wmaraci reklam

Sık Yapılan Seo Hataları

20 Mesajlar 1.881 Okunma
smmexpress

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Bugüne kadar yaptığım hatalardan çıkardığım dersleri buraya yazıyorum. Sizlerin de bu konuda bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum. Böylece hepimiz bir şeyler öğrenmiş oluruz.

1. Yorum-profil backlink

Bunların belli belirsiz etkileri var. Faydası az (VEYA YOK), çok kasınca siteye ceza aldırma riski var. Bu nedenle bu işlerle vakit harcamamak lazım.

2. Alexa

Alexa değerini fazla önemsememek lazım. Manipule edilebiliyor çünkü. Kaliteli sitelerin Alexaları iyi ama Alexa değeri iyi olan bir çok saçma site de var.

3. İçerik

İnternette var olan bir içeriği derleyip toplayıp yeni kelimelerle makale yazarsanız, bir yere varamazsınız. İçerik özgün olsa da "benzersiz" olmayınca yükselemiyorsunuz. Hele de makaleleri başkasına yazdırdıysanız başarı şansınız daha da düşüyor.

4. Aynı İP ler

Aynı ip de 3 sitem vardı a sitesinden b ve c ye footer verdim sıralamadan uçup gittiler. Bunun yerine başkaları ile takas yapmak lazım.

5. Sosyal Medya

İlle de sosyal medya desteği şart değil. Bazı sektörlerde sosyal medyadan neredeyse hiç gelmiyor. Bazı sektörlerde ise olmazsa olmaz.

6. Anahtar kelime

İçerik iyiyse anahtar kelimeden sonuç alıyorsunuz, değilse...

7. Footer link

Paket almak (hepsi sizin kategorinizde ise o başka) veya alakasız sitelerden almak can yakabilir. Abartıldığı kadar etkisi kalmadı zaten.

8. Kelime zorluğu

Bunu sorgulamadan site açanın vay haline !

9. Güncellik

24 yazı girip bıraktığım site ile yüzlerce içerik girdiğim, güncel tutmaya çalıştığım sitenin hitleri yakın olunca içerik faydalı olmayınca güncelliğin alexa değeri dışında bir etkisi olmadığın gördüm.

Sizlerin de görüşlerinizi paylaşmanızı istiyorum. Rahatlıkla eleştiri de yapabilirsiniz.
sefagedik radyotelekom wonderkid

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
reklam

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı çalışmaları bende yapıyorum.Dediğiniz gibi bildiğim halde aynı ip üzerindeki diğer sitelerimden kendime link verdim.Onlara şimdi 5 farklı ip alıcam ve onlardan gelen linklerle uçuşa geçicem.

Bunların yanısıra ben dizin sitelerini ve imleme sitelerini öneriyorum.Bu sitelerin sitemize desteği oldukça iyidir.
hepyasemin

kişi bu mesajı beğendi.

Doxan9 Doxan9 Yok Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)
......

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Seonun bence en sık yapılan hatalarından birisi de aceleci hamleler yapılması. Hızlı yükseliş için girilen pek çok iş aslında zamana yayılan çalışmalar ile yavaş yavaş yapılsa daha olumlu sonuçlar alınacağı düşüncesindeyim.
hepyasemin

kişi bu mesajı beğendi.

Sosyal olan her şey.
wmaraci
wmaraci

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Seonun bence en sık yapılan hatalarından birisi de aceleci hamleler yapılması. Hızlı yükseliş için girilen pek çok iş aslında zamana yayılan çalışmalar ile yavaş yavaş yapılsa daha olumlu sonuçlar alınacağı düşüncesindeyim.

bu nedenle bile bile yanlış işler yapıyoruz

Şimdi tövbe zamanı..

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

hepyasemin adlı üyeden alıntı

bu nedenle bile bile yanlış işler yapıyoruz

Aynen öyle hocam

Sosyal olan her şey.

wonderkid wonderkid WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo Executive
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Y**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 31 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Konu çok güzel düşünülüp açılmış bende Alexa'ya birşeyler ekleyeyim eski google mühendislerinden birine de bizzat sorma şansı buldum Alexa'yı dediğiniz gibi çok önemseniyor ama önemli bir platform değil.

