wmaraci reklam

Pretty Link Lite Eklentisi Silinmiyor

8 Mesajlar 911 Okunma
wmaraci reklam

pantegra pantegra wikioyun.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Wordpress yüklü sitemde yer alan Pretty Link Lite isimli eklentiyi silmek istediğimde, pasifleştirmek istediğimde bilumum kullanmak istemediğim zaman site boş sayfa olarak açılmıyor. Yönetim paneli de dahil olmak üzere hiç bir sayfaya girilmiyor. Peki bu sorunla neler yaptığımda karşılaşıyorum?

- WP-Admin Eklentiler sayfasından "Etkisizleştir" dediğim zaman. Bu şekilde yaptığımda siteyi geri getirebilmek için Phpmyadmin wp_options dan eklentiyi a:1:{i:15;s:27:"pretty-link/pretty-link.php";} komutuyla etkinleştiriyorum ve tekrar site açılır duruma geliyor.
- FTP'den Plugins klasöründe yer alan pretty-link klasörünü sildiğim zaman. Site yine açılmıyor. Geri getirmek için manuel olarak eklentiyi indirip ftpden yüklüyorum ve site açılır duruma geliyor.
- FTP'den Plugings klasöründe yer alan pretty-link klasörünün adının değiştirdiğim zaman site yine açılmıyor. Adını eski haline getirdiğimde site yine açılır vaziyete geliyor.

Bir türlü silemedim lanet olasıca eklentiyi. Hangi yol kaldı silmek için açıkçası hiçbir fikrim yok. Bana yardım edebilecek birisi var mı acaba?

wmaraci
reklam

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)
Eklenti sürümü güncel sürüm müdür?
pantegra

kişi bu mesajı beğendi.

fmoyuncusu.com

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba

wordpress i pek bilmem ama mantık şu veritabanında modul için bir kayıt satırı varsa onu silmeyi dene önce veritabanında birşey yoksa

header ve footer kısımlarında
o klasöre yönlendirilmiş olan satırları sil çalışması lazım
pantegra

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

mert47 adlı üyeden alıntı

Eklenti sürümü güncel sürüm müdür?

Evet güncel. Hatta eski sürümlerden birkaçı ile değiştirip de denedim sürümle alakalı olabilir diye fakat nafile.

Ek Olarak:

kralsoft adlı üyeden alıntı

merhaba

wordpress i pek bilmem ama mantık şu veritabanında modul için bir kayıt satırı varsa onu silmeyi dene önce veritabanında birşey yoksa

header ve footer kısımlarında
o klasöre yönlendirilmiş olan satırları sil çalışması lazım

Header ve footerda ya da herhangi bir dosyada bu eklenti için eklenmiş herhangi bir kod yok. Sorun büyük ihtimalle veritabanında yer alan eklentinin bağlı olduğu bir yer fakat neresidir bilemiyorum açıkçası
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)

pantegra adlı üyeden alıntı

Evet güncel. Hatta eski sürümlerden birkaçı ile değiştirip de denedim sürümle alakalı olabilir diye fakat nafile.

Hocam bir ilgisi olmayabilir ancak bir de şöyle deneyin;

Temayı wordpress orijinal temasına getirin. Öyle kaldırmayı deneyin. Eğer kaldırırsa tekrar eski temanıza geçin.
pantegra

kişi bu mesajı beğendi.

fmoyuncusu.com

• Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

mert47 adlı üyeden alıntı

Hocam bir ilgisi olmayabilir ancak bir de şöyle deneyin;

Temayı wordpress orijinal temasına getirin. Öyle kaldırmayı deneyin. Eğer kaldırırsa tekrar eski temanıza geçin.

:) Bu şekilde de denedim fakat yine bana mısın demiyor. Ne kadar pislik bir eklentiymiş böyle.
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
mert arkadasa katılıyorum temanızda zaralı kod vardır sanırım yoksa böyle birsey mümkün degil okadar hata duymusulgum var bu ilk 1.sırayı aldı ftpden sildiginizdede yapıyorsa temayla uyumsuzluk içindedir..

bensize bir soru sorayım peki bu eklenti ne işe yarıyor yılardır aradıgım eklenti olabilirmi acaba örnegin aradıgım su wordpress sitemde paylasımlarımın içinde link yani benim belirledigim kelimeler gecince paylasımda ona kendiliginden link ekleyen ekletimi bu
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

işte buu

• Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Manager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

KadirHameş adlı üyeden alıntı

mert arkadasa katılıyorum temanızda zaralı kod vardır sanırım yoksa böyle birsey mümkün degil okadar hata duymusulgum var bu ilk 1.sırayı aldı ftpden sildiginizdede yapıyorsa temayla uyumsuzluk içindedir..

bensize bir soru sorayım peki bu eklenti ne işe yarıyor yılardır aradıgım eklenti olabilirmi acaba örnegin aradıgım su wordpress sitemde paylasımlarımın içinde link yani benim belirledigim kelimeler gecince paylasımda ona kendiliginden link ekleyen ekletimi bu

Maalesef tema ile alakalı bir problem değil wordpressin kendi temalarını da kullanmama rağmen yine de etkisizleştirilmiyor.

Bu eklentinin amacı şöyledir. X bir firmanın size verdiği bir affiliate adres kodunu siteniz.com/bilmem-ne-urunu şeklinde yaparak maskeliyorsunuz. Ayrıca otomatik değil kendiniz tek tek yapmanız gerekiyor urlleri bu şekilde. Url kısaltma servisinin kendi sitenizde olan bir versiyonu diyelim kısaca.
mert47 KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al