siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Araştırmak zor değil. Bu cevabı yazdığınız bilgisayardan araştırabilirsiniz. Bazen 32 yıldır yapmakta yetmeyebiliyor.

Benim sizinle kişisel bir sorunum yok. Böyle kulaktan dolma bilgilerle karşılaşan vatandaşlarımızda inanıyor. Ben ona üzülüyorum. İnternette yazılan bu tip bilgiler tavuk tüketimini düşürüyor.

Dünya standartlarının üzerinde tavukçuluk yapılıyor Türkiye'de. Bir çok avrupa ülkesi bizim standartlarımıza yaklaşamıyor bile. Fakat bilinerek veya bilinmeyerek yapılan böyle yazılar açıklamalar insanları bu sektörden soğutuluyor.
Bence ben 32 yaşındayım ve 32 yıldır bu işi yapıyorum demektense araştırın. Yanlış biliyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse;
Adam prof olmuş, doktorluk yapıyor çıkıp diyor ki "Tavuklara öyle bir madde veriyorlar ki tavuklar günde 2 defa yumurtluyor." Yumurtanın vücutta oluşumu 24 saat sürüyor. Sonrasında ise tavuğun ortalama 1 saatlik dinlenme süresi oluyor. Böylece belirli periyotlarda tavuklar boş gün geçiriyor. Bunun hızlandırılma ihtimali yok. Ama insanlar bunu TV'de dinleyip yumurta yemeyi bırakıyor.

neyse önerileriniz için teşekkür ederim site tanıtım kategorisinde tartışmanın gereği yok. Fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim...