BigSEO adlı üyeden alıntı

Site tanıtımları kategorisini Google'un kötü göreceğini düşünmüyorum. Google'un botları insan değil bu kadar detaylı düşünemez. Bir de şöyle düşünebiliriz;
Ben Site Tanıtımları kategorisi açtım şunun sitesini beğendim kendi blogumda yazı yazıp paylaşmayı düşündüm ve paylaştım. Böyle bir düşünce de olabilir.
Aranızdaki ticareti bilmem ama kategori Site Tanıtımları diye Google bunu kötü görmez rahat olabilirsin. :)

Google'un botları insan değil bu kadar detaylı düşünemez.

Emin misiniz? :D

Google'ın bunu anlaması için insan gibi düşünmesine ihtiyaç yok. Eğer içi link dolu 'site tanıtımları' adında bir kategori varsa Google bunu reklam olarak değerlendirir. Yani parayla alınmış link.

Google'ın her dilde belirlediği jenerik kelimeler vardır. Buraya TIKLA gibi ;)

Aynı şekilde kategoriler içinde geçerlidir. Site Tanıtımları çok kullanılan jenerik bir ifadedir ve Google bunu çok rahat bir şekilde fark edebilir.

Saygılar

Ek Olarak:

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Aynısını söyledim, 8 yıldır bir çok haber sitesinin SEO'sunu yapan arkadaşada sattım yazı.

Üzülerek belirtmek isterim malesef Türkiye'de gerçekten ezbere iş yapmadan SEO'dan analayan kişi sayısı çok çok azdır.

Kategori ve tag kullanımı ve doğru şekilde kullanılması SEO açısından elzem derecede önemlidir.

Sizin sitenizle benim anahtar kelimem alakalı. Ama site tanıtımlarında çıkınca etki diyelim ki % 50 olsun.

Sıradan bir haber sitesinde ise İş Güvenliği ile ilgili bir kategoride aynı yazım çıksın. Etki % 50 olacaktır.

Sizdeki yazı 40 tl

Diğer sitedeki 20 tl.

Halbuki siz böyle jenerik ifade yerine kendi normal kategorilerinizde aynı yazıyı ekleseydiniz etki en az % 70-80 olurdu. Bana göre %100...

Bende çoğu kimse gibi düşünmeden atladım. Bu bana ders oldu tabi bundan sonra bende atlamayacağım. Ama inanın o kategoriyi bile sormayan arkadaşta benim gibi atlamıştır.

Saygılar