemci,ekran kalitesi,4g desteği,ram her konuda açık ara fark var.

Aklımda bulunsun teşekkürler bilgileriniz için :)

- Çocuk kitabı yazarı - 

modernhoca modernhoca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Tasarım/Yazılım/Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 28 / 53
  • Ticaret 16, (%100)
asus zenfone 2 xperia z3 note 3 vb telefonları oldukça kafa tutan bir telefon. 4 gb ram ve en son incelemede Windows 7 pc sürümünün telefonu rahatlıkla çalıştırması piyasada böyle bir telefon yok dedirtiyor.

Zenfone 6 ya gelirsek fiyatına göre oldukça iyi bir telefon ekranı büyük neredeyse 7 inç tablet kadar ancak büyük sevenler için oldukça güzel bir telefon.

Asus tüm telefonlarında İntel işlemci kullanarak ısınma sorununu çözüyor.
Piyasadaki en iyi telefonların snapdragon kullanması ve bu işlemcilerinde oyun oynayınca AMD gibi sınması oldukça kötü.

Alacaklara bütçesi var ise 1200-1300 tl olan zenfone 2 yi öneririm 1800 tl olan telefonlara bile kafa tutar kıyaslarsanız aradaki farkı görebilirsiniz ;)

₪ #GRAFİK TASARIM #WEB TASARIM #YAZILIM #DONANIM #WORDPRESS ₪
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al