wmaraci reklam
lidertakipci

İngilizce ve Almanca Siteler hakkında bilgi ihtiyacı

9 Mesajlar 1.209 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bygreen bygreen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar ingilizce ve Almanca site projelerine başlamak üzereyim ama kafamda bazı sorular var. Tecrübeli arkadaşlar aşağıdaki hususlarda bana bilgi yardımında bulunursa çok memnun olurum.

* Natro'da hosting'im var bu sorun olur mu? (Türkiye merkezli olduğu için soruyorum). Google sıralamalarını, yurt dışı kaynaklı ziyaretçilerde site hızını ne kadar etkiler?

* Sağlık ve dekorasyon alanında düşünüyorum. Diyelim bir yazıda şu... marka kremde şu kimyasallar olduğu için bunun yerine size şu.... marka krem vb her neyse vs yi tavsiye ederiz gibi bir yazı da bu ülkeler bana hukuki problem oluşturur mu? Bu tür yazılarda dikkat etmem gereken bir husus var mı?

* Google'ın yeni bir uygulaması başladı ya hani yurtdışı sitelerde bu adsense gösterimi için bu site bilgileriniz vs topluyor kabul ediyor musunuz diye bir yazı mı ne konuluyor. Çok araştırmadığım için bu tür cümleler kullanıyorum. Bu artık bir zorunluluk mu? Eğer öyleyse bunun için bir eklenti veya yapmam gereken birşey var mı?

* Ziyaretçi çekebilmek adına Amerika ve Almanya arama motoru sıralamaların da Bing'de ve Yahoo'da yükselmek için çaba harcamalı mıyım? Yoksa google fazlasıyla yeter mi dersiniz!

* Sonuç ta bu ülkelerde site rekabeti daha yüksek olacaktır düşüncesindeyim. Arama motoru sıralamaların da yükselebilmek için kullanmamı tavsiye edebileceğiniz ilave bir sosyal medya sitesi veya yöntem varsa paylaşabilir misiniz?

Aklıma öncelikle gelen sorular bunlar, ilave gelirse daha da sorabilirim

wmaraci
reklam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam almanca dekorasyon siteleri yapıyorlar genellikle para kazanmak için

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
1) Hostingin Almanya için çok problem oluşturmaz çünkü birbirine yakın yerler. Ama İngilizce siteler için her yerden insanlar geleceği için(Kanada, ABD, Avustralya, İngiltere, Hindistan vs.) hız problemi az da olsa olabilir.

2) Sen kendi düşünceni ve gözlemini belirttiğin için hukuki herhangi bir problem olmaz. Ama bir firmayı karalama çalışması yaparsan problem olabilir. Öyle bir şey yapmayacağın için sorun olmaz.

3)Bahsettiğin şey çerezler ise sorun yok. Başka bir şeyden bahsediyorsan bilemeyeceğim. Büyük siteler çerezler hakkında bilgilendirme yapıyor. Sitenin en alt kısmına böyle bir yazı eklersin. Zaten gizlilik sözleşmesi, hakkımızda ve iletişim kısımlarını mutlaka eklemeni tavsiye ederim. Gizlilik sözleşmesinin içerisine bu bahsettiğin şeyi de ekleyebilirsin. Hazır gizlilik sözleşmesi yapan wordpress eklentileri var adlarını hatırlamıyorum ama küçük bir araştırmayla bulabilirsin.

4)Amerika'da Yahoo çok kullanılan bir arama motoru. Ama tabii ki Google yine lider. Yahoo için fazla endişelenme asıl önem vereceğin Google olsun. Örnek olarak sana bir hit tablosu göstereyim.

Inbound.org, blackhatworld vs. topluluk ve forum sitelerinden büyük hit çekilmiş. Yabancı ülkelerdeki internet işleri Türkiye'ye hiç benzemiyor. Hem rekabet çok üst seviye de hem de yükselmek için yapılması gereken şeyler Türkiye'den daha zor. Sana tavsiyem konunla ilgili forumlarda aktif olman ve oralardan hit çekmen. İngilizce siten için quora gibi soru cevap siteleri çok ama çok fayda sağlar.

5)Sosyal sinyaller çok önemli. Reddit, Google Plus, Pinterest, StumbleUpon, Twitter, Facebook. Bu sitelerde mutlaka bir takipçi kitlesi oluşturmanı tavsiye ediyorum. Özellikle İngilizce siten için mutlaka Reddit'i kullan. Google Plus'daki topluluklara katıl ve aktif ol. Dekorasyon siten için ise Pinterest bulunmaz bir nimet. Kendi konunda olan insanları takip edebildiğin kadar takip et ve onların da seni takip etmesini sağla. Sırf backlink için kullanacağın sosyal ağlar ise: Delicious, Scoop.it.
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

Webino Webino Webino -Web Yazılım & SEO Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 57 / 28
  • Ticaret 3, (%67)
çok zor ingilizce dilinde seo.sosyal medyadan hit çekersiniz genellikle böyle yapıyorlar.Stumbleupon ve pinterest en iyi sosyal medya aracı.Hosting sıkıntısı olmaz isterseniz Türkiye ' de barınsın bir sıkıntı olmaz.Benim alexa sıralamam bile TR idi fakat ingilizceydi sitem

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 2, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

Hocam almanca dekorasyon siteleri yapıyorlar genellikle para kazanmak için

BKD adlı üyeden alıntı

1) Hostingin Almanya için çok problem oluşturmaz çünkü birbirine yakın yerler. Ama İngilizce siteler için her yerden insanlar geleceği için(Kanada, ABD, Avustralya, İngiltere, Hindistan vs.) hız problemi az da olsa olabilir..............

Reacher adlı üyeden alıntı

çok zor ingilizce dilinde seo.sosyal medyadan hit çekersiniz genellikle böyle yapıyorlar.Stumbleupon ve pinterest en iyi sosyal medya aracı.Hosting sıkıntısı olmaz isterseniz Türkiye ' de barınsın bir sıkıntı olmaz.Benim alexa sıralamam bile TR idi fakat ingilizceydi sitem

İlginiz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler benim için altın değerinde.

Elimde ayda 1,5M sayfa görüntüleme alan site var ama ayda 1000TL ancak kazanıyor. Artık bu durum canımı çok sıktı. Emeğin karşılığı değil bu. Başka bir resim sitem var, Türkçe ama dün almanya'dan 2 tıka 5 TL verdi. Amerika ve almanya vb ülkeler için Ortalamada 1 TL gibi bir bir TBM'si var. Bunu görünce artık Türkçe siteye yeter dedim.

Aklıma gelmişken bir soru daha sormak istiyorum. İngilizce siteler için ülke seçimini amerika olarak düşünüyorum. Farklı bir öneri verebilecek olan var mı acaba?

Webino Webino Webino -Web Yazılım & SEO Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 57 / 28
  • Ticaret 3, (%67)

bygreen adlı üyeden alıntı

İlginiz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler benim için altın değerinde.

Elimde ayda 1,5M sayfa görüntüleme alan site var ama ayda 1000TL ancak kazanıyor. Artık bu durum canımı çok sıktı. Emeğin karşılığı değil bu. Başka bir resim sitem var, Türkçe ama dün almanya'dan 2 tıka 5 TL verdi. Amerika ve almanya vb ülkeler için Ortalamada 1 TL gibi bir bir TBM'si var. Bunu görünce artık Türkçe siteye yeter dedim.

Aklıma gelmişken bir soru daha sormak istiyorum. İngilizce siteler için ülke seçimini amerika olarak düşünüyorum. Farklı bir öneri verebilecek olan var mı acaba?

Ya amerika yada almanya başka hiçbir ülke yüksek tbm vermez ingiltere falan fıs 0,20

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
İngilizce e-ticaret sitem var, yahoo ve aol üzerinden epeyi trafik alıyorum. Google için yeteri kadar çaba sarf ettikten sonra ek olarak birşey yapmanıza gerek yok bence. Bing için webmastertool'dan sitenizi tanıtmanız yeterli olur sanıyorum

Kolay gelsin

• Üyelik 21.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 2, (%100)

Reacher adlı üyeden alıntı

Ya amerika yada almanya başka hiçbir ülke yüksek tbm vermez ingiltere falan fıs 0,20

Hmm, teşekkür ederim.

Doruk adlı üyeden alıntı

İngilizce e-ticaret sitem var, yahoo ve aol üzerinden epeyi trafik alıyorum. Google için yeteri kadar çaba sarf ettikten sonra ek olarak birşey yapmanıza gerek yok bence. Bing için webmastertool'dan sitenizi tanıtmanız yeterli olur sanıyorum

Kolay gelsin

Bing webmastertool'a kayıt yaptırmayı bende düşünüyordum. İlginiz için teşekkür ederim.

basymgroup basymgroup Parabol Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 871
  • Beğeniler 70 / 257
  • Ticaret 10, (%100)

BKD adlı üyeden alıntı

1) Hostingin Almanya için çok problem oluşturmaz çünkü birbirine yakın yerler. Ama İngilizce siteler için her yerden insanlar geleceği için(Kanada, ABD, Avustralya, İngiltere, Hindistan vs.) hız problemi az da olsa olabilir.

2) Sen kendi düşünceni ve gözlemini belirttiğin için hukuki herhangi bir problem olmaz. Ama bir firmayı karalama çalışması yaparsan problem olabilir. Öyle bir şey yapmayacağın için sorun olmaz.

3)Bahsettiğin şey çerezler ise sorun yok. Başka bir şeyden bahsediyorsan bilemeyeceğim. Büyük siteler çerezler hakkında bilgilendirme yapıyor. Sitenin en alt kısmına böyle bir yazı eklersin. Zaten gizlilik sözleşmesi, hakkımızda ve iletişim kısımlarını mutlaka eklemeni tavsiye ederim. Gizlilik sözleşmesinin içerisine bu bahsettiğin şeyi de ekleyebilirsin. Hazır gizlilik sözleşmesi yapan wordpress eklentileri var adlarını hatırlamıyorum ama küçük bir araştırmayla bulabilirsin.

4)Amerika'da Yahoo çok kullanılan bir arama motoru. Ama tabii ki Google yine lider. Yahoo için fazla endişelenme asıl önem vereceğin Google olsun. Örnek olarak sana bir hit tablosu göstereyim.

Inbound.org, blackhatworld vs. topluluk ve forum sitelerinden büyük hit çekilmiş. Yabancı ülkelerdeki internet işleri Türkiye'ye hiç benzemiyor. Hem rekabet çok üst seviye de hem de yükselmek için yapılması gereken şeyler Türkiye'den daha zor. Sana tavsiyem konunla ilgili forumlarda aktif olman ve oralardan hit çekmen. İngilizce siten için quora gibi soru cevap siteleri çok ama çok fayda sağlar.

5)Sosyal sinyaller çok önemli. Reddit, Google Plus, Pinterest, StumbleUpon, Twitter, Facebook. Bu sitelerde mutlaka bir takipçi kitlesi oluşturmanı tavsiye ediyorum. Özellikle İngilizce siten için mutlaka Reddit'i kullan. Google Plus'daki topluluklara katıl ve aktif ol. Dekorasyon siten için ise Pinterest bulunmaz bir nimet. Kendi konunda olan insanları takip edebildiğin kadar takip et ve onların da seni takip etmesini sağla. Sırf backlink için kullanacağın sosyal ağlar ise: Delicious, Scoop.it.

güzel tavsiyeler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al