Anca sitenin kalitesi hakkında bazı fikirler verebilir yoksa kendi sitemden örnek verirsem Alexa sıralamasında 3binlerdeyim rakibim 55 binlerde ama kendisi birçok kelimede benden fazlasıyla önde.

cilekworkshop cilekworkshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Organizasyon Şirketi Sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Ş**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 5 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Alexa değerim şuan 479,963 . Çalıştığımız sektörde rakiplerim 1 - 7 milyon arası .. Gel gör ki ben en önemli anahtar kelimem de 9.sayfada yer alıyorken rakibim 2. sayfada hatta 1. sayfada yer alıyor.Rakibimin alexa değeri 1,625,000 lerde ve şöyle birşey var daha önce adamlar sıralamalarda hiç yoktu çok geridelerdi benim gibi 2 3 ay boyunca ADWORDS reklamında 1. sırada yer aldılar ve siteleri uçuşa geçti. ADWORDS ün seo ya katkısı olmadığını söyliyeceksiniz belkide ama benim dilim yandı bu konuda fikrimi kimse değiştiremez gözlerimle şahit oldum.

adamlar 1. hafta reklam vermeye basladıgında ilk 10 da yoktular
2. hafta reklam verdiler ilk 10 a girdiler
3.hafta ilk 5
4 , 5 derken adamlar bi bakmışın 1. sayfada ...

Hiç bir şekilde seo çalışması yapılmamış bir site .. Anlayamıyorum anlam veremiyorum ..

Artık patlayim dedim :)

Kişiye Özel Parti Organizasyonları

www.cilekworkshop.com

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)

cilekworkshop adlı üyeden alıntı

Alexa değerim şuan 479,963 . Çalıştığımız sektörde rakiplerim 1 - 7 milyon arası .. Gel gör ki ben en önemli anahtar kelimem de 9.sayfada yer alıyorken rakibim 2. sayfada hatta 1. sayfada yer alıyor.Rakibimin alexa değeri 1,625,000 lerde ve şöyle birşey var daha önce adamlar sıralamalarda hiç yoktu çok geridelerdi benim gibi 2 3 ay boyunca ADWORDS reklamında 1. sırada yer aldılar ve siteleri uçuşa geçti. ADWORDS ün seo ya katkısı olmadığını söyliyeceksiniz belkide ama benim dilim yandı bu konuda fikrimi kimse değiştiremez gözlerimle şahit oldum.

adamlar 1. hafta reklam vermeye basladıgında ilk 10 da yoktular
2. hafta reklam verdiler ilk 10 a girdiler
3.hafta ilk 5
4 , 5 derken adamlar bi bakmışın 1. sayfada ...

Hiç bir şekilde seo çalışması yapılmamış bir site .. Anlayamıyorum anlam veremiyorum ..

Artık patlayim dedim :)

yazdıklarınızdan sitem ediginiz belli lakin adwords zaten belli baslı bir kriter ver bir aylık önü acık reklam yani tekrar reklam verebilirim süsü ver bak keyfine zaten hit belirlemiyormu herseyi önemli sitelerin hangisi bizim kadar seo kriterlerine dikat ediyorki veya banlanan site gördünüzmü hic göremessiniz cünki adamların seoyla işi yok hit zaten akıyor belirlibir kitlesi var saygılarımla

işte buu

cilekworkshop cilekworkshop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Organizasyon Şirketi Sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Ş**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 5 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

KadirHameş adlı üyeden alıntı

yazdıklarınızdan sitem ediginiz belli lakin adwords zaten belli baslı bir kriter ver bir aylık önü acık reklam yani tekrar reklam verebilirim süsü ver bak keyfine zaten hit belirlemiyormu herseyi önemli sitelerin hangisi bizim kadar seo kriterlerine dikat ediyorki veya banlanan site gördünüzmü hic göremessiniz cünki adamların seoyla işi yok hit zaten akıyor belirlibir kitlesi var saygılarımla

Cevabınız için teşekkür ederim lakin şöyle bir husus var yaklaşık 1000 tllık reklam bende vermişimdir şu 6 aylık girişimimde .. Ama bana o kadar etkisi olmadı tamam iş aldığım doğrudur sitede de zaten resimleri mevcuttur ama benım için önemli olan tek bir anahtar kelimede ılk sırada olmak onuda başaramıyorum . Aldığım işler adwords kayıtlarına bakarak söyluyorum sadece 1 anahtar kelimeden gelenler . Rakibim siteyi kurmuş sıfır güncelleme sıfır seo çalışması sıfır sıfır sıfır ..... Sonuç ? Rakip 1. sayfada :)

Nese onlarda bu yazımı okursa tebrik ediyorum onlarıda ...
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

Kişiye Özel Parti Organizasyonları

www.cilekworkshop.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al