wmaraci reklam
lidertakipci

Windows mu Mac mi? (anket)

15 Mesajlar 1.959 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

seoakcy seoakcy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 27.05.2015
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek HackMORE
    • Konum Eskişehir
    • Ad Soyad S** A**
    • Mesajlar 863
    • Beğeniler 0 / 123
    • Ticaret 0, (%0)
    Merhaba arkadaşlar,

Daha önce birçok konu üzerinde araştırmalar yaptım ama son 2 aydır bu konu beni yedi bitirdi. Taksit ile bilgisayar alacağım fakat Windows almaktan sıkıldım artık. Geçen sene masaüstü bilgisayarımı satıp EXPER laptop aldım. Şuan kullanılamayacak kadar yavaş!

Konuya gelecek olursak. Siz olsaydınız hangisini, neden alırdınız?

wmaraci
    reklam

Restlesstr Restlesstr http://www.grafikmen.com/ Kullanıcı
    • Üyelik 28.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Memur
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad F** K**
    • Mesajlar 554
    • Beğeniler 41 / 107
    • Ticaret 13, (%100)
    Kısa bir süre önce Lenovo aldım hocam memnunum ama keşke mac alsaydım diyorum. Sebeblerine gelirsek müşteri memnuniyetini ön planda tutmaları ve piyasasının hiç düşmemesi.

www.grafikmen.com | Grafik deposu.

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
    • Üyelik 13.04.2012
    • Yaş/Cinsiyet 47 / E
    • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad S** E**
    • Mesajlar 972
    • Beğeniler 134 / 216
    • Ticaret 20, (%100)
    Eski bilgisayarınıza Linux kurun. Ne Windows ne de Mac için bir sürü masrafa girmeyin.

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
    • Üyelik 22.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek --
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad E** B**
    • Mesajlar 2908
    • Beğeniler 716 / 715
    • Ticaret 8, (%100)
    Şuanda Windows bilgisayar kullanıyorum değiştireceğim zaman kesinlikle Mac alacağım.

wmaraci
    wmaraci

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
    • Üyelik 14.05.2011
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Mobilya Dekorasyon
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 1305
    • Beğeniler 148 / 341
    • Ticaret 33, (%100)
    İkisinide kullanıyorum. Şöyle bir şey var, Windows'ta daha hızlı çalışıyorum, yani belki Windows!u yıllardan beri kullandığım içindir ama onda daha seri iş yapıyorum. Mac cihazlar performans açısından iyi, donma vs. yok. Anti virüs programı yükleminize gerek yok. Çizim ağırlıklı programlara daha fazla desteği var. Ne amaçla kullanacağınıza göre tercih edebilirsiniz. Sadece internete girip word/excel kullanacak bir kullanıcı Windows alması daha mantıklı.
    xFeyz

kişi bu mesajı beğendi.

"...bir daha gel, gel samsundan..."

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 12.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad A** B**
    • Mesajlar 1457
    • Beğeniler 846 / 453
    • Ticaret 14, (%100)
    macin fiyatı 4 bin tl 4bin tlye windows 10 lu bir cihaz alıp kastığını gören var mı ? ve seçeneklere Linux dağıtımlarını eklerseniz sevinirim

• Üyelik 27.05.2015
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek HackMORE
    • Konum Eskişehir
    • Ad Soyad S** A**
    • Mesajlar 863
    • Beğeniler 0 / 123
    • Ticaret 0, (%0)

Restlesstr adlı üyeden alıntı

Kısa bir süre önce Lenovo aldım hocam memnunum ama keşke mac alsaydım diyorum. Sebeblerine gelirsek müşteri memnuniyetini ön planda tutmaları ve piyasasının hiç düşmemesi.

Bende bu özelliğini seviyorum. Pahalı bir ürün ama dediğin gibi piyasasından ziyade yazılmı ve donanım uyumlu.

erkolay adlı üyeden alıntı

Eski bilgisayarınıza Linux kurun. Ne Windows ne de Mac için bir sürü masrafa girmeyin.

bu şekildeki bir bilgisayarın donanımlarının kaldırılacağını pek sanmıyorum hocam.

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Şuanda Windows bilgisayar kullanıyorum değiştireceğim zaman kesinlikle Mac alacağım.

