Orman hayvanlarına destek!

18 Mesajlar 1.625 Okunma
smmexpress

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

Backhoe adlı üyeden alıntı

Muratın profilinde geçmiş paylaşımlardaki belediyelerin hallerini görebilirsin.
Sözde her gün muratın ziyaret ettiği yerlere sözde her gün "veteriner,mama vs." taşıyorlar.
Reklamını yaparken "Cennet" gibi gösteriyorlar ama işte fotoğraflar ve durum ortada.
Bu da muratın elinden geleni yaptığı hali yani,sen düşün gerisini :)
Bizim toplumumuz bu konuda zor bilinçlenir hafızaları toplu silmek lazım,bizde durum şu "köpek olan yere melek girmez" köpek girsinde varsın melek girmesin onun kendisi melek zaten :)

Keşke taşısalar ama nerede... Sadece amaç reklam.. Başka hiçbir şey değil... Hayvanları çoğu zaman zehirliyorlar... Dediğiniz çok doğru.. Bu zihniyet değişmedikten sonra çok zor..
Backhoe

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Backhoe Backhoe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

Keşke taşısalar ama nerede... Sadece amaç reklam.. Başka hiçbir şey değil... Hayvanları çoğu zaman zehirliyorlar... Dediğiniz çok doğru.. Bu zihniyet değişmedikten sonra çok zor..

Bu saatten sonra değişeceğini sanmıyorum ancak biz değiştirebiliriz bu zihniyeti.
Hayvansever insanlar değiştirebilir bunu.

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)
Bende bir Terrier ve muhabbet kuşu sahibi olarak gönülden destekliyorum çalışmaları.IBAN numaralarını not aldım.Küçük büyük ne olursa ilk fırsatta göndermeye çalışacağım.
Backhoe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)

Mehmet_TÜRK adlı üyeden alıntı

Bende bir Terrier ve muhabbet kuşu sahibi olarak gönülden destekliyorum çalışmaları.IBAN numaralarını not aldım.Küçük büyük ne olursa ilk fırsatta göndermeye çalışacağım.

Çok teşekkür ediyorum,hem bu konuda olan düşünceniz için hem de duyarlılığınız için :)

Ek Olarak: Manevi olarak destek olmak isteyen ve beslemelerde yardımcı olmak isteyen arkadaşlarda Murat arkadaşımıza ulaşabilir.

Ek Olarak: Arada sırada yuva ve ulaşım desteği de lazım oluyor bu gibi destekler için de murata ulaşabilirsiniz.
MehmetTURK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Herkes elinden geldiğince yardım etmeli..
Backhoe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

Herkes elinden geldiğince yardım etmeli..

Haklısınız,murat arkadaşımızın desteksiz olarak yapabilecekleri sınırlı kalabilir.
ancak ne kadar destek olursa o kadar can hayata tutunur.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bölgeyi çok iyi biliyorum 15 yıl Uydukentte oturdum, yine yakınım ailem orada. Binlerce köpek orada ölüme terkedilmiş durumda. Baraja gittiğimizde bir şeyler ayarlayıp götürüyoruz kendimizce kasaptan artık et kemik, fırından ekmek yemek falan ama facebook sayfasında yazdıklarına bakılırsa bizim yaptığımız da yanlışmış. Biz ağaçların arasında ki klübelerin giriş kısmına, yol kenarına ve araziye döküyorduk götürdüklerimizi. Hem ne bulursak yemek diye götürmek hem de ulu orta nereye bulursak bu yemekleri dökmek doğru değilmiş öğrenmiş oldum.

İnsanlığın, belediyelerin gerçek yüzü işte orası. Gönüllüler olduğu halde bunca emek sarfeden onlarca kişi olduğu halde orada köpekler açlıktan ölüyor. Gidip o halde onları görmeyen buradan okumakla fotoğraflara bakmakla da anlayamaz. Bir yer düşünün ki kilometrelerce gidiyorsunuz yol sağlı sollu hatta asfaltın üstü arazi her taraf köpeklerle dolu. Ne yemek bulacakları bir alan var ne ilgilenen var.

