lostyazilim

Çook Değişik,Müzik Dolu, Bir projem var !

4 Mesajlar 660 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

sokrates sokrates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster | Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 980
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 61, (%100)
Merhaba arkadaşlar; Başlamadan önce Projenin müzik dolu olduğunu ve 2 yıl evvel düşündüğündüğümü gerekli mecralardan fiyat bilgi süreç aldığımı ve bu projede yanımda olabilecek bir müzik sever 3 ''Ortak'' Bulduğum taktirde hayata geçireceğimi söylemek istiyorum. Elbette birçok kişinin kendi projesinede esinleneceğini tahmin ederekten birazda olsun fikir vermek adına katkı sağlayabileceğimi düşündüğümden sizlerle paylaşmak istiyorum.

1.Aşama
= Bu bir sosyal ortam olacak. Facebook içeriğindeki birçok özellik barınacak
Örneğin mesajlaşabilme , Video ve müzik içerikleri gönderebilme. Kişisel cafcaflı ve Müzik dolu profiller.

2.Aşama = Kişilerin profillerinin belirli bir alanında Tüm müzik enstrumanlarına yer verilecek örneğn Gitar ikonuna tıklandıgında Gitarın tüm çeşitleri ve tüm çıkardığı seslere ulaşabillinecek.

3.Aşama =Mesela bir Fatih düşünün Kendisi müzisyen ve hiçbir şekilde aranjman, Jingle Edit araçlarına aşinalığı yok kendisi yaptığı müziklere bir albüm yapmak istiyor yahut bestesine tek şarkılık bir jingle yapmak istiyor fakat buradaki ince bir ayrıntıyla artık arayışagirmesine gerek kalmayacaktır çünkü 2. aşamada bahsettiğim enstrumanları sırayla seçip şarkısında kullanmak istediği tonları belirleyebilecek ve ster hepsini ynı anda aynı notada play tuşuna bastığında dinleyebilecek istersede teker teker tonların esntrumanların seslerini inceleyebilecek.

4.Aşama = Fatih bestesinde kullanmak istediği enstrumanları ve tonalrını bir listede oluşturduktan sonra aynı zamanda şarkıyı söylemek istediği ritim gruplarınıda seçebilecek. Örneğin dıp tıs dıpdıp tıss 4x4 lük bir ritimse bunu seçecek. Fl stüdyo cubase gibi programlarla karıştırmayın çünkü bir edit programı değildir.

5.Aşama = Fatih gereken tüm ritim,enstruman,ton bilgilerini sayfasında görebileceği bir listeye toparlamıştır. İşin en güzel kısmı ise bu zevkin ve detaylarının kendisine bırakılmış olmasıdır. Sonrasında (LİSTENİZ TAMAMLANDI GÖNDERMEYE HAZIRMISINIZ ? SORUSUNA EVET Seçimiyle Karşısına bir forum gelecek. Forumda şu sorulara yer verilecek. ÖRNEK FORUMU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN Linkteki örnek sitede benim projelerimdendir. Ayrıca bu ksıım için enstruman başına fiyat belirleme olayıda yapabilriim tam olarak karar veremedim bu kısmı.

6. Aşama = Yaklaşık 25-30 Alanında uzman tanınmış ve Profesyonel Aranjör Müzisyen Vokalist ekibim bulunmakta. Forumu doldurduktan sonra Aynı zamanda isterse çalışmak istediği aranjörü aranjör profillerini inceleyerek seçebilecektir.

7.Aşama =Artık Fatih detayları doldurmuş enstrumanlarını seçmiş şarkısının bir pilot (amatör kayıtlı) demosunuda forumla beraber göndermiş ve heyecanlı bekleyiş başlamıştır. Bu forum bizzat site ceolarına yöneticilerine gönderilmektedir bizler forumu inceledikten sonra Kişinin iletişim bilgilerinden kendisine Bu işi xxx sürede 2.000 TL ye xxx kişiler ile xxx şeklinde size teslim edebiliriz ONAYLIYOR MUSUNUZ ?? ? kıvamında mail ve mesajları göndereceğiz Fatihi Onaylıyorum a tıkladıgında ödeme sayfasına girecek ve ödeme biçimlerinden uygun olanı seçerek ödemesini tamamlayacaktır.