Neden, yani neden MAC alacağını yazar mısın?

anilgzl adlı üyeden alıntı

İkisinide kullanıyorum. Şöyle bir şey var, Windows'ta daha hızlı çalışıyorum, yani belki Windows!u yıllardan beri kullandığım içindir ama onda daha seri iş yapıyorum. Mac cihazlar performans açısından iyi, donma vs. yok. Anti virüs programı yükleminize gerek yok. Çizim ağırlıklı programlara daha fazla desteği var. Ne amaçla kullanacağınıza göre tercih edebilirsiniz. Sadece internete girip word/excel kullanacak bir kullanıcı Windows alması daha mantıklı.

Açıkçası benim çizim programlarım ile alakam yok şuan. Editörlük işlerini yapıyorum. Yani Office ve Photoshop kullanıyorum ama şuan sadece Word kullanıyorum çünkü diğerlerini kaldırmıyor. Windows özellikleri Mac fiyatına çok iyi bir şekilde yükseltilebilir. Ama şöyle bir gerçek var maalesef bunu artık kabullenmeliyiz. Adamlar yapıyorlar. Apple'ın macbook bilgisayarının şarjı tam 12 saat gidiyor. Aynı fiyata aldığın Windows 1 saat anca dayanır diye tahmin ediyorum. Ama bu alanda Microsoft'un yeni tanıttığı Surface Book oldukça iddialı bir çıkış yapacak gibi duruyor. Üstelik bahsi geçen bilgisayar Macbook'tan daha iyi olacakmış.

AzX66 adlı üyeden alıntı

macin fiyatı 4 bin tl 4bin tlye windows 10 lu bir cihaz alıp kastığını gören var mı ? ve seçeneklere Linux dağıtımlarını eklerseniz sevinirim

Windows özellikleri Mac fiyatına çok iyi bir şekilde yükseltilebilir. Ama şöyle bir gerçek var maalesef bunu artık kabullenmeliyiz. Adamlar yapıyorlar. Apple'ın macbook bilgisayarının şarjı tam 12 saat gidiyor. Aynı fiyata aldığın Windows 1 saat anca dayanır diye tahmin ediyorum. Ama bu alanda Microsoft'un yeni tanıttığı Surface Book oldukça iddialı bir çıkış yapacak gibi duruyor. Üstelik bahsi geçen bilgisayar Macbook'tan daha iyi olacakmış.

• Üyelik 22.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek --
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad E** B**
    • Mesajlar 2908
    • Beğeniler 716 / 715
    • Ticaret 8, (%100)

seoakcy adlı üyeden alıntı

Neden, yani neden MAC alacağını yazar mısın?

Şuanda telefon olarak iPhone 5 kullanıyorum çok efsane bir cihaz teknoloji mağazalarında Macleri kullandım çok iyi cihazlar üzerindeki mac os dan dan istiyorum ama Apple kalitesi var o cihazda.

• Üyelik 27.05.2015
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek HackMORE
    • Konum Eskişehir
    • Ad Soyad S** A**
    • Mesajlar 863
    • Beğeniler 0 / 123
    • Ticaret 0, (%0)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Şuanda telefon olarak iPhone 5 kullanıyorum çok efsane bir cihaz teknoloji mağazalarında Macleri kullandım çok iyi cihazlar üzerindeki mac os dan dan istiyorum ama Apple kalitesi var o cihazda.

Android fanatikliği diye birşey yok. Varsada duyulacak kadar iyi topluluk yaratmışlar :D Apple fanlığı, sıra beklemesi bu yüzden var. Arkadaşlar ilk dokunmatik telefonu Apple yaptı, ilk parmak izini onlar yaptı. En önemlisi ilk bilgisayarı onlar yaptı :)

• Üyelik 22.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek --
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad E** B**
    • Mesajlar 2908
    • Beğeniler 716 / 715
    • Ticaret 8, (%100)

seoakcy adlı üyeden alıntı

Android fanatikliği diye birşey yok. Varsada duyulacak kadar iyi topluluk yaratmışlar :D Apple fanlığı, sıra beklemesi bu yüzden var. Arkadaşlar ilk dokunmatik telefonu Apple yaptı, ilk parmak izini onlar yaptı. En önemlisi ilk bilgisayarı onlar yaptı :)

https://www.apple.com/tr/mac/compare/results/?product1=macbook-air-13&product2=macbook-pro-retina-15

Şunlardan birini istiyorumda çok para yav :D Yada teknosada satılan şu model

http://www.teknosa.com/urunler/125032295/apple-md101tua-macbook-pro-notebook

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al