wmaraci reklam
lidertakipci

TUBİTAK Açıkladı: YERLİ OTOMOBİLİMİZ

49 Mesajlar 4.862 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

General Motors Epsilon diye Google'da aratırsanız tweetlerde ne denilmek istendiğini anlarsınız. Bkz. http://gmauthority.com/blog/gm/gm-platforms/epsilon/ Direkt bunlar söylüyorsa yalandır demek yerine araştırmak daha doğru sanki.

http://m.hurriyet.com.tr/milli-cadillac-30302310?_sgm_campaign=scn_a0041cc32a28a000&_sgm_source=30302310&_sgm_action=Click-Dynamic

Bende şu haberi okumanızı tavsiye ediyorum.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Hocam 100.000 TL lik arabadan 60 Bin Vergi alınıyor bu ülkede. Neyin zararı neyin karı. :D Ayrıca reno giderse gitsin. Arabamı yok piyasada. Eskiden olan arabalar şimdi yoklar. Piyasa az çalkalanır sonra yolunu bulur bir şekilde.

İşte bir umut kendimiz üretirsek 100 değil de 40 bine aynı araca belki sahip olabiliriz.

Piyasada araba var ama reno kapandı demek, yanında yüzlerce fabrikanı ufak tefek atölyeni batırdı gitti demek. İşler öyle basit yürümüyor. Amerikada benzeri yaşandı bir şehir iflas etti .

Araba tek parça değil ve tek bir fabrikada üretilmiyor, üretildiği ülkede onlarca parçasını üreten fabrikalar açtırıyor yüzbinlerce insana iş kaynağı oluyor.
selimcayir

kişi bu mesajı beğendi.

selimcayir selimcayir bilgirehberi.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vatman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 13, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

İşte bir umut kendimiz üretirsek 100 değil de 40 bine aynı araca belki sahip olabiliriz.

Piyasada araba var ama reno kapandı demek, yanında yüzlerce fabrikanı ufak tefek atölyeni batırdı gitti demek. İşler öyle basit yürümüyor. Amerikada benzeri yaşandı bir şehir iflas etti .

Araba tek parça değil ve tek bir fabrikada üretilmiyor, üretildiği ülkede onlarca parçasını üreten fabrikalar açtırıyor yüzbinlerce insana iş kaynağı oluyor.

Aynen öyle, katılmamak elde değil... Bknz. BMC...

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)
Burada kotu yorum yapan arkadaslar satisa ciktiginda ilk alacak olan arkadaslardir bosverin takmayin. 😊

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V
wmaraci
wmaraci

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)

MehmetTURK

kişi bu mesajı beğendi.

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
"Olmuşken güzel bir şey olsun, benzersiz olsun." diye düşünenlerdendim ben. Kasayı görünce zaten gün boyu dolandı, başka bir modelin benzeri demeyeceğim birebir kopyası olmuş. O bakımdan hayal kırıklığı ama "Yerli otomobil" diye cümleye başlamak bile güzel oluyor.

Ha şu da var; "Tip olarak bu arabaya en fazla ne verirdin Hakan?" 15.000 vermem açık söyleyeyim. 15.000'i gözden çıkartsam, sırf yerli diye bunu almam yani. Tip konusunda hiç beğenmedim.
MehmetTURK

kişi bu mesajı beğendi.

www.hakancolak.com

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Aracı motorunu denmek için araba kullanan tek ülke biziz galiba. Araçların aksamlarını test etmek oldukça kolay. Çeşitli test araçları ile hallede bilirainiz. Biz de tasarımcıyız kalıp tasarlarken ilk çekirdekleri yapak sonra dışına kasa yaptız diye bir kafa yok yani. Araba tsarlanırken her şeyi bitirilir gerekli testler solid edge solid works gibi programlarla anlz edilir. Adamlat motoru yaptıl diyorlar aferin size biz yemedik

cagdaskorkmaz.com.tr

EnoxHost EnoxHost Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developper
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 302
  • Beğeniler 83 / 93
  • Ticaret 15, (%93)

LikeSend adlı üyeden alıntı

89-90-91 yıllarından birinde sıfır doğanı 52 milyon liraya almıştık. Lahmacun 500 lira ya da 1000 liraydı . Yani sandığınız gibi şimdinin 15 bin lirası gibi ucuz paralara satılmadı o araçlar. 50 li yaşlara yakın üyelerimiz varsa o dönem ki değeriyle şimdiyi daha iyi kıyaslar sanırım.

ama yerli üretim hatta direk marka parası kaybetmeden yerli bir markayla ötvden falan arındırılmış herkesin sahip olabileceği fiyatlarla üretilip satılan araçlar ilaç gibi gelecektir.

Bu araçları da sunuş şekillerinin dışında takdir ediyorum, sıfırdan başlayamıyorsak üretilmiş başka bir aracın lisansını alıp yerli imkanlar ile üretelim geliştirelim. İran pejo sayesinde ikco markasına sahip oldu ortak mortak derken artık kendi motorunu üretir hale geldi.

Tutup yine Vestel senaryosunda ki gibi kendilerine yontar fedakarlık yapmazlarsa, yerli otoda vergi indirimi yerine ithal otomobillere ek vergi ile bunu satmaya çalışırlarsa da zerre desteklemem umarım bizi yanıltır ve halktan yana uygulama ile piyasaya sürerler. Biz de bu sayede ucuza otomobil sahibi olmuş oluruz ve gelecek için de otomobil işine girmiş oluruz.

52 Bin Lahmacun Fiyatına Araba, İlginç bir hesaplama . Gunumuz Şartları : Lahmacun 3 TL | 3*52.000: 156.000 TL yapıyor. İyi Para
Rekomedya denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

karincaserver adlı üyeden alıntı

52 Bin Lahmacun Fiyatına Araba, İlginç bir hesaplama . Gunumuz Şartları : Lahmacun 3 TL | 3*52.000: 156.000 TL yapıyor. İyi Para

Bu şekilde hesapta kullanılamaz belki ben sadece hatırladığım fiyatları yazmaya çalıştım.

Lahmacun endeksi diye bir şey yok yani :D ama var sayalım bi bakalım :D

Başka bir rakam daha mesela o dönem GOP Küçükköyde oturuyorduk merkezde minibüs son durakları kapımızın önüydü 250 bin lira kira ödüyorduk. Bir ev kirası 250 lahmacundu yani . Şimdinin 750 lirası eder, ama orası geliştiği için değerlenme yaşandı ev kiraları da 2-3 kat fazladır herhalde aynı noktada.

Söylemeye çalıştığım araçlar o dönem ucuz falan değildi yani şimdinin 15-20 bin lirası gibi düşük değerlerde satılmıyordu. Ciddi derecede yüksek paralara satılıyordu. O günlerde araç sahibi olacak yaştakiler daha iyi hatırlayacaktır, ben 85 liyim anca bu kadar hatırlayabiliyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al