LikeSend adlı üyeden alıntı

Bir boku göremezler o benim için en basit konu. Kendim eşim ve çocuğum adına hiç bir şey yok, arada araba alım satımı yaptığımdan yıllık 5 hakkı da çoktan doldurduğumdan aracım da arkadaşlarımın üzerine oluyor genelde şimdi ki de arkadaşım üzerine . Annem babam kardeşim de ayrı evde oturuyor. Yaşam tarzımız gereği öyle evimizde de bu gelirin üstünde olduğumuzu gösterecek bir şey yok. Oturduğum ev kira vs. bir bok ispat edemezler ama benim için sorun bunlar değil.

Ben bu organizasyona dahil olmak istemiyorum, ne yalan söyleyip başkalarının hakkını yeme niyetim var, ne doğru söyleyerek hastaneye para ödediğim dönemler için borç ödeme niyetim var. Gelirim xxx lira altı diyip yalan söyleyip bedava sağlık hizmeti aldığımda bu parayı ödeyenlerin hakkını yemiş olacağım ve bunu istemiyorum, yok gerçek gelirimi bildirip borcu kabul ettiğimde de haybeye bir kaç bin lira para + aylık sabit xxx lira ödeme yapmam gerekecek ben bunu da istemiyorum. Devlete böyle havadan verilecek kuruşum yok, soydukları yetip artıyor zaten. Aylık sigara yakıt masrafım 1000 lira, bunun 700 800 lirası direk vergi zaten daha gözlerini toprak doyursun, mutfak masrafım diğer harcamalarım internet telefon giderlerim derken her ay 1000 1500 lira vergi veriyorum. Karşılığında aldığım bir hizmette yok götü boklu 40 yıllık köprüden bile para vermeden geçemiyorum.

Katılıyorum hocam söylediklerinize bu zamana kadar hiç hastaneye gitmemiş biri olarak 2bin küsür borç çıktı 800 e düşürdüler.
Askerde olduğum süreyi bile eklemişler nasıl bir mallıktır ki askerde prim borcu devam ediyor.
Bunu sıfıra çekecem öyle böyle yada ödemeyecem.