Bu forumda görüyorum 100-150 tl ye seo yapan arkadasları ve ılk sayfa garanti gibi konular açıp duzunelerce pakaet satıyorlar bilgisiz sen ve senın gibi arkadaslara..Forum'dan banlanmayacagımı bılsem gidip o konuyu açan arkadası öyle bir madara edicem ki, bir daha bu tur ısleri yapmaya kımse cesaret edemıyecek ama gel gelelım forum kuralları işte susuyoruz..Olan konuya ip gibi dizilen garibanlara oluyor..Neyse ben sana bir örnek vereyim arkadasım.3-4 yıldır seo işindeyim ve ilk sırada gördügün o sporcu gıdaları satan siteler var ya, işte o sitelerin tümünün seo işini yapan benım. Protein tozu, kelimesinden tut gainer kelimesine, bcaa ya kadar ilk sırada o tüm siteler..Bugun benım o tür ticari sitelere yaptıgım seo işinden aldıgım ödeme en az kelime başı 1200-1500 tl ! .Düşün ? sadece tek kelime..Demek istedigim bu işler zahmetli ve zor , aynı zamanda sabır isteyen durumlar. Herseyi geçtim maliyet hesabı hep.3 kuruşa seo filan olmaz, olur yaparım diyen arkadas varsa eger, emin olun 2 backlink atıp paranızın uzerıne yatar, sonrada size hocam google guncellemeleri vs vs der işin içinden çıkar ilk sıraya getiremedigi zaman..Herkese tavsiyem şu dur, cebinizde paranız yoksa site filan açmayın arkadaslar. Siteyı 10 yasındaki yegenımde açar..Site demek proje demektir, siz projelerınıze baglı kalarak yatırımlarınızı devamlı seo olarak sitenıze dökmek zorundasınız..Unutmayın yatırım yapılmayan hiç bir işten para kazanılmaz