suskun009 adlı üyeden alıntı

Yaş 21
Boy: 1,72
Kilo 59
Kemikler zayıf olduğu için küçük gösteriyorum, 1-2 haftadır öğün araları yulaf ezmesi yemeye başladım( sütle yemiyorum sade çerez gibi yiyorum sütle yenmiyor bu tadı kötü oluyor iyice) kilo almaya faydası olur mu ? kaliteli bir karbonhidrat sanırım? Günlük 200 gram yesem nasıl olur yavaş yavaş kilo alımı gerçekleşir mi? yanında günde yarım litre süt içiyorum 1-2 haftadır o da.

Merhaba tahmini olarak 10-15 kilo aralığı sizi tatmin edici bir görüntüye kavuşturacaktır. Yulaf ezmesinin içinde karbonhidrat oranı en yüksek yapı taşlarından biridir bunun haricinde protein oranıda yüksektir. İçerisinde kalsiyum demir vb. farklı yapı taşları da mevcuttur ister yoğurtla ister sütle yada doğal meyvelerle tadlandırabilirsiniz. Kilo almak istiyorsanız karbonhidrat oranı yüksek besinlerle beslenmeniz gerekmekte ve beslenme öğünlerini artırmalısın yukarıda da belirttiğim gibi uygun fiyatı olan ve karbon oranı yüksek olan makarna pilav patates bulgur esmer prinç bunlar gibi besinler sana kilo aldıracaktır. Öğün artırdım sürekli bu besinlerle besleniyorum günlük karbon ve protein miktarımı fazlasıyla almama rağmen kilo alamadım diyorsan takviye kullanmalısın gainer sporcu gıdaları senin için idealdir tabi kullanıp kullanmamak sana kalmış. Sevgilerle.