wmaraci reklam

HaySev ' Projesi

33 Mesajlar 4.714 Okunma
wmaraci reklam

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
o kadar aç insan varken hayvanlara yardım yapıyoruz ilginç... çok ilginç... tamam hayvanlarda önemli de bunca aç insan varken hayvanlar 2. plana düşmelidir...

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.
wmaraci
reklam

chbz chbz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 191 / 129
  • Ticaret 0, (%0)

ByPowerfuL adlı üyeden alıntı

o kadar aç insan varken hayvanlara yardım yapıyoruz ilginç... çok ilginç... tamam hayvanlarda önemli de bunca aç insan varken hayvanlar 2. plana düşmelidir...

kiniyorum bu yazini. bazi hayvanlar var insanlardan hayirli. bircok köpek kör insanlara yardim ediyorlar. ac insan olabilir evet ama kimse acindan ölmüyor, somalide yasamiyoruz. ama insanlar yalnizliktan ölebilir. bazen bir köpek bile 10 insandan hayirli. alirsin beslersin biraz seversin, köpek sana ölümüne sadik olur, ölene kadar iyi bir dost olur ;)

cagri cagri Bu kez olacak! Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)

Bak dostum, endişeni ve iyilikseverliğini anlıyorum. Sen de haklısın ama bu şekilde cümleler yakışık almamış. Arkadaş sosyal bir sorumluluk çerçevesinde bir şeyler yapmaya çalışmış. Bize yalnızca destek olmak düşer. Sen de açarsın bir site, bizden destek beklersin, sana da yardım ederiz ama bu mesaj pek hoş durmamış.

chbz adlı üyeden alıntı

kiniyorum bu yazini. bazi hayvanlar var insanlardan hayirli. bircok köpek kör insanlara yardim ediyorlar. ac insan olabilir evet ama kimse acindan ölmüyor, somalide yasamiyoruz. ama insanlar yalnizliktan ölebilir. bazen bir köpek bile 10 insandan hayirli. alirsin beslersin biraz seversin, köpek sana ölümüne sadik olur, ölene kadar iyi bir dost olur ;)

Sen de olaya farklı bir açıdan bakmışsın. Sen de haklısın ama konu bu değil. Benim de hayvansever olduğumu (kedi, tavşan, horoz ve tavuk beslediğimi; ayrıca hamsterım öldüğünde ne kadar üzüldüğümü) biliyorsun, burada konu insana ya da hayvanlara yardım değil, sadece sosyal bir sorumluluk ve merhamet duygusu. Seninde yazmış olduğun Somali'de değiliz cümlesi anlamsız mı olmuş sanki ne?

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
biraz sokakla alakanız olsaydı chbz ne demek istedğimi anlardım sokak da hayırsız insan ben görmedim hayat bi yerden vurmuş işte destekçileri olmadığı için bu hayata düşmüşler tamam hayvanlarada sahip çıkarız hayvanlara sahip çıkmak kolay siz evinizde 11 yaşındaki sokak çoçuğunu baka bilir misiniz ?cevap büyük ihtimalle hayır olacak ama bir tane köpek yavrusunu evinizde çok kolay besleyebilirsiniz birde bu açıdan bakın kınamak yerine ;)

wmaraci
wmaraci

Ulpianus Ulpianus Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 46 / 65
  • Ticaret 2, (%100)

Arkadaşım konuyu baltalama akışı değiştirme, tartışma ortamı yaratma lütfen. Varsa eğer eleştirecek noktan at konu sahibine Ö.M. eleştir.

mhmt9126 mhmt9126 mehmetunlu.org Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 0, (%0)

biraz sokakla alakanız olsaydı chbz ne demek istedğimi anlardım sokak da hayırsız insan ben görmedim hayat bi yerden vurmuş işte destekçileri olmadığı için bu hayata düşmüşler tamam hayvanlarada sahip çıkarız hayvanlara sahip çıkmak kolay siz evinizde 11 yaşındaki sokak çoçuğunu baka bilir misiniz ?cevap büyük ihtimalle hayır olacak ama bir tane köpek yavrusunu evinizde çok kolay besleyebilirsiniz birde bu açıdan bakın kınamak yerine ;)

Dostum polemik yaratmak yerine sende onlar için bir kampanya yap, bir dernek kur, el uzat onlara. Bu projeyi başlatan arkadaş bil ki insanların açlığının da farkındadır. Ama onlar için belki de elinden bir şey gelmiyordur. Bırak arkadaş projesini gerçekleştirsin hevesi kırılmadan.
cagri

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
doğrular bunlar arkadaşlar konuyu baltalama polemik ortamı çıkarmaya çalışmıyorum bu zihniyetlerle tartışamayız bile

mhmt9126 mhmt9126 mehmetunlu.org Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 0, (%0)

doğrular bunlar arkadaşlar konuyu baltalama polemik ortamı çıkarmaya çalışmıyorum bu zihniyetlerle tartışamayız bile

Heh bak biz de biliyoruz doğruları. Ama dediğim gibi hayvanlar da birer canlı. Hayvanlar benim için insanlardan daha önemlidir. Ağzı vardır dili yoktur. İhtiyaçlarını dile getiremez.

chbz chbz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 191 / 129
  • Ticaret 0, (%0)

benim oturdugum sehirde sokak cocuklari yok eger türkiyede olsaydim evim en az 30 kisiyle dolardi, bendeki merhamet sizde olsaydi ve bircok kiside, sokakta insanlar kalmazdi ;) benim sevgim tüm dünyaya yeter ;) sigara alacaginiza, yada dandik siteler acaginiza, fazla seyler alacaginiza (lüzumsuz giysi, dolapta bayatliyan seyler) günde git 5 lira bir fakir aileye ver. en azindan aksam ac karnina yatmazlar, bir ekmek, makarna, su falan alirlar ;) yaptigin ve söyledigin seyler cok yanlis. beni tanimiyorsun o yüzden benim adima cevaplar verme. 11 yasindaki sokak cocuguna neden ben bakamiyam? ben degil sizsiniz yolda dilenci gördügünüzde yol ceviren, insanlarin yüzüne bakmayan. bircok insan bir tebessüme bile muhtac o sokaktaki insanlar. yardimi biraktim insanlarin gözüne bakmaya bile ihtiyac duymuyor bircogunuz ;)

senin yüzünden konu batti.

yeni gördüm son mesajina "doğrular bunlar arkadaşlar konuyu baltalama polemik ortamı çıkarmaya çalışmıyorum bu zihniyetlerle tartışamayız bile" diye bisi yazmissin ;)
agacin cürügü özünden, insanin cürügü sözünden belli olurmus ;) baska birsey demiyorum.

Ulpianus Ulpianus Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 46 / 65
  • Ticaret 2, (%100)
Resulullah (sav) buyurdula r ki: "Bir Müslüman bir ağaç diker veya bir tohum eker de bunların mahsulatından bir kuş veya insan veya hayvan yiyecek olsa, bu onun için bir sadaka olur."

Resulullah (sav) buyurdula r ki: "Bir adam yolda, yürürken susadı ve susuzluğu arttı. Derken bir kuyuya rastladı. İçine inip susuzluğunu giderdi. Çıkınca susuzlukt an soluyup toprağı yemekte olan bir köpek gördü. Adam kendi kendine: "Bu köpek de benim gibi susamış" deyip tekrar kuyuya inip, mestini su ile doldurup ağzıyla tutarak dışarı çıktı ve köpeği suladı. Allah onun bu davranışından memnun kaldı ve günahlarını affetti." Resululla h`ın yanındakilerden bazıları: "Ey Allah`ın Resulü! Yani bize hayvanlar(a yaptığımız iyilikler) için de ücret mi var?" dediler. Aleyhissa latu vesselam: "Evet! Her "yaş ciğer" (sahibi) için bir ücret vardır" buyurdu.

"Fahişe bir kadın, sıcak bir günde, bir kuyunun etrafında dönen bir köpek gördü, susuzlukt an dilini çıkarmış soluyordu . Kadıncağız mestini çıkararak (onunla su çekip köpeği suladı). Bu sebeple kadın mağfiret olundu."

Resulullah (sav) buyurdula r ki: "Bir kadın, eve hapsettiği bir kedi yüzünden cehenneme gitti. Kediyi hapsedere k yiyecek vermemiş, yeryüzünün haşeratından yemeye de salmamıştı."

Resulullah (sav) buyurdula r ki: "Peygamber lerden birini bir karınca ısırdı. O da (öfkelenerek) karıncanın yuvasının yakılmasını emretti ve yakıldı, Allah Teala Hazretler i ona şöyle vahyetti: "Seni bir karınca ısırmışken, sen tesbih eden bir ümmeti yaktın."

Fazla söze gerek yok kardeşim...
mhmt9126 deviL ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al