8.Aşama Sipariş alınmıştır. Firma 2.000 TL yi Fatih'ten almıştır ve firma kasasında (Hesapta) muhafaza etmektedir (Havuz hesabı gibi düşünebilirsiniz) Fatih in yolladığı detaylar çalışmasını istediğimiz ekip personeline gönderilmiştir ve kendisine xxx günde tamamlanması gerektiği söylenmiştir. Personel (Aranjör) yaptığı işlemleri aşama aşama aktif işler sayfasından kaydetmektedir Fatih Gitar seçmişse aranjör personelimiz stüdyosunda gitarı canlı olarak çalacak yahut programlardan yardım alarak çalacaktır dğer enstrumanlarıda o kezza. Fatih profil sayfasında yapılan işlemleri detaylı olarak görecektir. Örn: Yaylı enstrumanlar hazırlanıyor,Tamamlandı, Mix Matering yapılıyor. Tamamlandı şeklinde

9.Aşama = Nihayet heyecanlı bekleyiş sona ermek üzeredir. Bir müzisyenin kendi eserinin şekillenmesini ve profesyonel bir yapıya sahip olabileceğini görmesi inanın bana birçok şeyin üzerinde gelecektir. Heyecan dolu dakikalar bu yüzdendir :)
Velhasıl Proje tamamlanmıştır Aranjör 1 adet demo oluşturmuştur ortalama 3 dklık bir şarkı alt yapısı ise 10 dakikası araya örneğin firma adı aranje varyumsa şarkının 10 saniyesinde bir aranjevaryum diyen bir kadının sesini duyulacaktır bu sayede kişi 30 saniyelik kayıdı hiçbiryerde kullanamayacaktır. Yalnızca onay sırasında karar vermesi için gönderilmektedir. Kişinin profilinden mesaj olarak ilettiğimiz bu demo yanında birde ONAYLIYORUM / düzeltme talep ediyorum. şeklinde 2 buton bulunmakta. Onaylıyorum a basarsa şarkının/Alt yapısının tamamı ve temizlenmiş nezih hali Fatih'in mailine + profil sayfasına Aranjevaryum logosu ile beraber iletilmektedir. Kişi bu alt yapıyı direkt olarak profilinde paylaşı pdiğer kullanıcılar ile bilgialışverişi yahut begenilerinede sunabilir daha sonra biryerde üzerine şarkıyı söyleyerek sitemizde Gold üye /Platin Üye taglarıyla paylaşımdada bulunabilir. Bizimle iş yapmış kişilerin profillerinde Gold diğer kullanıcılarda ise Gümüş üye Firmalarda ise VİP Üye yazacaktır. Bunuda söylemeyi unutmuşken ekliyeyim. Velhasıl onay ın ardından yapılan 2.000 TL lik ödemenin %70 yada 60 ı henüz karar veremedim ancak şuan için %70 düşünüyorum. %70 lik bir kısmı yani 1300 TL si aranjörün Profil hesabına gönderilecektir. Ne zaman isterse çekme talebi verilecek ve 24 saat içerisinde kendisine ödemesı yapılacaktır. kalan 600 TL ise tabiki siteye yani site kurucularına kalmaktadır. Fatih onayladıktan sonra aldıgı hizmeti değerlendirecek ve 5 üüzerinden yıldız puan verecektir + yorumunu paylaşacaktır. bu durum aranjör profiline olumlu sekilde yansıtılacaktır. hem referans sayısı artacak hemde yıldız puanı artacaktır bu sayede kişinin iş alma olanagı artacaktır. (Evet aynen bionluk vb. siteler gibi :)

10.Aşama = Fatih ya düzeltme talep ederse ? Bu defa tekrar düzeltilmesi istenen kısımları bizimle paylaşacaktır ve yine xx süre içerisinde teslim edilecektir ibaresini görecektir. Düzeltmeler yapılıp kişinin tekrar onayına sunulacaktır. 2.bir düzeltme talebi tekrar onaylanacaktır. ancak 3. Aşamadada beğenilmemesi durumunda farklı bir personel(aranjör) ile çalışılmaya baslanıp tüm bilgiler yeni aranjöre verilecektir. 3 kere beğendiremeyen üyede ne yazıkki emeğinin karşılığını alamayacaktır ancak bizimle çalışmaya başladığında sanal sözleşmede yer alan kullanıcı hakları sebebiyle bu duruma ne yazıkki itiraz edemeyecektir. Üzgünüm aranjör kardeşim. :)

11.Aşama Bu işlemlerin tamamı jingle / firma tanıtımları /single/ albüm İşlemleri içinde geçerlidir. Büyük firmalarda PLATİN ÜYE YADA VİP ÜYE/ Sadece sosyal paylaşım yapmak üzere giren müzisyen vb. kullanıcılara Gümüş üye Bizimle iş yapmış şahış müzisyenler ise ALTIN ÜYE olarak bilinecektir.

