freelance iş ilanları

Chip SDN'den Çalıyor!!!

14 Mesajlar 2.409 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Arkadaşlar ben hergün chip.com.tr yi shiftdelet.net'i takip ederim. Bu iki siteden en güncel olanı SDN'dir. Çünkü bütün teknoloji, sosyal medya vs. vs. haberlerini önce bu sitede görüyorum.

Aradan 2-3 gün geçiyor, chip.com.tr girdiğimde, 2 gün önce SDN'de yayınlanan konyu oradada görüyorum! Arkadaşlar bu bir değil iki değil. Chip hep böyle yapıyor. Resmen konuları SDN'den çalıyor.

Chip çok büyük bir teknoloji sitesi. Tamamen özgün olması, yazdığı yazılar sadece onda olması gerekirken o yazı yazacak bir konu bulmak için başka sitelere başvuruyor.

Birde arkadaşlar bazen SDN de Webrazzi'den çalıyor. Webrazzi de okuduğum bir yazıyı ertesi gün SDN de görebiliyorum.

Siz ne düşünyorsunuz bu konu hakkında arkadaşlar?

wmaraci
reklam

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
WMaracı hariç hiç bir sitenin fanatikcesine takipcisi değilim , ancak arada Chip'e ve SDN ye girerim , ikisnide seviyorum , burdan çıkarılan sonuç : yorum yok :D

1337

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
kralizasyon bu dev teknoloji sitelerin takip ettikleri kaynaklar var.. atiyorum bi cep telefonu cıktı ? bunu nerden haber alıyolar ? cep telefonu firmasının sitesinden yada varsa blog 'undan yada ne biliyim haber kaynağı işte..

Eee malum kaynak belirli bi yer oluncada yazılar birbirine benzer... Biri bugun yayınlar diğer ertesi gün.. bunun çalma ile alakası yok ki..

Oluştur bi rss kaynak dizinini (firmaların bloglarını sitelerini) sonra kendince yorumla analiz et.... Eee aynı kaynak bendede var ? bende yorumladım ? çalmış mı oldum ?
Atakan SafakCALiSKAN

kişi bu mesajı beğendi.

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14601
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)
Türkiye'deki (neredeyse) bütün ulusal televizyon kanalları Cihan Haber Ajansı'ndan haber alıp-işler ve yayınlar. Bu kanalların birbirinden çalıntı yaptığını göstermez.

Aynı şekilde bahsi geçen dergilerin de bir kısım haber/bilgi kaynağı aynı olabilir. Bunda garipsenecek yada "çalıntı" diye yorumlanacak bir durum yok.
Metin

kişi bu mesajı beğendi.

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
Nonloser 'in ilk cümlesi hariç diğerine katılıyorum.. CHA, IHA DHA vb haber ajanslarının haberlerini Ulusal televizyon kanalları malesef işleyemez.. Belirli ücret karşılığı işleyebilirler ancak.

Ama dediği gibi kaynak aynı yerden olunca birbirine benzemesi normal.

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14601
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)

sanalzade adlı üyeden alıntı

Nonloser 'in ilk cümlesi hariç diğerine katılıyorum.. CHA, IHA DHA vb haber ajanslarının haberlerini Ulusal televizyon kanalları malesef işleyemez.. Belirli ücret karşılığı işleyebilirler ancak.

Hangi kısmına katılmadın? Ben cihan.com.tr isimli siteyi rss den takip edip orda gördükleri haberi mi alıyorlar demişim? :)

• Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)

Nonloser adlı üyeden alıntı

Türkiye'deki (neredeyse) bütün ulusal televizyon kanalları Cihan Haber Ajansı'ndan haber alıp-işler ve yayınlar. Bu kanalların birbirinden çalıntı yaptığını göstermez.

buna katılmıyorum.. çünkü belirli ücret ile işlenir..birbirlerinden almazlar ajanslar kanallara haberleri gönderir.

• Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14601
  • Beğeniler 3060 / 3059
  • Ticaret 356, (%100)

sanalzade adlı üyeden alıntı

buna katılmıyorum.. çünkü belirli ücret ile işlenir..birbirlerinden almazlar ajanslar kanallara haberleri gönderir.

Aynı sözü tekrarlamışsın, aynı sözü tekrarlıyorum; mesajımda nasıl alındığına dair bir bilgi vermemişim. Sadece alınıyor demişim, yani ücretli yada ücretsiz şeklinde bir yorumum yok.

Ha dediğin tabiki doğru, aylık yada yıllık şeklinde abonelikleri oluyor. Fakat bu yorumu yaparken katılmadığım kısım şudur değil de ek olarak şöyle bişey var demen daha doğru olurdu.

• Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)

Ha dediğin tabiki doğru, aylık yada yıllık şeklinde abonelikleri oluyor. Fakat bu yorumu yaparken katılmadığım kısım şudur değil de ek olarak şöyle bişey var demen daha doğru olurdu.

Haklısınız :)

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

Aynı şekilde bahsi geçen dergilerin de bir kısım haber/bilgi kaynağı aynı olabilir. Bunda garipsenecek yada "çalıntı" diye yorumlanacak bir durum yok.

Aslında bende öyle düşünüyordum başlarda, bu sitelerinde bir kaynağı vardır elbet diyordum ama sonra "yok canım zaten bu siteler başlı başına bir kaynak" diye düşünmeye başlayınca aklıma direk "çalma" geldi :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al