lostyazilim

AdBlock Artık Her Reklamı Engellemeyecek!

22 Mesajlar 3.393 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Googlenin umurunda bile değildir bu eklenti açık açık buraya yazıyorum :) ekstra olarak adblock kaldırsalar bile piyasadaki %90 virüs programı reklamları engelleyebiliyor ve firefox'da reklam engelleme eklentisi bulunacağından chrome kullanıcı kaybı yaşayabilir kaldırması durumunda.

wmaraci
reklam

Eksi35 Eksi35 İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Expert.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 14, (%100)
AdBlock adı açıklanmayan bir şirket tarafından satın alındı. Dış kaynaklarda Google'ın satın aldığı konuşuluyor.

Öte yandan ben her ne kadar Google'ın satın almadığını düşünsem de Adblock kullanıcıları adına seviniyorum. Tarayıcı geçmişleri ve kişisel bilgileri kaç milyar dolara satıldı acaba? 40 milyon adblock kullanıcısı bilgileri reklamverenlerin bu tip kullanıcıları tanıması açısından çok değerli.

Üstelik adblock kişisel bilgileri sakladığını açıkça belirtmesine rağmen, iki reklam görmemek için beleşçilik yapan kullanıcılar bu durumu görmezden geldi.

Adblock kullanıcıları için gelişmenin özeti: yağmurdan kaçarken doluya tutulmak...

Çok mutluyum.

Edit: bu arada yayıncılar da sevinmesin. adamlar white list diye bir şey ortaya çıkarmışlar yalnızca para veren yayıncıların reklamları kullanıcılara gösterilebilecek. Yani büyük bir reklam şirketinin yayıncılarına bu da kesinti olarak dönecektir.

ertugrul ertugrul webwebi.net Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İşletme yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 1330
  • Beğeniler 33 / 260
  • Ticaret 74, (%100)
Eksi35 eyvallah diyorum, çünkü diyecektim ki belirli reklamları açmak derken komisyon aldıklarını gösteriller zaten öyle diyorsun :)

Unyesil Unyesil Ordum.net'te Yayıncı :) Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Yayıncılığı
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad O** F**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 59 / 62
  • Ticaret 2, (%100)
Büyük kitleye erişen siteler gelirlerini korumak için uygulamayı aktif kullananları "UYARMASI" gerekli. Sonuçta çöp olmayan siteler hayatta kalmak için gelir elde etmek zorundalar...
nuktoprak

kişi bu mesajı beğendi.

Bildirim ve AdMob özellikli Android uygulama sadece 50 TL! - Örnek Uygulama: "Ordum Mobil"
wmaraci
wmaraci

westlife westlife Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 29 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
AdBlock, bir web sayfasında ne kadar div, span, tag vb. element varsa A'dan Z'ye engelleme özelliğine sahip bir eklenti, zaten var olma amacıda bu. Şahsen bu haberin uydurma olduğunu düşünüyorum, kaynak AdBlock'un kendisi bile olsa ücretli olmadıktan sonra her reklamı engellemeyecek diye bir şey söz konusu olamaz. Dediğim gibi sadece reklamları engellese neyse, istersen bütün sayfayı devredışı bırakabiliyorsun o eklentiyle, kaldı ki sadece bazı reklamlar engellenemeyecek, saçma...

muhendiss muhendiss tavsiyelazim.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1922
  • Beğeniler 52 / 360
  • Ticaret 54, (%100)
Ayrıca bu olay ile birlikte Adblock'un gizli bir şirkete satıldığı ortaya çıktı.

http://tavsiyelazim.com/adblock-gizli-bir-sirkete-satildi/

Benim bir teorim var :) Şirketi Google aldı ve reklamları düzenleyecek :D

Broon Broon Broon Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
benim derdim pop up ve ekranı kaplayan reklamlardı özellikle film sitesine giriyorsun 5 tane iddia sitesi açılıyor sinir olmaya başladığımdan kullanıyordum. Bunları engellese yeter bana

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6008
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)

westlife adlı üyeden alıntı

Şahsen bu haberin uydurma olduğunu düşünüyorum, kaynak AdBlock'un kendisi bile olsa ücretli olmadıktan sonra her reklamı engellemeyecek diye bir şey söz konusu olamaz. Dediğim gibi sadece reklamları engellese neyse, istersen bütün sayfayı devredışı bırakabiliyorsun o eklentiyle, kaldı ki sadece bazı reklamlar engellenemeyecek, saçma...

AdBlock aktifken google arama sonuçları ve engellenmeyen reklamları:

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

westlife westlife Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 29 / 131
  • Ticaret 0, (%0)

Psycho adlı üyeden alıntı

AdBlock aktifken google arama sonuçları ve engellenmeyen reklamları:

Ek olarak, AdBlock resmi sitesi: https://getadblock.com/

https://adblockplus.org/ değil :) Söz konusu haber bu siteden yapılmış. İnandırıcı olmadığı belliydi...

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6008
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)

Bunu yaparken gerçek arama sonuçlarını da engelliyorsun. Bir aşağıya doğru bak :)

Ayrıca bilgili kullanıcı her zaman reklamları engellemesini bilir. Başka eklenti veya program kullanır, kendi eklenti yazar vs. Burada amaç genel kullanıcıya ulaşmaktır ki bu şekilde yüzde 80'ine ulaşırsın. Asıl önemli olan budur.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al