[B]ÖNEMLİ HATIRLATMA
Tüm bu işlemler Daha önce kendi patentini almış ARANJEVARYUM Projesi adı altında gerçekleşecektir. Kişilerle anlaşılması durumunda farklı bir domain firma ismi tercih edilebilir. Halka açık paylaşmış oluşum durumun esnekliğindendir :)

BU PROJEDE BENİMLE OLMAK İSTEYEN KİŞİLER BU İŞ İÇİN ORTAKLIK BEDELİ İÇİN İSTEDİĞİM RAKAM DETAYLARINI 3 YADA 2 ŞAHIS İLE BERABER KONFERANS ŞEKLİNDE GÖRÜŞÜLECEKTİR. TEKLİF USULLÜ BİR GÖRÜŞME DE YAPILABİLECEKTİR.

UZAKTAN SEYİRCİ KALAN ARKADAŞLARIN İSE GENİŞ DÜŞÜNCE YELPAZESİ OLDUGUNU BİLİYORUM BU SEBEPLE DEĞERLİ YORUMLARINIZI VE ÖNERİLERİNİZİ EKSİK ETMEYİNİZ. BENİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

EK OLARAK; İŞİN TASARIM BOYUTU İÇİNDE BENİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ TÜM TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLECEKTİR. [/B]

Recbook Creative 
wmaraci
reklam

HidrolikAdam HidrolikAdam yok Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 316 / 114
  • Ticaret 1, (%100)
Herşey çok iyi hoş ancak 3 kere beğenilmemesinde işin başka personele verilmesi bana pek doğru gelmedi, insanlar çeşit çeşit, bambaşka zevklere sahip. Personel karşısındaki kişiyi hiç tanımadan 3 seferde tam istediğini tutturabilmesi pek kolay gibi gelmiyor. En azından 3 kere beğenilmeyen proje, platform yönetimine gönderilip, yapılan değerlendirme sonucu karar verilse daha iyi olur gibi. Sonuçta bu personelde baya bir emek verecek, o arkadaş için çalışacağına başka birisi içinde çalışabilirdi.
Eyyorlamam bu kadar.

Mimarlık/Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi. Kendi halinde.

sokrates sokrates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster | Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 980
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 61, (%100)

HidrolikAdam adlı üyeden alıntı

Herşey çok iyi hoş ancak 3 kere beğenilmemesinde işin başka personele verilmesi bana pek doğru gelmedi, insanlar çeşit çeşit, bambaşka zevklere sahip. Personel karşısındaki kişiyi hiç tanımadan 3 seferde tam istediğini tutturabilmesi pek kolay gibi gelmiyor. En azından 3 kere beğenilmeyen proje, platform yönetimine gönderilip, yapılan değerlendirme sonucu karar verilse daha iyi olur gibi. Sonuçta bu personelde baya bir emek verecek, o arkadaş için çalışacağına başka birisi içinde çalışabilirdi.
Eyyorlamam bu kadar.

Düşüncelerin için teşekkür ederim hocam. Ben 2 yıldır bu şin içindeyim yaklaşık 200 aranje yaptık 3. beğenilmeme durumu pek olmadı olmuşsa bile bu 3.de değil 3.de noksansız teslim edilmiştir ki kişi 2. beğenilmeme durumunda zaten kendi aralarında dğer aranjörler ilede iletişimde olacağı için onlardanda yardım alacaktır kazancının belirli bir miktarını diğer aranjörler ile paylaşarak fikir alışverişi yapabilecektir. bu tür şeyler işin ince ayrıntılarıdır bu sebeple aranjör çokta mağlup sayılmayacaktır.

Recbook Creative 

HidrolikAdam HidrolikAdam yok Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek yok.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 316 / 114
  • Ticaret 1, (%100)

sokrates adlı üyeden alıntı

Düşüncelerin için teşekkür ederim hocam. Ben 2 yıldır bu şin içindeyim yaklaşık 200 aranje yaptık 3. beğenilmeme durumu pek olmadı olmuşsa bile bu 3.de değil 3.de noksansız teslim edilmiştir ki kişi 2. beğenilmeme durumunda zaten kendi aralarında dğer aranjörler ilede iletişimde olacağı için onlardanda yardım alacaktır kazancının belirli bir miktarını diğer aranjörler ile paylaşarak fikir alışverişi yapabilecektir. bu tür şeyler işin ince ayrıntılarıdır bu sebeple aranjör çokta mağlup sayılmayacaktır.

Ben müzikten hiç anlamam, eğer o konuda sorun çıkmayacaksa bana gayet sağlam, temelli bir proje olarak gözüktü. Umarım çok başarılı olursunuz.
sokrates

kişi bu mesajı beğendi.

Mimarlık/Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi. Kendi halinde.
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al