lostyazilim

Videodaki eksiklerim neler?

7 Mesajlar 1.031 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

meltem meltem Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / K
  • Meslek Makale ve Haber Sitesi Yazarı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 33 / 20
  • Ticaret 18, (%100)
Hayırlı akşamlar arkadaşlar.
Eşiminde ısrarları sonucu, yine kendisiyle ortak bir çalışma hazırlayarak bir iki video düzenlemesi yaptık. Sizlerden ricam acemisi olduğum bu konu hakkında eleştirilerinizi benimle paylaşmanız. İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

abdakgl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

akmova akmova WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Beden Eğitimi Öğretmeni
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1028
  • Beğeniler 392 / 289
  • Ticaret 10, (%100)
Öncelikle bu tarz konu başlıklarını tercih etmeye devam edin. Dikkat çekici ve merak uyandırıcı oluyor. Bir videonuzu izleyen diğer videolara da merak salıyor. Benim tavsiyem video öncesi bir intro yapmanız kendinizle ilgili olarak. Örnek bir çalışma için Youtube'den Ruhi Çenet Videoları'nı takip edebilirsiniz. Muhtemelen sizinde ilham aldığınız konular bu kişiye aittir diye düşünüyorum :) . Ara ses efektleri, anlatım ses tonlaması ve kullanılan görseller zihinde kalıcı bir etki bırakmalı.
Bu alanda şahsen Ruhi Çenet Videoları'nı çok iyi buluyorum. Size de tavsiyem oradan örnek alarak daha iyisini yapmanız başarılar dilerim.
meltem

kişi bu mesajı beğendi.

Personal Trainer Cem Öncü / www.cemoncu.com

• Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 33 / 20
  • Ticaret 18, (%100)

akmova adlı üyeden alıntı

Öncelikle bu tarz konu başlıklarını tercih etmeye devam edin. Dikkat çekici ve merak uyandırıcı oluyor. Bir videonuzu izleyen diğer videolara da merak salıyor. Benim tavsiyem video öncesi bir intro yapmanız kendinizle ilgili olarak. Örnek bir çalışma için Youtube'den Ruhi Çenet Videoları'nı takip edebilirsiniz. Muhtemelen sizinde ilham aldığınız konular bu kişiye aittir diye düşünüyorum :) . Ara ses efektleri, anlatım ses tonlaması ve kullanılan görseller zihinde kalıcı bir etki bırakmalı.
Bu alanda şahsen Ruhi Çenet Videoları'nı çok iyi buluyorum. Size de tavsiyem oradan örnek alarak daha iyisini yapmanız başarılar dilerim.

vakit ayırdığınız için çok teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alıyorum.

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
10 Aylık youtube projemden sonra bende böyle bir işe giriştim. Genel izlenimlerim videonuzu izledikten sonra bu sektörde pek çok kişinin bu işe giriştiğini bilmenizi ve sizden önce ki kanalları örnek almak yerine kendinize özgü bir şeyler üretmenizi tavsiye ederim özellikle bir videoyu hazırlamadan önce daha önce hazırlanmış mı hazırlandıysa ne kadar popüler bunlara çok dikkat etmelisiniz. Yani daha önce hazırlanmamış türde videolar daha çok ilgi uyandıracaktır. Burada asıl husus şu hazırladığınız videoların benzerlerini hazırlayan veya sizden önce o başlıkta o içerik ile alakalı videoyu hazırlayan kişi daha doğrusu popüler YouTuber diyelim biz buna sizin videonuzda direk yanda önerilen videolarda çıkacağından direkt izleyicinizi çekebilir ve diğer videolarınızı gezmelerini önleyebilir.
meltem

kişi bu mesajı beğendi.

Sosyal olan her şey.
wmaraci
wmaraci

SertacYANIK SertacYANIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Nothing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 714
  • Beğeniler 21 / 157
  • Ticaret 2, (%100)
İçerikleri bu şekil gireceksen YouTube yerine bir web sitesi açmanı öneririm.
meltem

kişi bu mesajı beğendi.

srhtycl srhtycl IBM Ambassador Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 501
  • Beğeniler 86 / 124
  • Ticaret 12, (%100)
Bu işi iyi beceren kanallar var. Artık çok fazla olmaya başladı ki biraz can sıkıyor. Bana kalırsa konsepti slayttan öteye taşımanız gerekiyor. Mesela ciddi soluk ve ürkütücü bir makyajla, konuya göre giyilen kostümle kendinizi çekerek bu videoları anlatırsanız, konsepti iyi olduğu için tutma ihtimali var. Diğer bir sorun, sesiniz çok arkadan geliyor ve dolgun değil. Sesiniz, arka planda çalan müziğin önüne geçmeli ama bu videoda arkasında kalmış.

Başarılar dilerim.
meltem

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / K
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 33 / 20
  • Ticaret 18, (%100)

sinans1996 adlı üyeden alıntı

10 Aylık youtube projemden sonra bende böyle bir işe giriştim. Genel izlenimlerim videonuzu izledikten sonra bu sektörde pek çok kişinin bu işe giriştiğini bilmenizi ve sizden önce ki kanalları örnek almak yerine kendinize özgü bir şeyler üretmenizi tavsiye ederim özellikle bir videoyu hazırlamadan önce daha önce hazırlanmış mı hazırlandıysa ne kadar popüler bunlara çok dikkat etmelisiniz. Yani daha önce hazırlanmamış türde videolar daha çok ilgi uyandıracaktır. Burada asıl husus şu hazırladığınız videoların benzerlerini hazırlayan veya sizden önce o başlıkta o içerik ile alakalı videoyu hazırlayan kişi daha doğrusu popüler YouTuber diyelim biz buna sizin videonuzda direk yanda önerilen videolarda çıkacağından direkt izleyicinizi çekebilir ve diğer videolarınızı gezmelerini önleyebilir.

hayırlı günler,
dikkate değer bir konuyu dile getirmişsiniz. Teşekkür ederim.

Ek Olarak:

Sertac YANIK adlı üyeden alıntı

İçerikleri bu şekil gireceksen YouTube yerine bir web sitesi açmanı öneririm.

Hayırlı günler,
web sitesi konusunda da bazı araştırmalarım var. Fakat bu biraz daha zaman ve emek isteyen bir konu. İlginiz için teşekkürler.

Ek Olarak:

srhtycl adlı üyeden alıntı

Bu işi iyi beceren kanallar var. Artık çok fazla olmaya başladı ki biraz can sıkıyor. Bana kalırsa konsepti slayttan öteye taşımanız gerekiyor. Mesela ciddi soluk ve ürkütücü bir makyajla, konuya göre giyilen kostümle kendinizi çekerek bu videoları anlatırsanız, konsepti iyi olduğu için tutma ihtimali var. Diğer bir sorun, sesiniz çok arkadan geliyor ve dolgun değil. Sesiniz, arka planda çalan müziğin önüne geçmeli ama bu videoda arkasında kalmış.

Başarılar dilerim.

Hayırlı günler,
Vakit ayırıp izlediğiniz ve önerileriniz için teşekkürler...

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al