wmaraci reklam

Neşeli Tavuk Yayın hayatına başladı....

8 Mesajlar 719 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

1fikrimvarcom 1fikrimvarcom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)
Site Adı: Neşeli Tavuk
Site Adresi:
Açılış Tarihi: 01.10.2015
Kullanılan Yazılım Dili: wordpress
Arkadaşlar tema tasarımı konusunda henüz bir karar verilmemiştir. Tema önerileriniz bekliyorum... Ücretsiz tema önerisinde bulunursanız sevinirim..Ayrıca yumurta göndermi şu an yapılamamaktadır.
Site Açıklaması:
Merhaba İnsanoğlu diye başladım bloğu yazmaya. İlk yazımda kendimi tanıtarak başlayalım dedim. Bugüne kadar internet aleminde hiçbir hayvanın bloğu olduğunu görmedim. Bende bu boşluğu doldurmak için blog yazmaya başlıyorum. Site ismi olarak da Neşeli Tavuk seçtim. Niye derseniz kısaca açıklayayım.
Ben ve arkadaşlarım dogumumuzdan itibaren yeni sahibimizin eline geçinceye kadar ufacık kümeslerde hayatımızı sürdürdük. Ama yeni sahibimiz bize öyle iyi davrandiki; ufacık kümesler yerine bizi doğal araziye bıraktı. Fabrikadan alınan hormonlu yemler yerine kendi yetiştirdiği buğdaylar verdi. Doğada istediğimiz yiyeceği bulduk ve serbestçe gezmeye başladık. Bunun sonucunda ben ve arkadaşlarım öyle bir neşeli olduk ki, neşeli yumurtalar yapmaya başladık.
Sahibimizde neşeli olduğumuzu görünce, bize bizle ilgili projesini anlattı.
Neşeli tavuklar
ekibinin üretmiş olduğu neşeli yumurtaları bütün herkesin tatmasını, kimsenin bundan mahsur kalmaması gerektiğini söyledi. Evet bloğumuzun gelişim sürecine göre projemiz hayata geçecek ve sizlerde neşeli tavuk yumurtalarına sahip olacaksınız. Yani desteğiniz bu dönemde çok önemli olacak.
Neşeli tavuğuz sonuçta, her türlü mecrada olacağız. Teknoloji haberlerinden tasarım haberlerine kadar, doğal ürün haberlerinden moda, sanat, film kısacası her türlü gelişmeden sizi haberdar edeceğiz. Neşeli tavuğu siz ne kadar severseniz, projemiz o kadar kısa sürede hayata geçecektir. Neşeli tavuklar ekibi olarak sizin desteğinizi bekliyoruz.
Ayrıca projemiz hayata geçinceye kadar ufak miktarda siparişlerini karşılayabiliriz. Ve projemize her türlü sponsor destek olacak kişilerede projenin ayrıntısını anlatabiliriz. Bloğumuzu bütün insanlara duyurmanızı ve sürekli takip etmenizi bekliyoruz.
Neşeli Tavuk Ekibi…..

wmaraci
reklam

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Projeniz hayırlı uğurlu olsun. İnşallah kısa sürede istediğiniz yere gelirsiniz.

Fabrikadan alınan hormonlu yemler yerine kendi yetiştirdiği buğdaylar verdi.
Birincisi fabrika yemlerinde hormon yok, ikincisi ise sadece buğday ile o tavuklar uzun süre verim veremez. Verse bile günde 1 yumurta sizin için hayal olabilir.

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)

siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Projeniz hayırlı uğurlu olsun. İnşallah kısa sürede istediğiniz yere gelirsiniz.

Birincisi fabrika yemlerinde hormon yok, ikincisi ise sadece buğday ile o tavuklar uzun süre verim veremez. Verse bile günde 1 yumurta sizin için hayal olabilir.

hormon yoksa 45 günde bir tavuk nasıl yenecek dereceye geliyor. Hem buğdayla üretim olmaz biliyoruz. Devamında serbest dolanacak ve istediğini yiyecektir.

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

1fikrimvarcom adlı üyeden alıntı

hormon yoksa 45 günde bir tavuk nasıl yenecek dereceye geliyor. Hem buğdayla üretim olmaz biliyoruz. Devamında serbest dolanacak ve istediğini yiyecektir.

Siz bu düşünce ile yola çıktıysanız en baştan yanlış yoldasınız. İyice bir araştırın. Size tavsiyem;
Genetik ıslah ne demek iyice bir öğrenin. Yeni ırkların ıslah yolları ile nasıl geliştirildiğini öğrenin. Mesela yumurta büyüklüğü neden şimdiki gram civarına durdu. Daha fazla büyütmek için neden ıslah yapmıyorlar öğrenin.

