cilekworkshop adlı üyeden alıntı

Alexa değerim şuan 479,963 . Çalıştığımız sektörde rakiplerim 1 - 7 milyon arası .. Gel gör ki ben en önemli anahtar kelimem de 9.sayfada yer alıyorken rakibim 2. sayfada hatta 1. sayfada yer alıyor.Rakibimin alexa değeri 1,625,000 lerde ve şöyle birşey var daha önce adamlar sıralamalarda hiç yoktu çok geridelerdi benim gibi 2 3 ay boyunca ADWORDS reklamında 1. sırada yer aldılar ve siteleri uçuşa geçti. ADWORDS ün seo ya katkısı olmadığını söyliyeceksiniz belkide ama benim dilim yandı bu konuda fikrimi kimse değiştiremez gözlerimle şahit oldum.

adamlar 1. hafta reklam vermeye basladıgında ilk 10 da yoktular
2. hafta reklam verdiler ilk 10 a girdiler
3.hafta ilk 5
4 , 5 derken adamlar bi bakmışın 1. sayfada ...

Hiç bir şekilde seo çalışması yapılmamış bir site .. Anlayamıyorum anlam veremiyorum ..

Artık patlayim dedim :)

yazdıklarınızdan sitem ediginiz belli lakin adwords zaten belli baslı bir kriter ver bir aylık önü acık reklam yani tekrar reklam verebilirim süsü ver bak keyfine zaten hit belirlemiyormu herseyi önemli sitelerin hangisi bizim kadar seo kriterlerine dikat ediyorki veya banlanan site gördünüzmü hic göremessiniz cünki adamların seoyla işi yok hit zaten akıyor belirlibir kitlesi var saygılarımla