Orada gerçekten desteğe ihtiyaç var, bir kaç kişinin bir kaç küçük gönüllü grubunun çabasıyla düzeltilecek şeyler değil bunlar. Abartısız binlerce köpek var orada. Maddi manevi nasıl destek olabilirsek olalım, arkadaşla irtibata geçip hiç bir şey yapamıyorsak bile bi tebrik edelim teşekkür edelim. Blogger arkadaşlar sayfalarında durumu paylaşarak da destek olabilirler, banner çalışması ile de gruba insanları yönlendirebiliriz.

Burada paylaşan arkadaşa da ayrıca teşekkürler.
Backhoe

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 363 / 255
  • Ticaret 13, (%92)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bölgeyi çok iyi biliyorum 15 yıl Uydukentte oturdum, yine yakınım ailem orada. Binlerce köpek orada ölüme terkedilmiş durumda. Baraja gittiğimizde bir şeyler ayarlayıp götürüyoruz kendimizce kasaptan artık et kemik, fırından ekmek yemek falan ama facebook sayfasında yazdıklarına bakılırsa bizim yaptığımız da yanlışmış. Biz ağaçların arasında ki klübelerin giriş kısmına, yol kenarına ve araziye döküyorduk götürdüklerimizi. Hem ne bulursak yemek diye götürmek hem de ulu orta nereye bulursak bu yemekleri dökmek doğru değilmiş öğrenmiş oldum.

İnsanlığın, belediyelerin gerçek yüzü işte orası. Gönüllüler olduğu halde bunca emek sarfeden onlarca kişi olduğu halde orada köpekler açlıktan ölüyor. Gidip o halde onları görmeyen buradan okumakla fotoğraflara bakmakla da anlayamaz. Bir yer düşünün ki kilometrelerce gidiyorsunuz yol sağlı sollu hatta asfaltın üstü arazi her taraf köpeklerle dolu. Ne yemek bulacakları bir alan var ne ilgilenen var.

Orada gerçekten desteğe ihtiyaç var, bir kaç kişinin bir kaç küçük gönüllü grubunun çabasıyla düzeltilecek şeyler değil bunlar. Abartısız binlerce köpek var orada. Maddi manevi nasıl destek olabilirsek olalım, arkadaşla irtibata geçip hiç bir şey yapamıyorsak bile bi tebrik edelim teşekkür edelim. Blogger arkadaşlar sayfalarında durumu paylaşarak da destek olabilirler, banner çalışması ile de gruba insanları yönlendirebiliriz.

Burada paylaşan arkadaşa da ayrıca teşekkürler.

Çok teşekkür ediyorum,bu müthiş destek yazısı için.
Oraları bilmeyen veya daha önce görmemiş bir insan önemsemeyebilir ancak durum vahim.
Her gidildiğinde yeni ölü bebekler ve yeni hastalar ile karşılaşılıyor.
Murat kardeşimiz tek başına yıllardır bu bölgeyi idare etmeye çalışıyor haftanın en az 4 günü orada ve şu sıralar haftanın her günü gidiyor.
Elinden geldiğini yapıyor ancak maddi ve manevi destek gerekiyor.
En azından maddi destek verilemeyecek durumda olan insanlarımız olabilir,en azından paylaşıp daha fazla kişiye buranın durumunu bildirmek bile yeterli olacaktır ve bir destek olacaktır.İnsanların bu kırsallardaki canların durumlarını görmesi bile bir +'dır.

Murat abimin şu 3 paylaşımı her şeyi açıklıyor ;

https://www.facebook.com/mcemyetkin/posts/743155775796243
https://www.facebook.com/mcemyetkin/posts/744042022374285
https://www.facebook.com/mcemyetkin/posts/744027739042380

Neredeyse her gün destek çağrısı yapıyor,maddi veya manevi ancak geri dönüşler çok az sanırım.
Biraz da olsa biz yardımcı olabilirsek en azından sırtındaki yükü hafifletmiş oluruz.

Ek Olarak: Destekleriniz bekleniyor.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al