En önemlisi hormon kaç para, yemlerde hormon kullanırsan bu fiyata satabilirmisiniz bunları bir araştırın.

Ek Olarak: Nomalde otuz sene önce 18-20 litre süt veren bir inek bugün günlük 40 litre süt veriyor ve otuz sene önceki inekten çok daha fazla laktasyonda kalıyor. Sizin mantığınız ile bu ineğe de hormonlu yem veriliyordur ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)

Siz bu düşünce ile yola çıktıysanız en baştan yanlış yoldasınız. İyice bir araştırın. Size tavsiyem;
Genetik ıslah ne demek iyice bir öğrenin. Yeni ırkların ıslah yolları ile nasıl geliştirildiğini öğrenin. Mesela yumurta büyüklüğü neden şimdiki gram civarına durdu. Daha fazla büyütmek için neden ıslah yapmıyorlar öğrenin.

En önemlisi hormon kaç para, yemlerde hormon kullanırsan bu fiyata satabilirmisiniz bunları bir araştırın.

Ek Olarak: Nomalde otuz sene önce 18-20 litre süt veren bir inek bugün günlük 40 litre süt veriyor ve otuz sene önceki inekten çok daha fazla laktasyonda kalıyor. Sizin mantığınız ile bu ineğe de hormonlu yem veriliyordur ?

32 yaşındayım 32 yıldır hayvancılık yapıyorum tecrübelerime güveniyorum...

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

32 yaşındayım 32 yıldır hayvancılık yapıyorum tecrübelerime güveniyorum...

Araştırmak zor değil. Bu cevabı yazdığınız bilgisayardan araştırabilirsiniz. Bazen 32 yıldır yapmakta yetmeyebiliyor.

Benim sizinle kişisel bir sorunum yok. Böyle kulaktan dolma bilgilerle karşılaşan vatandaşlarımızda inanıyor. Ben ona üzülüyorum. İnternette yazılan bu tip bilgiler tavuk tüketimini düşürüyor.

Dünya standartlarının üzerinde tavukçuluk yapılıyor Türkiye'de. Bir çok avrupa ülkesi bizim standartlarımıza yaklaşamıyor bile. Fakat bilinerek veya bilinmeyerek yapılan böyle yazılar açıklamalar insanları bu sektörden soğutuluyor.
Bence ben 32 yaşındayım ve 32 yıldır bu işi yapıyorum demektense araştırın. Yanlış biliyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse;
Adam prof olmuş, doktorluk yapıyor çıkıp diyor ki "Tavuklara öyle bir madde veriyorlar ki tavuklar günde 2 defa yumurtluyor." Yumurtanın vücutta oluşumu 24 saat sürüyor. Sonrasında ise tavuğun ortalama 1 saatlik dinlenme süresi oluyor. Böylece belirli periyotlarda tavuklar boş gün geçiriyor. Bunun hızlandırılma ihtimali yok. Ama insanlar bunu TV'de dinleyip yumurta yemeyi bırakıyor.

• Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 201 / 47
  • Ticaret 9, (%100)

Araştırmak zor değil. Bu cevabı yazdığınız bilgisayardan araştırabilirsiniz. Bazen 32 yıldır yapmakta yetmeyebiliyor.

Benim sizinle kişisel bir sorunum yok. Böyle kulaktan dolma bilgilerle karşılaşan vatandaşlarımızda inanıyor. Ben ona üzülüyorum. İnternette yazılan bu tip bilgiler tavuk tüketimini düşürüyor.

Dünya standartlarının üzerinde tavukçuluk yapılıyor Türkiye'de. Bir çok avrupa ülkesi bizim standartlarımıza yaklaşamıyor bile. Fakat bilinerek veya bilinmeyerek yapılan böyle yazılar açıklamalar insanları bu sektörden soğutuluyor.
Bence ben 32 yaşındayım ve 32 yıldır bu işi yapıyorum demektense araştırın. Yanlış biliyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse;
Adam prof olmuş, doktorluk yapıyor çıkıp diyor ki "Tavuklara öyle bir madde veriyorlar ki tavuklar günde 2 defa yumurtluyor." Yumurtanın vücutta oluşumu 24 saat sürüyor. Sonrasında ise tavuğun ortalama 1 saatlik dinlenme süresi oluyor. Böylece belirli periyotlarda tavuklar boş gün geçiriyor. Bunun hızlandırılma ihtimali yok. Ama insanlar bunu TV'de dinleyip yumurta yemeyi bırakıyor.

neyse önerileriniz için teşekkür ederim site tanıtım kategorisinde tartışmanın gereği yok. Fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim...

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

neyse önerileriniz için teşekkür ederim site tanıtım kategorisinde tartışmanın gereği yok. Fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim...

İnşallah istediğiniz yere gelir projeniz.
1fikrimvarcom

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al